Lietuvos jaunimas renkasi praktiškas profesijas

Publikuota: 2014 m. gegužės 22 d. ketvirtadienis

Vilniuje įvyko pirmasis profesinių mokyklų mokinių konkursas „Geriausias jaunasis automechanikas“. Iš viso konkurse varžėsi daugiau nei trys šimtai mokinių, o į finalą buvo atrinkti aštuoni. Konkurso „Geriausias jaunasis automechanikas 2014” nugalėtoju tapo Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos mokinys Tautvydas Tunkis, kuris džiaugėsi išsirinkęs būtent tokią paklausią specialybę.

Pirmasis konkursas „Geriausias jaunasis automechanikas“ šiemet surengtas darbdavių iniciatyva.

Profesinių mokyklų mokiniai, būsimieji automechanikai, paprastai būna pakviesti pradėti dirbti iškart po atliktos praktikos. Anot Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos direktorės Elenos Pelakauskienės, kiekvienais metais mokykla į praktiką išsiunčia apie du šimtus mokinių, beveik visi jie iškart sulaukia darbo pasiūlymų, o kai kada paklausa viršija pasiūlą.   

Praėjusiais metais į profesines mokyklas atėjo net 1441 jaunuolis, jau turintis aukštąjį išsilavinimą. Prieš trejus metus tokių mokinių profesinėse buvo apie tris šimtus.

„Bendrojo ugdymo mokyklose mokinių drastiškai mažėja, o profesinio ugdymo – daugėja. Tai rodo, kad profesinio mokymo įvaizdis sparčiai keičiasi. Žmonės mąsto blaiviau, pragmatiškiau, ieško būdų, kaip uždirbti sau ir savo šeimai. Juk geram meistrui darbo visada atsiras“, – sako Švietimo ir mokslo ministerijos Bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo departamento direktorius dr. Saulius Zybartas.

Pasak jo, šis konkursas – vienas iš sektinų pavyzdžių, kuriais reikėtų vadovautis ir kitų verslo sektorių atstovams. Yra minčių surengti nacionalinį čempionatą, kad jo laimėtojai galėtų dalyvauti tarptautiniuose konkursuose, pavyzdžiui, „Euroskills“.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

VDU ir LEU pasirašys integracijos sutartį

Vasario 6 d., pirmadienį, 11.30 val. bus pasirašyta VDU ir LEU integracijos sutartis. skaityti »

Kviečiame susipažinti su LEU studentų ir dėstytojų sukurtais interaktyviais žemėlapiais

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) studentai ir dėstytojai aktyviai taiko geografines informacines sistemas (GIS), kuria ir viešina interaktyvius žemėlapius skaityti »

VU genetikai siūlo naują vėžio diagnostikos metodą

„Vėžio prigimtį, vystymosi mechanizmus tyrinėju daugelį metų, bet molekuliniu lygmeniu pradėjome dirbti ne taip ir seniai“, – sako Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro profesorė Sonata Jarmalaitė. skaityti »

VGTU studento komanda sukūrė virtualų „Tesla Motors“ gigafabriką

Vilniuje fejerverkais ir perkirpta raudona juostele pažymėtas JAV elektromobilių gamintojo „Tesla Motors“ gigafabriko atidarymas. skaityti »

VU Gyvybės mokslų centras – tarp geriausių pasaulio architektūros projektų

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro projektas susilaukė pasaulio žiniasklaidos dėmesio – prestižinio architektūros žurnalo „ArchDaily” konkurse jis nominuotas geriausio 2017 m. kultūros objekto kategorijoje. skaityti »

Kauno studentai sukūrė autonominio vežimėlio oro uostui prototipą

Oro uostą, kuriame skubančių žmonių – mažiau, eilės – trumpesnės, o kelioniniai lagaminai patys pasiekia bagažo atidavimo punktą, šiandien įsivaizduoti sunku. skaityti »

VGTU inžinerijos licėjaus mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą

2017 m. sausio 26 d., VGTU inžinerijos licėjaus 1-4 klasių mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą – sužaidė didžiausiame šachmatų turnyre Lietuvoje. skaityti »

Stojantiesiems į aukštąsias mokyklas keliama priėmimo kartelė

Kaip numatyta 2016 m. priimtame Mokslo ir studijų įstatyme, Švietimo ir mokslo ministerija pirmą kartą nustato mažiausią konkursinį balą stojantiesiems į valstybės finansuojamas vietas. skaityti »

KTU subūrė Europos inovatyvių universitetų vadovus

Kauno technologijos universitetas (KTU) dalinasi patirtimi su giminingomis užsienio aukštojo mokslo įstaigomis. skaityti »

Kurdami skiauteručius mokslininkai garsina Lietuvą

Aleksandro Stulginskio universiteto profesoriai Simas Gliožeris ir Alfonsas Sigitas Tamošiūnas, kurdami naujas dekoratyvinių augalų veisles, garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje. skaityti »