Lietuvoje pirmą kartą varžysis geriausi pasaulio jaunieji astronomai

Publikuota: 2013 m. rugsėjo 5 d. ketvirtadienis

Rugsėjo 6–14 dienomis Lietuvoje vyks 18-toji tarptautinė astronomijos olimpiada. Joje dalyvaus 20 komandų iš Armėnijos, Bangladešo, Bulgarijos, Kinijos, Krymo pusiasalio (Ukraina), Kinijos, Čekijos, Estijos, Indonezijos, Indijos, Italijos, Pietų Korėjos, Kazachstano, Lietuvos, Maskvos srities (Rusija), Rumunijos, Šri Lankos, Švedijos, Tailando ir Ukrainos – iš viso 180 mokinių ir jų vadovų.

Oficialus olimpiados atidarymas – rugsėjo 7 d. 15 val. Dubingiuose (poilsio ir seminarų centras „Dubingiai“). Iškilmingame atidaryme dalyvaus švietimo ir mokslo viceministras dr. Rimantas Vaitkus ir tarptautinės astronomijos olimpiados steigimo komiteto pirmininkas dr. Michailas Gavrilovas (Maskva).

Rugsėjo 8–12 dienomis dalyviai atliks individualias teorines, naktinio dangaus stebėjimų ir praktines užduotis, vyks į pažintines ekskursijas, dalyvaus kultūriniuose renginiuose.

Teorines užduotis ruošia profesionalūs astronomai iš įvairių pasaulio šalių, o naktinio dangaus stebėjimų ir praktines užduotis – šalies organizatorės astronomai.

Olimpiados uždarymo ceremonija ir laimėtojų apdovanojimas vyks rugsėjo 13 d. 16 val. Lietuvos mokslų akademijoje. 

Tarptautinė astronomijos olimpiada organizuojama nuo 1996 m. Lietuva prie šio renginio prisijungė 2003-iaisiais.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Vilniaus vadovų klubo vizitas Nacionalinėje bibliotekoje

Lapkričio 16 d. vykusios Vilniaus III-iojo vadovų klubo dalyviai lankėsi Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, susipažino su jos veikla, erdvėmis ir galimomis bendradarbiavimo perspektyvomis. skaityti »

VGTU studentai – pasaulio programavimo čempionate

Lapkričio mėnesį devyni Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Fundamentinių mokslų fakulteto studentai buvo išvykę į Minską atstovauti universitetui Studentų pasaulio programavimo čempionato ACM ICPC ketvirtfinalyje. skaityti »

Mokymai mokslininkams ir tyrėjams „Mokslininkų socialiniai tinklai. Autorių identifikavimo įrankiai“

Lapkričio 16 d. 14 val. Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) mokslininkus ir tyrėjus kviečiame dalyvauti bibliotekos organizuojamuose mokymuose „Mokslininkų socialiniai tinklai. Autorių identifikavimo įrankiai“. skaityti »

Specialiųjų poreikių vaikams naujas galimybes atveria šiuolaikinės technologijos

Daugiau nei 3600 – tiek specialių poreikių vaikų Lietuvoje šiandien mokosi jiems skirtuose ugdymo centruose ir mokyklose. skaityti »

„VU vasaros iššūkis“ pateko tarp inovatyviausių Europos akademinio sporto projektų

Projektas „VU vasaros iššūkis“, pakvietęs Vilniaus universiteto bendruomenę šią vasarą praleisti fiziškai aktyviai, pateko tarp trijų geriausių Europos akademinio sporto iniciatyvų. skaityti »

PROFADIENYJE 2016 - SMK komandos triumfas

Šių metų lapkričio 10 d. “Europos namuose” įvyko nacionalinė Lietuvos kolegijų studentų verslumo diena– PROFADIENIS. skaityti »

Jungtinėse Tautose kalbėjęs VU profesorius: sveikatos apsauga nesibaigia ligų gydymu

Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto profesorius ir Jungtinių Tautų (JT) specialusis pranešėjas teisei į sveikatą Dainius Pūras viešėjo Niujorke, kur pristatė kasmetinę ataskaitą JT Generalinei Asamblėjai. skaityti »

Lietuvos vežėjų sąjunga ir VGTU įtvirtino partnerystę

Transporto ir logistikos sektoriaus efektyvumo siekia Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Transporto inžinerijos fakultetas. skaityti »

VGTU docentė pelnė prestižinį tarptautinį apdovanojimą

Vilniaus Gedimino techniko universiteto (VGTU) Verslo technologijų katedros docentė dr. Ieva Meidutė-Kavaliauskienė buvo apdovanota prestižiniu André Jordan apdovanojimu už straipsnį apie sprendimų priėmimą nekilnojamojo turto sektoriuje. skaityti »

Modernus dėstytojas ne tik moko, bet ir mokosi iš Z kartos

Iš Z kartos reikėtų mokytis ne tik greitos reakcijos, bet ir virtualaus bendravimo, tad ir turime galvoti, kaip tokius elementus integruoti į studijų procesą. skaityti »