Lietuvos įmonės kviečiamos pasidalyti patirtimi su moksleiviais

Publikuota: 2012 m. balandžio 6 d. penktadienis

Šių metų balandžio 19 dieną šalyje jau šeštą kartą vyks „Jaunojo kolegos“ diena. Amerikoje ir kai kuriose kitose Europos valstybėse ilgametes tradicijas turinti „JobShadowDay“ („Darbo šešėlio diena“) mūsų šalyje pradėta rengti „Lietuvos Junior Achievement“ iniciatyva. Dalyvauti šioje dienoje gali kiekviena šalies įmonė, nusiteikusi bent keletui valandų priimti moksleivius į jaunojo kolegos poziciją – sudaryti jiems galimybes susipažinti su įmonės veikla ir tarsi smalsiems „šešėliams“ stebėti „vyresniųjų kolegų“ darbą ar netgi jiems padėti.

Pasak „Lietuvos Junior Achievement“ programų vadovės Daivos Strielkūnienės, „Jaunojo kolegos“ diena – tai išskirtinis verslo atsakomybės už jaunosios kartos profesinį ugdymą pavyzdys, kasmet sulaukiantis didelio mokinių ir vis didesnio verslo susidomėjimo. „Šiemet norą dalyvauti jau išreiškė ir užsiregistravo daugiau nei 1000 moksleivių iš 20 Lietuvos miestų ir miestelių. Tikimės, kad taip pat aktyviai registruosis ir savo žiniomis galintys pasidalinti verslo atstovai“,– viliasi „Jaunojo kolegos“ dienos Lietuvoje koordinatorė ir primena, kad įmonės gali registruotis „Lietuvos Junior Achievement“ interneto svetainėje iki kito trečiadienio – balandžio 11 dienos.

Ankstesniais metais „Jaunojo kolegos“ diena moksleiviams padėjo apsispręsti dėl tolimesnių veiklos planų, įgyti drąsos siekti užsibrėžtų tikslų ar net pulti generuoti įvairias verslo idėjas. Tokius rezultatus atskleidė po renginio atlikta mokinių apklausa. „Tačiau buvo ir tokių moksleivių, kurie užvėrę įmonės duris labai aiškiai žinojo – ne, tokio darbo dirbti tikrai nenoriu“,– juokiasi „Lietuvos Junior Achievement“ atstovė Daiva Strielkūnienė. Jos teigimu, net ir neigiamu galintis atrodyti rezultatas yra pozityvus: „Tai tik įrodo, kad kelios valandos, praleistos realaus darbo aplinkoje, gali apsaugoti nuo netinkamų žingsnių pasirenkant profesinį kelią“.

Organizatoriai juokauja, kad verslui kartais nesvetimas studentiškas „paskutinės nakties“ sindromas, tad ragina nelaukti paskutinės dienos ir savo įmonę užregistruoti jau šiandien. Pasak „Lietuvos Junior Achievement“ programų vadovės Daivos Strielkūnienės, pernai „Jaunojo kolegos“ dienoje dalyvavo apie 600 moksleivių ir 35 šalies įmonių iš 24 Lietuvos miestų bei miestelių.

Papildomos informacijos apie „Jaunojo kolegos“ dieną ir registracijos anketą galima rasti interneto svetainėje http://www.lja.lt/jk2012 arba el. paštu junior@lja.lt. Įmonių registracija baigiasi balandžio 11 dieną.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »