Lietuvos kūno kultūros akademijos istorijoje – pirmoji tarptautinė doktorantūra

Publikuota: 2011 m. birželio 21 d. antradienis

Lietuvos kūno kultūros akademijai (LKKA) pirmą kartą suteikta teisė kartu su Tartu universitetu (Estija) rengti biomedicinos mokslų srities mokslų daktarus. Tai šiai aukštajai mokyklai patvirtino Švietimo ir mokslo ministerija.

Jau šį rugsėjį prasidės atranka į bendras su Tartu universitetu doktorantūros studijas, o pirmąsias disertacijas doktorantai gins po ketverių metų. Tokią galimybę suteikia nauji pernai Vyriausybės patvirtinti Doktorantūros nuostatai, kurie taikomi tik nuo praėjusios vasaros priimamiems doktorantams.

Kaip teigia LKKA mokslo reikalų prorektorius Arvydas Stasiulis, akademija įdėjo daug pastangų, kurdama bendras doktorantūros programas su Lietuvos ir užsienio universitetais.

„Tarptautinė doktorantūra su Tartu universitetu yra pirmoji mūsų akademijos istorijoje. Iki šiol turėjome teisę rengti biologijos krypties fiziologijos šakos mokslų daktarus. Tikimės, kad ateityje kartu su Tartu universitetu parengsime 10 – 12 mokslo daktarų kiekvienais metais“, – teigė A.Stasiulis.

Anot jo, akademijoje dirba stipriausi Lietuvos sporto biomedicinos srities mokslininkai. „Svarbiausias mūsų tikslas – parengti europinio lygio doktorantūros studijų ir tyrimų programą, kuri būtų lygiavertė Vakarų Europos ir Skandinavijos šalių universitetų programoms. Su Tartu universitetu dalinsimės infrastruktūra, bendrai vadovausime doktorantams, organizuosime studijas. Tikiuosi, kad drauge mums pavyks įgyvendinti visus sumanymus“,– sakė A. Stasiulis.

Lietuvos kūno kultūros akademija kartu su Vilniaus pedagoginio, Kauno technologijos ir Šiaulių universitetais rengs ir socialinių mokslų srities edukologijos mokslų daktarus.

„Iki šiol turėjome teisę rengti socialinių mokslų edukologijos mokslų daktarus šių mokslų šakoje “Fizinis lavinimas, judesių mokymas, sportas„, dabar mums suteikta teisė vykdyti doktorantūrą visose edukologijos šakose. Lietuvoje yra tik dvejos bendros edukologijos krypties doktorantūros studijos. Neabejoju, kad aukštųjų mokyklų bendradarbiavimas padės pasiekti geresnę mokslų kokybę“, – teigė LKKA mokslo reikalų prorektorius A. Stasiulis.

Primename, kad nuo šių metų pradžios visi Lietuvos universitetai teikė paraiškas doktorantūros teisei įgyti. Paraiškas vertino ir rekomendacijas Švietimo ir mokslo ministerijai dėl doktorantūros teisės teikė Lietuvos mokslo tarybos ekspertai. Pažymėtina, kad apie penktadalis pateiktų paraiškų įvertintos neigiamai.

Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informaciją ir fotoinformaciją be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.

Šaltinis: ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“

Tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2017“ SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“. skaityti »

Ekspertai: Lietuvos mokslo taryba diskriminuoja socialinius mokslus

Lietuvos mokslo tarybos (LMT) keliami reikalavimai eliminuoja šalies socialinių mokslų atstovus iš mokslo tyrimų finansavimo. skaityti »

KTU studijų prorektorė J. Šiugždinienė: konkuruodami tarpusavyje, pralaimime kovą tarptautinėje aukštojo mokslo erdvėje

Jau visi pavargo nuo diskusijų apie universitetų susijungimus – belieka laukti Vyriausybės politinės valios kuo greičiau priimti racionalius sprendimus. skaityti »

Didžiausioje Lietuvos mokslinių tyrimų įstaigoje tobulinamas atominių jėgų mikroskopas

Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslininkai sukūrė unikalų būdą didesne sparta gauti atominių jėgų mikroskopo vaizdus. skaityti »

SMK plečia tarptautinį bendradarbiavimą

Socialinių mokslų kolegija, siekdama suteikti SMK bendruomenės nariams kuo įvairesnės globalios patirties, užmezgė ryšius su žinomomis ir gerai vertinamomis institucijomis Lotynų Amerikoje, Azijoje, Balkanų ir kitose Europos šalyse. skaityti »

Ar lengva būti jaunuoju mokslininku Lietuvoje?

Viešojoje erdvėje nuolat pasigirsta diskusijos apie į užsienį „nutekančius“ jaunuosius Lietuvos protus. skaityti »

Aukštųjų mokyklų tinklo pertvarka leis efektyviau panaudoti mokslui ir studijoms skiriamas lėšas

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos studentų sąjungos tarybos atstovais. skaityti »

Bus tariamasi dėl mokytojų rengimo koncepcijos

Švietimo ir mokslo ministerijoje bus aptariami ir apibendrinti šiuo metu akademinėje aplinkoje bei švietimo visuomenėje diskutuojami siūlymai dėl Nacionalinės mokytojų rengimo koncepcijos nuostatų. skaityti »

Paskirtos šešios Lietuvos mokslo premijos

Geriausiems mokslininkams paskirtos šešios 2016 m. Lietuvos mokslo premijos. skaityti »

Kodėl ambicingiems studentams reikalingi karjeros mentoriai?

Kiekvieno asmens karjeroje mentoriaus vaidmuo kuria didžiulę vertę. Žmogus savo gyvenime turėjęs mentorių yra labiau motyvuotas, daug greičiau ir sėkmingiau adaptuojasi darbo rinkoje, jam lengviau sekasi užmegzti naujas pažintis. skaityti »