Lietuvos bankas kviečia moksleivius papasakoti savo kišenpinigių istoriją

Publikuota: 2015 m. vasario 10 d. antradienis

Artėjant Vaikų finansinio švietimo savaitei, Lietuvos bankas skelbia kūrybinį konkursą moksleiviams „Mano kišenpinigių istorija“. Vaikai kviečiami dalytis savo patirtimi, ką galima nuveikti sumaniai taupant kišenpinigius.

„Kišenpinigiai kiekvienam vaikui yra, ko gero, pirmasis pajamų šaltinis. Kartu tai yra ir galimybė pradėti savarankiškai tvarkyti asmeninius finansus: mokytis planuoti, taupyti ir apsispręsti, kaip pinigus leisti. Vaikų finansinio švietimo savaitė yra puiki proga mokytojams ir tėvams padiskutuoti su vaikais jiems rūpimais finansų klausimais,“– sako Vilius Šapoka, Lietuvos banko Priežiūros tarnybos Finansinių paslaugų ir rinkų priežiūros departamento direktorius.

Kūrybinis konkursas vyks vasario 9–kovo 2 d. (imtinai). Jame gali dalyvauti 1–12 klasių mokiniai, jie varžysis trijose amžiaus grupėse. Geriausius kiekvienos amžiaus grupės darbus rinks Lietuvos banko sudaryta komisija. 

Kiekvienos amžiaus grupės pirmųjų trijų vietų laimėtojai bus apdovanoti Lietuvos banko įsteigtais prizais. Atminimo dovanėle bus apdovanotas originaliausio darbo autorius. Su kūrybinio konkurso sąlygomis galima susipažinti čia.

Šiais metais Vaikų finansinio švietimo savaitė Lietuvoje bus minima kovo 9–17 d. ir bus gausi renginių: įvairios finansų įstaigos kvies moksleivius į ekskursijas, paskaitas, organizuos testus ir proto mūšius. 

Mokyklos kviečiamos taip pat paminėti Vaikų finansinio švietimo savaitę įvairiais renginiais: piešinių parodomis, žaidimais, diskusijomis mokiniams rūpima finansų tema ir kt.

Nuo šiol Vaikų finansinio švietimo savaitės renginiai bus žymimi specialiu šios savaitės logotipu. Jis sukurtas remiantis Plungės senamiesčio mokyklos mokinės Medos Slivskytės piešiniu, kuris pernai buvo išrinktas geriausiu Vaikų finansinio švietimo savaitės simbolio piešimo konkurse. Apuokas – žinių ir išminties simbolis, o jų ypač reikia tvarkant asmeninius finansus.

Šaltinis: lb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universiteto mokslininkams – apdovanojimai už nuopelnus Vilniaus miestui

Jau devynioliktąjį kartą įteikti garbingiausi Vilniaus miesto apdovanojimai – Šv. Kristoforo statulėlės, teikiamos už nuopelnus švietimo, mokslo, kultūros, meno bei kitus darbus. skaityti »

KTU ir LSMU sukūrė unikalią technologiją vestibulinės funkcijos sutrikimams tirti

Kauno technologijos (KTU) ir Lietuvos sveikatos mokslų (LSMU) universitetai apjungė jėgas bendram tikslui – vestibulinio aparato sutrikimams tirti ir jų diagnostikai tobulinti. skaityti »

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos mokiniai iškovojo sidabro ir bronzos medalius

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje, gruodžio 2–11 dienomis vykusioje Indonezijoje, Balyje, sidabro medalius pelnė Ignas Šakuro ir Ernestas Ramanauskas. skaityti »

LEU IF prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje

Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakulteto (LEU IF) prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje (Kazachstanas). skaityti »

„Mokslo pusryčiai“ – kaip mokslas gali kurti pridėtinę vertę verslui?

Antradienį Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros organizuotoje konferencijoje „Mokslo pusryčiai“ pristatyta nauja iniciatyva – „Mokslo ir tyrimų atvira prieiga“, kuri, kaip planuojama, padės mokslininkams pritraukti daugiau verslo užsakymų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. skaityti »

VU studentai pateko į pasaulinės programavimo olimpiados finalą

Pasaulinės studentų programavimo olimpiados Šiaurės Rytų Europos regiono atrankos turnyre Vilniaus universitetui atstovaujanti Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) studentų komanda užėmė 10 vietą iš 228 ir pirmą kartą VU istorijoje iškovojo kelialapį į finalą. skaityti »

VU tyrėjus pripažinę CERN specialistai Lietuvoje ieškos naujų idėjų pasaulinio mokslo pažangai

Gruodžio 13–14 d. mokslinėse dirbtuvėse „CERN CMS Computing and Technology Workshop“ Vilniaus universiteto ir Europos branduolinių tyrimų organizacijos Kompaktiškojo miuonų solenoido (CMS) mokslininkai aptars aktualiausius iššūkius, su kuriais susiduria geriausi pasaulio tyrėjai. skaityti »

VGTU mokslininkai rado praktišką būdą, kaip panaudoti avių vilnos atliekas

Lietuvoje šiuo metu auginama daugiau nei 180 tūkst. avių. Iš jų vilnos gaminant verpalus susidaro itin daug vilnos atliekų, kurios yra netinkamos pakartotinei verpalų gamybai. skaityti »

Prevencines programas įgyvendino daugiau nei 60 proc. Lietuvos mokyklų

2015–2016 m. m. bent vieną prevencinę programą įgyvendino 730 bendrojo ugdymo mokyklų, tai sudaro 62,8 proc. visų šalies mokyklų. skaityti »

Vilniaus universitetas bendradarbiaus su Generaline prokuratūra

Vilniaus universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos Respublikos generaline prokuratūra. Šią sutartį inicijavo VU Filosofijos fakultetas. skaityti »