Lietuvos edukologijos universitetas bendradarbiaus su Biržais

Publikuota: 2014 m. balandžio 22 d. antradienis

Balandžio 22 d. Lietuvos edukologijos universitete (LEU) buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Biržų rajono savivaldybe, Biržų rajono kaimo bendruomenių sąjunga ir dviejomis Biržų rajono mokyklomis – „Saulės“ gimnazija ir Papilio pagrindine mokykla. Į iškilmingą sutarčių pasirašymą atvyko Biržų rajono savivaldybės merė Irutė Varzienė, tarybos narys Audrys Šimas, jaunimo reikalų koordinatorius Merūnas Jukonis, Biržų „Saulės“ gimnazijos direktorius Dainius Korsakas, Biržų rajono Papilio pagrindinės mokyklos l. e. direktorės pareigas Loreta Žibenienė, Biržų rajono kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Nijolė Šatienė ir bendruomenės atstovė Danutė Stankevičienė.

Sutartimis LEU įsipareigojo plėtoti bendrų tarptautinių ir nacionalinių projektų rengimą ir vykdymą, mokslo taikomosios veikos tyrimų plėtrą, skatinti bendradarbiavimą profesinio informavimo ir orientavimo klausimais, rengti jaunimo verslumą skatinančias priemones ir prisidėti prie jaunimo politikos Biržų rajone įgyvendinimo. Universitetas teiks informaciją Biržų miesto mokyklų bendruomenėms mokytojų rengimo, perkvalifikavimo, kvalifikacijos tobulinimo klausimais, atliks edukologijos ir socialinius tyrimus. Bus bendradarbiaujama su LEU mokslo darbuotojais ir dėstytojais Biržų pedagogų švietimo centre, organizuojant pedagogų kvalifikacijos tobulinimo seminarus ir konferencijas. Planuojama prisidėti prie neigiamų socialinių reiškinių prevencijos priemonių įgyvendinimo Biržų rajone, moksleivių pasirengimo studijoms, pedagogų, kultūros, sporto ir meno įstaigų darbuotojų kvalifikacijos kėlimo, tradicinių ir naujų kūno kultūros ir sporto renginių organizavimo.

LEU rektorius akademikas Algirdas Gaižutis atvykusiems svečiams iš Biržų sakė: „Jei Jums reikės pagalbos, universiteto kolektyvas ir studentai yra pasiruošę sporto, meno ir kūrybos baruose. LEU rektoriaus nuomone, svarbu rasti sąlyčio taškus, kurie pasitarnautų Lietuvos švietimui. LEU Senato pirmininkas Audronius Vilkas – biržietis. Prieš pasirašant sutartis jis sakė, jog jam malonu matyti čia savo žemiečius. „Istorija pradedama nuo tėviškės slenksčio, o į gyvenimą palydi tėvai ir mokytojai“, – teigė jis. A. Vilkas sakė tikintis, kad su žemiečiais ryšiai plėtosis ne tik per studentus, bet ir kitose kultūrinio bendradarbiavimo srityse. LEU Mokslo ir plėtros prorektorius Aivas Ragauskas pasidžiaugė, jog moksliniai tyrinėjimai jau dabar vyksta ir juos reikėtų plėtoti per įvairią mokslo taikymo veiklą.

Biržų savivaldybė sutartimi įsipareigojo kartu su LEU organizuoti mokslines praktines konferencijas ir seminarus, bendradarbiauti su universiteto mokslininkais sprendžiant miesto problemas ir vykdant bendrus projektus svarbioms miesto problemoms spręsti. Biržų rajono savivaldybės merė Irutė Varzienė tikisi ne tik formalaus, bet ir neformalaus bendradarbiavimo. Biržuose aktyvios kaimo bendruomenės, kuriose merė tikisi, kad dažniau apsilankys universiteto mokslininkų. Biržų rajono kaimo bendruomenių sąjunga su LEU bendradarbiaus socialinės partnerystės srityje,  vykdys bendrus projektus socialinei kaimo gerovei gerinti ir keisis gerąja patirtimi.

Siekiant sistemingo bendradarbiavimo Lietuvos aukštojo mokslo plėtros, studijų ir mokslo tobulinimo srityse ir plėtojant tarpusavio ryšius sudaryta bendradarbiavimo sutartis su Biržų rajono „Saulės“ gimnazija ir Biržų rajono Papilio pagrindine mokykla. Bendradarbiavimas vyks naudingose švietimo įstaigų veiklos tobulinimo, pedagogų profesijos propagavimo, metodinės, organizacinės ir dalykinės pagalbos mokytojams teikimo srityse.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »