Lietuvos gyvybės mokslų tyrėjams – naujos perspektyvos pasaulinėse rinkose

Publikuota: 2015 m. lapkričio 26 d. ketvirtadienis

Lietuva jungiasi į Europos molekulinės biologijos mokslo tinklą, vienijantį gyvybės mokslininkų bendruomenę. Lietuvos mokslininkams – tai tarptautinis pripažinimas ir galimybės naudotis bendrais tyrimų ištekliais ir dalyvauti priešakiniuose tyrimuose.

„Lietuvos mokslininkai, dirbantys molekulinės biologijos srityje, yra vieni stipriausių mokslo atstovų Lietuvoje, jie buvo gerai įvertinti tarptautinių ekspertų atlikto mokslinės veiklos palyginamojo tyrimo metu,  – sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė. – Prisijungimas prie Europos molekulinės biologijos konferencijos ir laboratorijos leis dar labiau sustiprinti šią sritį ir suteiks Lietuvos tyrėjams, ypač jaunimui, naujų galimybių, taip pat sudarys sąlygas didesniam Lietuvos mokslo tarptautiškumui“.

Lietuva priėmė sprendimą įsijungti į Europos molekulinės biologijos konferencijos veiklą, šiam Lietuvos sprendimui lapkričio 23 d. vykusiame metiniame susitikime pritarė Europos molekulinės biologijos konferencija. Tarptautinę narystės sutartį galutinai turės ratifikuoti LR Seimas.

Europos molekulinės biologijos konferencijos tikslas – Europoje koordinuoti gyvybės mokslų srities tyrimus ir užtikrinti, kad jų tematika ir infrastruktūra būtų pasaulinio lygio, o svarbiausiose kryptyse užimtų pirmaujančias pozicijas. Šio tikslo siekiama koordinuojant nacionalinius mokslinių tyrimų infrastruktūrų išteklius, keliant šalių narių mokslinių tyrimų kokybę, organizuojant mokymus, teikiant mokslines stipendijas ir skatinant bendradarbiavimą. Šios priemonės turi užtikrinti tvarų gyvybės mokslų, molekulinės biologijos, biofarmacijos ir biotechnologijų pramonės augimą šalyse narėse ir Europoje.

Prisijungimas prie susitarimo dėl Europos molekulinės biologijos konferencijos įkūrimo atvers galimybes Lietuvoje vykdomus tyrimus glaudžiau integruoti į Europos mokslinių tyrimų erdvę. Taip pat suteiks tarptautinių  stažuočių galimybes visų pakopų studentams ir mokslininkams ir sudarys palankias sąlygas ugdyti nacionalinius mokslo administratorius, kurie perimtų geriausią mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros infrastruktūros valdymo praktiką ir perkeltų ją į Lietuvą.

Rugsėjo 29 d. Lietuva jau tapo Europos molekulinės biologijos laboratorijos nare kandidate. Lietuvos mokslininkai gali naudotis Europos molekulinės biologijos laboratorijos įranga, paslaugomis ir mokymo programomis, vykdyti bendrus projektus su kolegomis iš visos Europos. Jauni Lietuvos tyrėjai gauna galimybę studijuoti prestižinėse doktorantūros ir podoktorantūros programose.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Paskelbtas iškilios mokslininkės, pedagogės Meilės Lukšienės premijos laureatas

Spalio 3 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje Meilės Lukšienės premijos skyrimo komisija paskelbė daktarės Meilės Lukšienės premijos laureatą. Šių metų laureatu tapo Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos fizikos mokytojas Antanas Kalinauskas. skaityti »

Paskelbti aukštųjų universitetinių mokyklų studentų magistro darbų konkurso laimėtojai

Paskelbti Ūkio ministerijos inicijuoto aukštųjų universitetinių mokyklų studentų geriausių magistro darbų, kurių temos siejosi su šalies ekonomikos augimu ir konkurencingumo skatinimu, konkurso laimėtojai. skaityti »

„Saulėtekio slėnyje“ – Biotechnologijų verslo inkubatorius

Besibaigiant Inovacijų savaitei, rugsėjo 30 d. Vilniaus universiteto Saulėtekio slėnyje atidarytas Biotechnologijų verslo inkubatorius. skaityti »

Sukurtas didmiesčių gyventojams skirtas elektrinis paspirtukas

Elektrinį paspirtuką buvo galima pamatyti bei išbandyti ir renginių ciklo „Inovacijų savaitė“ verslo ir mokslo pikniko metu, vykusiu šalia Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) centrinių rūmų. skaityti »

Šiemet veiklą atnaujino lituanistinė mokykla Milane

Nauji mokslo metai prasidėjo Milano lituanistinėje mokykloje „Pabiručiai“, į kurią užregistruota 30 vaikų nuo 4 iki 12 m. Beveik visi vaikai yra iš mišrių šeimų. skaityti »

Profesinės mokyklos priėmė penktadaliu daugiau mokinių nei planavo

Galutiniais duomenimis šiais mokslo metais į profesines mokyklas priimta 23,7 tūkst. mokinių. Tai 1 800 mokinių, arba 8 proc., daugiau nei pernai ir 20 proc. daugiau nei buvo numatyta priimti. skaityti »

Mokiniams nebereikės nešiotis vadovėlių

Lengvesnės mokinių kuprinės ir paprastesnis mokytojų darbas – tokį pažadą davė leidykla „Šviesa“, šiais mokslo metais suteikdama nemokamą prieigą naudotis visų pagrindinių vadovėlių elektroninėmis versijomis per virtualiąją mokymosi aplinką „Eduka klasė“. skaityti »

Paskirtos K. Būgos stipendijos užsienio lituanistikos centrų studentams

Švietimo ir mokslo ministerija skiria Kazimiero Būgos stipendijas užsienyje veikiančių lituanistikos centrų studentams. 2016–2017 mokslo metais Lietuvos valstybines stipendijas gaus penki studentai, studijuojantys lietuvių kalbą Čekijos, Latvijos, Lenkijos ir Rusijos universitetuose. skaityti »

VU ir VGTU suvienys jėgas ir atnaujins Saulėtekio akademinį miestelį

Vilniaus universitetas (VU) kartu su Vilniaus Gedimino technikos universitetu (VGTU) sutarė atnaujinti Vilniuje esantį Saulėtekio miestelį ir plėtoti šiuolaikišką mokslo, studijų ir socialinę infrastruktūrą. skaityti »

MRU mokslinėje konferencijoje dalyvauja projektų vadybininkai iš įvairių Europos universitetų

Rugsėjo 22–23 d. Mykolo Romerio universitete (MRU) vyksta tarptautinių projektų administratorių tinklo COST veiklos Nr. TN1302 BESTPRAC susitikimas. skaityti »