Lietuvos kūno kultūros akademijos istorijoje – pirmoji tarptautinė doktorantūra

Publikuota: 2011 m. birželio 21 d. antradienis

Lietuvos kūno kultūros akademijai (LKKA) pirmą kartą suteikta teisė kartu su Tartu universitetu (Estija) rengti biomedicinos mokslų srities mokslų daktarus. Tai šiai aukštajai mokyklai patvirtino Švietimo ir mokslo ministerija.

Jau šį rugsėjį prasidės atranka į bendras su Tartu universitetu doktorantūros studijas, o pirmąsias disertacijas doktorantai gins po ketverių metų. Tokią galimybę suteikia nauji pernai Vyriausybės patvirtinti Doktorantūros nuostatai, kurie taikomi tik nuo praėjusios vasaros priimamiems doktorantams.

Kaip teigia LKKA mokslo reikalų prorektorius Arvydas Stasiulis, akademija įdėjo daug pastangų, kurdama bendras doktorantūros programas su Lietuvos ir užsienio universitetais.

„Tarptautinė doktorantūra su Tartu universitetu yra pirmoji mūsų akademijos istorijoje. Iki šiol turėjome teisę rengti biologijos krypties fiziologijos šakos mokslų daktarus. Tikimės, kad ateityje kartu su Tartu universitetu parengsime 10 – 12 mokslo daktarų kiekvienais metais“, – teigė A.Stasiulis.

Anot jo, akademijoje dirba stipriausi Lietuvos sporto biomedicinos srities mokslininkai. „Svarbiausias mūsų tikslas – parengti europinio lygio doktorantūros studijų ir tyrimų programą, kuri būtų lygiavertė Vakarų Europos ir Skandinavijos šalių universitetų programoms. Su Tartu universitetu dalinsimės infrastruktūra, bendrai vadovausime doktorantams, organizuosime studijas. Tikiuosi, kad drauge mums pavyks įgyvendinti visus sumanymus“,– sakė A. Stasiulis.

Lietuvos kūno kultūros akademija kartu su Vilniaus pedagoginio, Kauno technologijos ir Šiaulių universitetais rengs ir socialinių mokslų srities edukologijos mokslų daktarus.

„Iki šiol turėjome teisę rengti socialinių mokslų edukologijos mokslų daktarus šių mokslų šakoje “Fizinis lavinimas, judesių mokymas, sportas„, dabar mums suteikta teisė vykdyti doktorantūrą visose edukologijos šakose. Lietuvoje yra tik dvejos bendros edukologijos krypties doktorantūros studijos. Neabejoju, kad aukštųjų mokyklų bendradarbiavimas padės pasiekti geresnę mokslų kokybę“, – teigė LKKA mokslo reikalų prorektorius A. Stasiulis.

Primename, kad nuo šių metų pradžios visi Lietuvos universitetai teikė paraiškas doktorantūros teisei įgyti. Paraiškas vertino ir rekomendacijas Švietimo ir mokslo ministerijai dėl doktorantūros teisės teikė Lietuvos mokslo tarybos ekspertai. Pažymėtina, kad apie penktadalis pateiktų paraiškų įvertintos neigiamai.

Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informaciją ir fotoinformaciją be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.

Šaltinis: ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universitetas laukia pusantro tūkstančio archeologų

Vilniaus universitete (VU) rugpjūčio 31–rugsėjo 4 d. vyks Europos archeologų asociacijos kongresas. skaityti »

SMK įgyvendina projektą Afrikoje

Š. m. rugpjūčio 08–12 d. Socialinių mokslų kolegijos Tarptautinių studijų vadovas Marius Zalieckas, strateginės plėtros vadovė Reda Mikalauskaitė bei projekto „Atrask save“ jaunimo garantijų iniciatyvos koordinatorė Inga Kulikauskė vedė mokymus Ganos, Ugandos bei Kenijos jaunimo darbuotojams apie karjeros konsultavimo paslaugų teikimą vietiniam jaunimui. skaityti »

Profesines mokyklas jau pasirinko tūkstančiu daugiau jaunuolių nei pernai

Auga besirenkančių profesines mokyklas skaičius: rugpjūčio vidurio duomenimis, šiemet mokymąsi profesinėse mokyklose jau yra pasirinkę 14,3 tūkst. mokinių, t. y. sulaukta per tūkstantį arba 7 proc. daugiau priėmimo prašymų nei pernai tuo pat metu. skaityti »

Rugsėjo pirmajai artėjant: programėlės padėsiančios greičiau sugrįžti į mokslus

Programos „Samsung Mokykla ateičiai“ kūrėjai moksleiviams rekomenduoja nemokamas edukacines programėles. skaityti »

VDU studentėms – vardinės „Thermo Fisher Scientific“ stipendijos

Stipendijos tikslas – gabius bei motyvuotus VDU studentus, studijuojančius su biotechnologijomis ar UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ veikla susijusius mokslus ir kryptingai gilinančius šių sričių žinias, skatinti dalyvauti moksliniuose tyrimuose ir siekti karjeros. skaityti »

Mokyklose populiarėjančios elektroninės pratybos lengvina vaikų kuprines

Elektroninių pratybų kūrėjai skaičiuoja, kad šiemet Lietuvoje elektronines pratybas naudos 4 kartus daugiau mokyklų, nei praėjusiais mokslo metais. Prekybininkai pastebi, kad mokymosi skaitmenizavimas daro įtaką ir apsipirkimui prieš rugsėjo pirmąją. skaityti »

Vėžio registras leis efektyviau vykdyti mokslinius tyrimus ir kovoti su onkologinėmis ligomis

Švietimo ir mokslo ministerijos siūlymu Vyriausybė įsteigė Vėžio registrą. Nacionalinė duomenų bazė sudarys sąlygas Lietuvos mokslininkams efektyviau tirti onkologinius susirgimus ir siūlyti naujus problemų sprendimo būdus. skaityti »

Į mokyklinuko kuprinę – ne tik sąsiuvinis, bet ir kompiuteris

Artėjant mokslo metų pradžiai, į mokyklas vaikus išleidžiantys tėvai skirstosi į dvi barikadų puses. Vieni skuba mokyklinuko kuprinę sukrauti iki rugsėjo 1-osios, kiti kantriai laukia, kol praėjus bumui mokykliniams reikmenims bus pradėtos taikyti nuolaidos, tad prieš mokyklą įsigyja tik pačias būtiniausias priemones. skaityti »

Iš Sibiro grįžęs VDU doktorantas: istoriniai įvykiai padeda perprasti dabartį

Ekspedicija „Misija Sibiras“ reiškia daugiau nei dviejų savaičių trukmės išbandymą tvarkant Lietuvos tremtinių kapavietes – tai pilietinės raiškos būdas, skatinantis diskusijas apie istorinės atminties svarbą ir ugdantis sąmoningumą istoriją vertinti su didele atsakomybe bei pagarba. skaityti »

Magistrantūra naujai: šiandien nebereikia vienodas kompetencijas turinčių specialistų

„Šiandien problemos tokios kompleksinės, kad jų neįmanoma išspręsti turint tik siaurą išsilavinimą“, – teigia Jurgita Šiugždinienė, Kauno technologijos universiteto (KTU) studijų prorektorė. Pasak jos, tyrimai ir pasaulinės tendencijos rodo, kad rinkai nebereikia daug vienodas kompetencijas turinčių specialistų, kuriems sunku išsiskirti iš kitų. skaityti »