Lietuvoje pirmą kartą varžysis geriausi pasaulio jaunieji astronomai

Publikuota: 2013 m. rugsėjo 5 d. ketvirtadienis

Rugsėjo 6–14 dienomis Lietuvoje vyks 18-toji tarptautinė astronomijos olimpiada. Joje dalyvaus 20 komandų iš Armėnijos, Bangladešo, Bulgarijos, Kinijos, Krymo pusiasalio (Ukraina), Kinijos, Čekijos, Estijos, Indonezijos, Indijos, Italijos, Pietų Korėjos, Kazachstano, Lietuvos, Maskvos srities (Rusija), Rumunijos, Šri Lankos, Švedijos, Tailando ir Ukrainos – iš viso 180 mokinių ir jų vadovų.

Oficialus olimpiados atidarymas – rugsėjo 7 d. 15 val. Dubingiuose (poilsio ir seminarų centras „Dubingiai“). Iškilmingame atidaryme dalyvaus švietimo ir mokslo viceministras dr. Rimantas Vaitkus ir tarptautinės astronomijos olimpiados steigimo komiteto pirmininkas dr. Michailas Gavrilovas (Maskva).

Rugsėjo 8–12 dienomis dalyviai atliks individualias teorines, naktinio dangaus stebėjimų ir praktines užduotis, vyks į pažintines ekskursijas, dalyvaus kultūriniuose renginiuose.

Teorines užduotis ruošia profesionalūs astronomai iš įvairių pasaulio šalių, o naktinio dangaus stebėjimų ir praktines užduotis – šalies organizatorės astronomai.

Olimpiados uždarymo ceremonija ir laimėtojų apdovanojimas vyks rugsėjo 13 d. 16 val. Lietuvos mokslų akademijoje. 

Tarptautinė astronomijos olimpiada organizuojama nuo 1996 m. Lietuva prie šio renginio prisijungė 2003-iaisiais.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

„U-Multirank“ reitinge – LEU lyderystė

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) naujausiame 2016 m. Europos Komisijos finansuojamame „U-Multirank“ instituciniame reitinge gavo daugiausiai maksimalių įvertinimų. skaityti »

Leidykla „Šviesa“ kuria naujos kartos el. dienyną

Leidykla „Šviesa“ praneša kurianti naują, tėvams nemokamą el. dienyną. Jo kūrėjai žada, kad tai nebus tik įprastas dienynas, atliekantis pažymių knygelės funkciją, bet ir naujos kartos platforma, integruojanti mokomąjį turinį, vertinimą ir fiksuojanti individualią mokinių pažangą. skaityti »

Mokslinių tyrimų projektams įgyvendinti sulauktas rekordinis paraiškų skaičiaus

Pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos (ES) investicijų priemonę „Intelektas. Bendri mokslo ir verslo projektai“ sulaukta 292 paraiškų, planuojamų įgyvendinti bendra projektų vertė – 311,18 mln. eurų. skaityti »

Į miesto plėtros kūrimą aktyviai įsitrauks ir kūrybiški studentai

Prieš kelis mėnesius duris atvėrusiame „LinkMenų fabrike“ buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp sostinės savivaldybės ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU). skaityti »

Lietuvos mokiniai kviečiami mokytis Tailande

Lietuvos mokinius vėl kviečia „The Regent’s School“ – akredituota britų tarptautinė mokykla, įsikūrusi Tailande. 14–16 metų mokiniai gali dalyvauti konkurse ir gauti stipendijas dvejiems arba ketveriems metams. skaityti »

Europos palydovinės navigacijos konkursas – naujų technologijų kūrėjams

Nuo balandžio mėn. iki birželio 30 d. visiems technologijų kūrėjams duris atveria Europos palydovinės navigacijos konkursas. skaityti »

ISM pagrindiniu akcininku tapo KTU

ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto (ISM) pagrindiniu akcininku, sėkmingai pabaigus sandorį, nuo kovo 31 d. tapo Kauno technologijos universitetas (KTU), kuris įsigijo kontrolinį ISM akcijų paketą. skaityti »

Didinamas priėmimas į informacinių technologijų specialybes

Nors abiturientų skaičius ir mažėja, finansavimas studijoms 2016 m. išlieka stabilus, didinamas priėmimas į informacinių technologijų (IT) specialybes, taip pat ketvirtadaliu didinamos lėšos skatinamosioms stipendijoms. skaityti »

Specialistė siūlo būdą, kaip peršokti karjeros laiptelius

Apklausų rezultatai rodo, kad Lietuvoje savanoryste užsiimti norėtų 83 proc. žmonių, bet tai daro tik 20 proc. „Daugelis savanorystę sieja su nesavanaudiška, filantropiška veikla ir tikrai ne visi joje įžvelgia kitą – pragmatiškąją – pusę. skaityti »

Mokslinių tyrimų laivas „Mintis“ atvėrė vartus į pasaulį

Klaipėdos universiteto (KU) mokslinių tyrimų laivas „Mintis“ sėkmingai nuplaukė į Londoną (Jungtinė Karalystė), kur 2016 m. kovo 15–17 dienomis dalyvavo pasaulinėje jūros mokslų ir technologijų parodoje „Oceanology International“. skaityti »