Lietuvos jaunimas renkasi praktiškas profesijas

Publikuota: 2014 m. gegužės 22 d. ketvirtadienis

Vilniuje įvyko pirmasis profesinių mokyklų mokinių konkursas „Geriausias jaunasis automechanikas“. Iš viso konkurse varžėsi daugiau nei trys šimtai mokinių, o į finalą buvo atrinkti aštuoni. Konkurso „Geriausias jaunasis automechanikas 2014” nugalėtoju tapo Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos mokinys Tautvydas Tunkis, kuris džiaugėsi išsirinkęs būtent tokią paklausią specialybę.

Pirmasis konkursas „Geriausias jaunasis automechanikas“ šiemet surengtas darbdavių iniciatyva.

Profesinių mokyklų mokiniai, būsimieji automechanikai, paprastai būna pakviesti pradėti dirbti iškart po atliktos praktikos. Anot Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos direktorės Elenos Pelakauskienės, kiekvienais metais mokykla į praktiką išsiunčia apie du šimtus mokinių, beveik visi jie iškart sulaukia darbo pasiūlymų, o kai kada paklausa viršija pasiūlą.   

Praėjusiais metais į profesines mokyklas atėjo net 1441 jaunuolis, jau turintis aukštąjį išsilavinimą. Prieš trejus metus tokių mokinių profesinėse buvo apie tris šimtus.

„Bendrojo ugdymo mokyklose mokinių drastiškai mažėja, o profesinio ugdymo – daugėja. Tai rodo, kad profesinio mokymo įvaizdis sparčiai keičiasi. Žmonės mąsto blaiviau, pragmatiškiau, ieško būdų, kaip uždirbti sau ir savo šeimai. Juk geram meistrui darbo visada atsiras“, – sako Švietimo ir mokslo ministerijos Bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo departamento direktorius dr. Saulius Zybartas.

Pasak jo, šis konkursas – vienas iš sektinų pavyzdžių, kuriais reikėtų vadovautis ir kitų verslo sektorių atstovams. Yra minčių surengti nacionalinį čempionatą, kad jo laimėtojai galėtų dalyvauti tarptautiniuose konkursuose, pavyzdžiui, „Euroskills“.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »