Lietuvoje pirmą kartą varžysis geriausi pasaulio jaunieji astronomai

Publikuota: 2013 m. rugsėjo 5 d. ketvirtadienis

Rugsėjo 6–14 dienomis Lietuvoje vyks 18-toji tarptautinė astronomijos olimpiada. Joje dalyvaus 20 komandų iš Armėnijos, Bangladešo, Bulgarijos, Kinijos, Krymo pusiasalio (Ukraina), Kinijos, Čekijos, Estijos, Indonezijos, Indijos, Italijos, Pietų Korėjos, Kazachstano, Lietuvos, Maskvos srities (Rusija), Rumunijos, Šri Lankos, Švedijos, Tailando ir Ukrainos – iš viso 180 mokinių ir jų vadovų.

Oficialus olimpiados atidarymas – rugsėjo 7 d. 15 val. Dubingiuose (poilsio ir seminarų centras „Dubingiai“). Iškilmingame atidaryme dalyvaus švietimo ir mokslo viceministras dr. Rimantas Vaitkus ir tarptautinės astronomijos olimpiados steigimo komiteto pirmininkas dr. Michailas Gavrilovas (Maskva).

Rugsėjo 8–12 dienomis dalyviai atliks individualias teorines, naktinio dangaus stebėjimų ir praktines užduotis, vyks į pažintines ekskursijas, dalyvaus kultūriniuose renginiuose.

Teorines užduotis ruošia profesionalūs astronomai iš įvairių pasaulio šalių, o naktinio dangaus stebėjimų ir praktines užduotis – šalies organizatorės astronomai.

Olimpiados uždarymo ceremonija ir laimėtojų apdovanojimas vyks rugsėjo 13 d. 16 val. Lietuvos mokslų akademijoje. 

Tarptautinė astronomijos olimpiada organizuojama nuo 1996 m. Lietuva prie šio renginio prisijungė 2003-iaisiais.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Prezidentė Suomijoje domėsis aukštojo mokslo reforma

Tęsdama oficialų vizitą Suomijoje Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį, spalio 19 dieną, lankysis Alto universitete, kur domėsis šios šalies patirtimi pertvarkant aukštojo mokslo sistemą. skaityti »

Anglijos ir Lietuvos vidurinių mokyklų skirtumai

Tai, kas mūsų šalyje pristatoma kaip švietimo naujovė, daugelyje šalių tai yra nusistovėjusi sistema. skaityti »

M. Mažvydo biblioteka Europos Parlamente pristatys virtualiosios realybės biblioteką

Spalio 18–19 dienomis Europos Parlamente Briuselyje vyks tarptautinė bibliotekų paroda „Generation Code: Born at the Library“. skaityti »

Kinijos universitetai atveria naujas galimybes VGTU

Pekine vyko Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos šalių universitetų konsorciumo partnerių susitikimas, kuriame dalyvavo ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) strateginės partnerystės prorektorė Asta Radzevičienė. skaityti »

Moksliniams tyrimams iš verslo skirta per 1 mln. eurų

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skyrė daugiau kaip 1 mln. eurų mokslo ir studijų institucijoms už užsakomųjų darbų pagal verslo poreikius atlikimą. skaityti »

Lietuvos žurnalistikos centras atnaujino žiniasklaidos ir ryšių su visuomene studijų programas

Lietuvos žurnalistikos centras (LŽC) 2016-2017 mokslo metų sezoną pasitinka atnaujinęs pagrindines studijų programas ir sustiprinęs vadovų bei lektorių komandą. skaityti »

Mokslininkai diskutuoja apie teisinės pagalbos kokybę

Lietuvos teisės instituto mokslininkė Agnė Limantė kartu su bendraautoriumi Manfredu Limantu Vilniaus Universiteto Teisės fakulteto mokslo žurnale „Teisė“ publikavo mokslo straipsnį „Teisė į teisinę pagalbą Europoje“. skaityti »

VU Teisės fakultetas pasitinka 375 metų jubiliejų

Spalio 11 d. Vilniaus universiteto Teisės fakultetas mini 375-ąsias įsteigimo metines. skaityti »

Nobelio premija pagerbta sutarčių teorija

Šiemet Nobelio ekonomikos mokslų premija skirta Oliveriui Hartui iš Harvardo universiteto ir Bengtui Holmströmui iš Masačusetso technologijos instituto už indėlį į sutarčių teoriją. skaityti »

MRU įvyko Korėjietiškos abėcėlės diena

Spalio 10 d. Karaliaus Sedžiongo institutas kvietė studentus ir akademinę bendruomenę kartu švęsti Hanguel (Korėjietiškos abėcėlės dieną) ir 2-ąjį instituto gimtadienį. skaityti »