Lietuvos kūno kultūros akademijos istorijoje – pirmoji tarptautinė doktorantūra

Publikuota: 2011 m. birželio 21 d. antradienis

Lietuvos kūno kultūros akademijai (LKKA) pirmą kartą suteikta teisė kartu su Tartu universitetu (Estija) rengti biomedicinos mokslų srities mokslų daktarus. Tai šiai aukštajai mokyklai patvirtino Švietimo ir mokslo ministerija.

Jau šį rugsėjį prasidės atranka į bendras su Tartu universitetu doktorantūros studijas, o pirmąsias disertacijas doktorantai gins po ketverių metų. Tokią galimybę suteikia nauji pernai Vyriausybės patvirtinti Doktorantūros nuostatai, kurie taikomi tik nuo praėjusios vasaros priimamiems doktorantams.

Kaip teigia LKKA mokslo reikalų prorektorius Arvydas Stasiulis, akademija įdėjo daug pastangų, kurdama bendras doktorantūros programas su Lietuvos ir užsienio universitetais.

„Tarptautinė doktorantūra su Tartu universitetu yra pirmoji mūsų akademijos istorijoje. Iki šiol turėjome teisę rengti biologijos krypties fiziologijos šakos mokslų daktarus. Tikimės, kad ateityje kartu su Tartu universitetu parengsime 10 – 12 mokslo daktarų kiekvienais metais“, – teigė A.Stasiulis.

Anot jo, akademijoje dirba stipriausi Lietuvos sporto biomedicinos srities mokslininkai. „Svarbiausias mūsų tikslas – parengti europinio lygio doktorantūros studijų ir tyrimų programą, kuri būtų lygiavertė Vakarų Europos ir Skandinavijos šalių universitetų programoms. Su Tartu universitetu dalinsimės infrastruktūra, bendrai vadovausime doktorantams, organizuosime studijas. Tikiuosi, kad drauge mums pavyks įgyvendinti visus sumanymus“,– sakė A. Stasiulis.

Lietuvos kūno kultūros akademija kartu su Vilniaus pedagoginio, Kauno technologijos ir Šiaulių universitetais rengs ir socialinių mokslų srities edukologijos mokslų daktarus.

„Iki šiol turėjome teisę rengti socialinių mokslų edukologijos mokslų daktarus šių mokslų šakoje “Fizinis lavinimas, judesių mokymas, sportas„, dabar mums suteikta teisė vykdyti doktorantūrą visose edukologijos šakose. Lietuvoje yra tik dvejos bendros edukologijos krypties doktorantūros studijos. Neabejoju, kad aukštųjų mokyklų bendradarbiavimas padės pasiekti geresnę mokslų kokybę“, – teigė LKKA mokslo reikalų prorektorius A. Stasiulis.

Primename, kad nuo šių metų pradžios visi Lietuvos universitetai teikė paraiškas doktorantūros teisei įgyti. Paraiškas vertino ir rekomendacijas Švietimo ir mokslo ministerijai dėl doktorantūros teisės teikė Lietuvos mokslo tarybos ekspertai. Pažymėtina, kad apie penktadalis pateiktų paraiškų įvertintos neigiamai.

Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informaciją ir fotoinformaciją be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.

Šaltinis: ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Pokyčiai VU rektoriaus komandoje – studijų prorektoriaus pareigas eis doc. dr. Valdas Jaskūnas

Naujus mokslo metus Vilniaus universitete (VU) pasitinka atsinaujinusi rektoriaus komanda: nuo rugsėjo 1 d. studijų prorektoriaus pareigas vietoj filosofijos docentės dr. Nijolės Radavičienės eis indologijos docentas dr. Valdas Jaskūnas, iki šiol vadovavęs VU Orientalistikos centrui. skaityti »

MRU prasidėjo tarptautinė studentų savaitė

Rugpjūčio 29–rugsėjo 4 dienomis Mykolo Romerio universitete (MRU) vyksta tradicinė įvadinė tarptautinių studentų savaitė, kurios metu studentai susipažįsta su universitetu, dalyvauja susitikimuose su administracija, susipažįsta su Lietuva. skaityti »

LEU vaikų darželio „Mažųjų akademija“ laukia vaikų

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Ugdymo mokslų fakulteto dėstytojai subrandino ir įgyvendino idėją – vaikų darželis „Mažųjų akademija“ jau laukia vaikų. skaityti »

Lietuvos pedagogai semiasi žinių skaitmeniniuose mokymuose

Artėjant rugsėjo pirmajai Lietuvos pedagogai jau pradėjo ruoštis naujiesiems mokslo metams. Labiausiai motyvuoti šalies mokytojai susirinko į Kauną, kur startavo skaitmeninių mokymų programa „Samsung Mokykla ateičiai“. skaityti »

KTU tapo vasaros universitetu kinų moksleiviams

Keturi kinų moksleiviai iš Šenženio miesto Kinijoje dvi savaites šią vasarą praleido Kauno technologijos universitete (KTU) – mokėsi fizikos ir anglų kalbos, kūrė svajonių namus kompiuterine 3D programa, mokėsi šokio ir piešimo. skaityti »

Vilniaus universitetas gerina sąlygas žmonėms su negalia

Vilniaus universitetas (VU) skirs dar daugiau dėmesio negalią turinčių žmonių poreikių užtikrinimui. Siekiama, kad visuose VU padaliniuose galėtų studijuoti ir dirbti asmenys su negalia. skaityti »

Kaip išnaudoti mobiliojo telefono galimybes ugdymo procese?

Įtraukus mobilųjį telefoną į ugdymo procesą, jis ugdytiniams neatrodys toks trokštamas kaip uždraustas vaisius. skaityti »

Ministro pareigos sudomino projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ jaunuolius

Būti aktyviems, neprarasti pozityvumo ir nuoširdžiai mylėti savo veiklą. To projekte „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyvaujantiems klaipėdietei Klaudijai Lukošiutei ir Lukui Neverdauskui iš Šilalės linkėjo socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė. skaityti »

Kaip pagal moksleivio amžių parinkti telefoną, planšetę ar kompiuterį?

Išmaniojo įrenginio pasirinkimas prieš mokslo metus kelia nemažai klausimų ir moksleiviams, ir jų tėvams. Kas ir kokioje situacijoje pravers labiau – telefonas, planšetė ar kompiuteris? skaityti »

Vilniaus licėjaus mokinys Tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kazanėje pelnė bronzos medalį

28-ojoje tarptautinėje informatikos olimpiadoje, rugpjūčio 12–19 dienomis vykusioje Kazanėje (Rusija), Vilniaus licėjaus vienuoliktokas Jonas Pukšta pelnė bronzos medalį. skaityti »