Lietuvos edukologijos universitetas bendradarbiaus su Biržais

Publikuota: 2014 m. balandžio 22 d. antradienis

Balandžio 22 d. Lietuvos edukologijos universitete (LEU) buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Biržų rajono savivaldybe, Biržų rajono kaimo bendruomenių sąjunga ir dviejomis Biržų rajono mokyklomis – „Saulės“ gimnazija ir Papilio pagrindine mokykla. Į iškilmingą sutarčių pasirašymą atvyko Biržų rajono savivaldybės merė Irutė Varzienė, tarybos narys Audrys Šimas, jaunimo reikalų koordinatorius Merūnas Jukonis, Biržų „Saulės“ gimnazijos direktorius Dainius Korsakas, Biržų rajono Papilio pagrindinės mokyklos l. e. direktorės pareigas Loreta Žibenienė, Biržų rajono kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Nijolė Šatienė ir bendruomenės atstovė Danutė Stankevičienė.

Sutartimis LEU įsipareigojo plėtoti bendrų tarptautinių ir nacionalinių projektų rengimą ir vykdymą, mokslo taikomosios veikos tyrimų plėtrą, skatinti bendradarbiavimą profesinio informavimo ir orientavimo klausimais, rengti jaunimo verslumą skatinančias priemones ir prisidėti prie jaunimo politikos Biržų rajone įgyvendinimo. Universitetas teiks informaciją Biržų miesto mokyklų bendruomenėms mokytojų rengimo, perkvalifikavimo, kvalifikacijos tobulinimo klausimais, atliks edukologijos ir socialinius tyrimus. Bus bendradarbiaujama su LEU mokslo darbuotojais ir dėstytojais Biržų pedagogų švietimo centre, organizuojant pedagogų kvalifikacijos tobulinimo seminarus ir konferencijas. Planuojama prisidėti prie neigiamų socialinių reiškinių prevencijos priemonių įgyvendinimo Biržų rajone, moksleivių pasirengimo studijoms, pedagogų, kultūros, sporto ir meno įstaigų darbuotojų kvalifikacijos kėlimo, tradicinių ir naujų kūno kultūros ir sporto renginių organizavimo.

LEU rektorius akademikas Algirdas Gaižutis atvykusiems svečiams iš Biržų sakė: „Jei Jums reikės pagalbos, universiteto kolektyvas ir studentai yra pasiruošę sporto, meno ir kūrybos baruose. LEU rektoriaus nuomone, svarbu rasti sąlyčio taškus, kurie pasitarnautų Lietuvos švietimui. LEU Senato pirmininkas Audronius Vilkas – biržietis. Prieš pasirašant sutartis jis sakė, jog jam malonu matyti čia savo žemiečius. „Istorija pradedama nuo tėviškės slenksčio, o į gyvenimą palydi tėvai ir mokytojai“, – teigė jis. A. Vilkas sakė tikintis, kad su žemiečiais ryšiai plėtosis ne tik per studentus, bet ir kitose kultūrinio bendradarbiavimo srityse. LEU Mokslo ir plėtros prorektorius Aivas Ragauskas pasidžiaugė, jog moksliniai tyrinėjimai jau dabar vyksta ir juos reikėtų plėtoti per įvairią mokslo taikymo veiklą.

Biržų savivaldybė sutartimi įsipareigojo kartu su LEU organizuoti mokslines praktines konferencijas ir seminarus, bendradarbiauti su universiteto mokslininkais sprendžiant miesto problemas ir vykdant bendrus projektus svarbioms miesto problemoms spręsti. Biržų rajono savivaldybės merė Irutė Varzienė tikisi ne tik formalaus, bet ir neformalaus bendradarbiavimo. Biržuose aktyvios kaimo bendruomenės, kuriose merė tikisi, kad dažniau apsilankys universiteto mokslininkų. Biržų rajono kaimo bendruomenių sąjunga su LEU bendradarbiaus socialinės partnerystės srityje,  vykdys bendrus projektus socialinei kaimo gerovei gerinti ir keisis gerąja patirtimi.

Siekiant sistemingo bendradarbiavimo Lietuvos aukštojo mokslo plėtros, studijų ir mokslo tobulinimo srityse ir plėtojant tarpusavio ryšius sudaryta bendradarbiavimo sutartis su Biržų rajono „Saulės“ gimnazija ir Biržų rajono Papilio pagrindine mokykla. Bendradarbiavimas vyks naudingose švietimo įstaigų veiklos tobulinimo, pedagogų profesijos propagavimo, metodinės, organizacinės ir dalykinės pagalbos mokytojams teikimo srityse.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »