Lietuvos bankas kviečia moksleivius papasakoti savo kišenpinigių istoriją

Publikuota: 2015 m. vasario 10 d. antradienis

Artėjant Vaikų finansinio švietimo savaitei, Lietuvos bankas skelbia kūrybinį konkursą moksleiviams „Mano kišenpinigių istorija“. Vaikai kviečiami dalytis savo patirtimi, ką galima nuveikti sumaniai taupant kišenpinigius.

„Kišenpinigiai kiekvienam vaikui yra, ko gero, pirmasis pajamų šaltinis. Kartu tai yra ir galimybė pradėti savarankiškai tvarkyti asmeninius finansus: mokytis planuoti, taupyti ir apsispręsti, kaip pinigus leisti. Vaikų finansinio švietimo savaitė yra puiki proga mokytojams ir tėvams padiskutuoti su vaikais jiems rūpimais finansų klausimais,“– sako Vilius Šapoka, Lietuvos banko Priežiūros tarnybos Finansinių paslaugų ir rinkų priežiūros departamento direktorius.

Kūrybinis konkursas vyks vasario 9–kovo 2 d. (imtinai). Jame gali dalyvauti 1–12 klasių mokiniai, jie varžysis trijose amžiaus grupėse. Geriausius kiekvienos amžiaus grupės darbus rinks Lietuvos banko sudaryta komisija. 

Kiekvienos amžiaus grupės pirmųjų trijų vietų laimėtojai bus apdovanoti Lietuvos banko įsteigtais prizais. Atminimo dovanėle bus apdovanotas originaliausio darbo autorius. Su kūrybinio konkurso sąlygomis galima susipažinti čia.

Šiais metais Vaikų finansinio švietimo savaitė Lietuvoje bus minima kovo 9–17 d. ir bus gausi renginių: įvairios finansų įstaigos kvies moksleivius į ekskursijas, paskaitas, organizuos testus ir proto mūšius. 

Mokyklos kviečiamos taip pat paminėti Vaikų finansinio švietimo savaitę įvairiais renginiais: piešinių parodomis, žaidimais, diskusijomis mokiniams rūpima finansų tema ir kt.

Nuo šiol Vaikų finansinio švietimo savaitės renginiai bus žymimi specialiu šios savaitės logotipu. Jis sukurtas remiantis Plungės senamiesčio mokyklos mokinės Medos Slivskytės piešiniu, kuris pernai buvo išrinktas geriausiu Vaikų finansinio švietimo savaitės simbolio piešimo konkurse. Apuokas – žinių ir išminties simbolis, o jų ypač reikia tvarkant asmeninius finansus.

Šaltinis: lb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »