Lietuvos gimnazijos keičiasi patirtimi su mokyklomis iš viso pasaulio

Publikuota: 2011 m. lapkričio 9 d. trečiadienis

Š. m. lapkričio 7–11 dienomis Vašingtone (JAV) vykstančiame „Microsoft“ programos „Partneriai mokyme“ pasauliniame forume dalyvauja ir dvi Lietuvos atstovės. Prienų Žiburio gimnazijos direktorė Irma Šneiderienė ir Kuršėnų L. Ivinskio gimnazijos anglų kalbos mokytoja Tatjana Kriliuvienė visą savaitę keisis patirtimi su novatoriškiausias pasaulio pedagogais. Daugiau nei 500 mln. JAV dolerių per dešimt programos „Partneriai mokyme“ vykdymo metų skirianti korporacija „Microsoft“ šiemet paskelbė apie naujas švietimo iniciatyvas.

Iš daugiau nei 200 tūkstančių mokyklų iš 114 šalių, kurios šiemet dalyvavo „Partneriai mokyme“ programose, į vainikuojantį forumą Vašingtone buvo atrinkti 700 dalyvių iš 70 šalių. Paskutinę forumo dieną lapkričio 10-ąją bus paskelbti 18 pasaulinio konkurso „Virtuali kelionė klasėje“ nugalėtojų šešiose kategorijose: išplėstinio mokymo už klasės ribų, bendradarbiavimo, žinių ir kritinio mąstymo ugdymo, inovatyvumo sprendžiant kylančias problemas, naujausių „Microsoft“ technologijų panaudojimo mokyme bei laisvo pasirinkimo kategorijoje.

Forumas suteikia galimybę talentingiausiems pasaulio mokytojams būti pripažintiems ir pastebėtiems, pasidalinti savo patirtimi su kolegomis iš viso pasaulio. „Susitikimas su geriausiais pasaulyje pedagogais turi neįkainojamą vertę, - sakė pirmąkart į forumą atvykusi Irma Šneiderienė. – Čia mes turime galimybę pasisemti pažangiausios patirties ir užduoti klausimus, į kuriuos gali atsakyti tik mokyklose dirbantys kolegos.“ Jau trečiąkart pasauliniame forume dalyvaujanti Tatjana Kriliuvienė teigė: „Geriausius vaisius subrandina ilgalaikis bendradarbiavimas. Pradžioje patys tik mokėmės, vėliau savo gimnazijoje įgyvendinome daugybę iš kitur parsivežtų idėjų, o dabar tapome mentoriais ir savo patirtimi dalinamės su Lietuvos mokyklomis.“

Milijoninės dotacijos švietimo kokybei gerinti ir išsilavinimui įgyti

Įgyvendinant programą „Partneriai mokyme“, suplanuotą dešimčiai metų ir vykdomą jau aštuntuosius metus, bendra „Microsoft“ dotacijų suma sieks 500 mln. JAV dolerių. Tačiau šiųmetinio forumo atidaryme bendrovė paskelbė iškelianti ir naujas iniciatyvas. Jomis bus siekiama kelti švietimo kokybę visame pasaulyje ir didinti vaikų galimybę mokytis besivystančiose valstybėse. Šiuo tikslu „Microsoft“ pasirašė bendradarbiavimo sutartis su kelių šalių vyriausybėmis ir visuomeninėmis organizacijomis. Partnerystė su pasaulyje gerai žinoma Britų Taryba numato daugiau nei 80 naujų skaitmeninių centrų įsteigimą. Ypatingas dėmesys bus skiriamas tokioms šalims, kaip Etiopija, Gana, Kenija, Nigerija, Tanzanija ir Uganda. „Programa „Partneriai mokyme“ yra viena iš daugelio „Microsoft“ investicijų, kuriomis siekiame padėti mokytojams kuo geriau parengti moksleivius darbui ateityje, - sakė Antonis Salcitas (Anthony Salcito), „Microsoft“ viceprezidentas Švietimo reikalams.  – Mes tikime, kad nuostabiausių rezultatų galima pasiekti tada, kai verslo poreikių įgyvendinimą lydi stipri socialinė atsakomybė, kai bendradarbiauja skirtingos organizacijos, kurioms rūpi švietimas ir jo kokybė.“

Lietuvoje „Microsoft“ švietimui skirtas programas vykdo jau dešimtmetį. Pagal susitarimą su Švietimo ir mokslo ministerija „Microsoft“ visoms bendrojo lavinimo mokykloms už simbolinę kainą suteikia naujausią programinę įrangą.

Šios savaitės pradžioje „Microsoft“ ir kitų privačių bendrovių iniciatyva Vilniaus Žemynos gimnazijoje prasidėjo testavimas pamokose. Iki mokslo metų pabaigos gimnazistai ir jų mokytojai bandys naująjį skaitmeninio mokymosi būdą ir pateiks savo atsiliepimus.

Praeitą savaitę pirmąkart Lietuvoje įvykusioje parodoje „Mokykla 2011” „Microsoft” pristatė daugiau nei 30 produktų ir sprendimų, skirtų bendrojo lavinimo mokykloms.

 

Padės pritraukti talentingą jaunimą darbui mokyklose

Kaip forumo atidarymo metu kalbėjo Antonis Salcitas, talentingi mokytojai yra kritiškai svarbūs norint gerai parengti moksleivius ir užtikrinti, kad jaunimo turimos žinios ir įgūdžiai atitiktų kylančius darbo rinkos reikalavimus. Siekdama padėti patenkinti nuolat augantį poreikį kvalifikuotiems mokytojams JAV, Didžiojoje Britanijoje ir kitose pasaulio šalyse „Microsoft“ paskelbė apie bendradarbiavimą su JAV Švietimo departamentu. Projekto metu bus siekiama surasti ir pritraukti kuo daugiau talentingų studentų, norinčių tapti mokytojais. Kaip sudėtinę šios programos dalį „Microsoft“ prisiėmė tinklalapio TEACH priežiūrą. Jau ateinančiais mėnesiais bus plėtojama privačių kompanijų ir kitų organizacijų partnerystė, kuri padėtų įgyvendinti iškeltą iniciatyvą.

„Microsoft“ taip pat paskelbė tęsianti pernai Pietų Afrikos Respublikoje vykusio pasaulinio forumo metu pristatytą 3 metų trukmės programą „SHOUT“, kuri šiemet skirta vandens kokybei, jo trūkumo ar pertekliaus problemoms spręsti visame pasaulyje.

 

Apie programą „Partneriai mokyme“:

„Microsoft“ vykdoma programa „Partneriai mokyme“ startavo 2003 metais. Programa siekiama padėti švietimo darbuotojams visame pasaulyje keistis pažangiausia patirtimi, novatoriškomis mokymo idėjomis, kelti švietimo kokybę ir didinti galimybes vaikams gauti išsivalinimą. Per 10 programos įgyvendinimo metų „Microsoft“ įsipareigojo skirti apie 500 mln. JAV dolerių. Nuo projekto pradžios 2003 metais programa „Partneriai mokyme“ pasiekė daugiau nei 196 mln. mokytojų ir mokinių 114 pasaulio šalyse. Per aštuonerius programos vykdymo metus pasaulyje buvo apmokyta 9.355.305 mokytojų. Bendruomenė “Partneriai mokyme” internete vienija 4.721.087 narių.

 

Papildomos nuorodos:

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »