Lietuvos mokiniai jau devynioliktą kartą rungsis dailės olimpiadoje

Publikuota: 2013 m. balandžio 5 d. penktadienis

XIX-oji Lietuvos mokinių dailės olimpiada šiemet pirmą kartą rengiama Vilniaus dailės akademijoje. Atrankas savo miestuose ir rajonuose laimėję 64 bendrojo lavinimo mokyklų mokiniai, lydimi pedagogų, susirinks lemiamam etapui balandžio 5-6 dienomis Vilniaus dailės akademijoje. Pirmąją dieną jų laukia lietuvių apeiginio folkloro kolektyvo „Kūlgrinda“ muzikinis sveikinimas, namų užduoties peržiūra ir individualus pokalbis su vertinimo komisija bei ekskursijos po Vilniaus dailės akademiją bei spektaklis Operos ir baleto teatre, o antrąją – paslaptyje laikoma kūrybinė užduotis, kurią reikės atlikti sąlygomis, labai primenančiomis stojamąjį egzaminą.

Renginio kulminacija – Olimpiados nugalėtojų apdovanojimo ceremonija ir moksleivių kūrybinių darbų parodos atidarymas šeštadienį 15.45 val. VDA rūmų Malūnų g. 5 Šachmatinėje fojė.

Dailės pedagogų Olimpiadoje laukia atskira programa: keramikos ir tekstilės technologijų kūrybinės dirbtuvės bei teorinis seminaras „Kitoks požiūris į meno edukaciją“ VDA Atvirojoje Dailės, dizaino ir architektūros mokykloje, o vakare – C. Graužinio trupės spektaklis „Drąsi šalis“ „Menų spaustuvėje“.

„Džiaugsimės galėdami pasveikinti jaunuosius kolegas Akademijos rūmuose, linkime jiems visiems didžiausios sėkmės ir tikimės pamatyti po kelerių metų tarp savo pirmakursių!“ sako Vilniaus dailės akademijos prorektorė studijoms Eglė Ganda Bogdanienė. 

Olimpiadą organizuoja Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Gabių ir talentingų vaikų ugdymo programa bei seniausia ir didžiausia aukštoji universitetinė dailės mokykla Baltijos šalyse – Vilniaus dailės akademija, prisidedant daugiau nei 20 rėmėjų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

„U-Multirank“ reitinge – LEU lyderystė

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) naujausiame 2016 m. Europos Komisijos finansuojamame „U-Multirank“ instituciniame reitinge gavo daugiausiai maksimalių įvertinimų. skaityti »

Leidykla „Šviesa“ kuria naujos kartos el. dienyną

Leidykla „Šviesa“ praneša kurianti naują, tėvams nemokamą el. dienyną. Jo kūrėjai žada, kad tai nebus tik įprastas dienynas, atliekantis pažymių knygelės funkciją, bet ir naujos kartos platforma, integruojanti mokomąjį turinį, vertinimą ir fiksuojanti individualią mokinių pažangą. skaityti »

Mokslinių tyrimų projektams įgyvendinti sulauktas rekordinis paraiškų skaičiaus

Pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos (ES) investicijų priemonę „Intelektas. Bendri mokslo ir verslo projektai“ sulaukta 292 paraiškų, planuojamų įgyvendinti bendra projektų vertė – 311,18 mln. eurų. skaityti »

Į miesto plėtros kūrimą aktyviai įsitrauks ir kūrybiški studentai

Prieš kelis mėnesius duris atvėrusiame „LinkMenų fabrike“ buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp sostinės savivaldybės ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU). skaityti »

Lietuvos mokiniai kviečiami mokytis Tailande

Lietuvos mokinius vėl kviečia „The Regent’s School“ – akredituota britų tarptautinė mokykla, įsikūrusi Tailande. 14–16 metų mokiniai gali dalyvauti konkurse ir gauti stipendijas dvejiems arba ketveriems metams. skaityti »

Europos palydovinės navigacijos konkursas – naujų technologijų kūrėjams

Nuo balandžio mėn. iki birželio 30 d. visiems technologijų kūrėjams duris atveria Europos palydovinės navigacijos konkursas. skaityti »

ISM pagrindiniu akcininku tapo KTU

ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto (ISM) pagrindiniu akcininku, sėkmingai pabaigus sandorį, nuo kovo 31 d. tapo Kauno technologijos universitetas (KTU), kuris įsigijo kontrolinį ISM akcijų paketą. skaityti »

Didinamas priėmimas į informacinių technologijų specialybes

Nors abiturientų skaičius ir mažėja, finansavimas studijoms 2016 m. išlieka stabilus, didinamas priėmimas į informacinių technologijų (IT) specialybes, taip pat ketvirtadaliu didinamos lėšos skatinamosioms stipendijoms. skaityti »

Specialistė siūlo būdą, kaip peršokti karjeros laiptelius

Apklausų rezultatai rodo, kad Lietuvoje savanoryste užsiimti norėtų 83 proc. žmonių, bet tai daro tik 20 proc. „Daugelis savanorystę sieja su nesavanaudiška, filantropiška veikla ir tikrai ne visi joje įžvelgia kitą – pragmatiškąją – pusę. skaityti »

Mokslinių tyrimų laivas „Mintis“ atvėrė vartus į pasaulį

Klaipėdos universiteto (KU) mokslinių tyrimų laivas „Mintis“ sėkmingai nuplaukė į Londoną (Jungtinė Karalystė), kur 2016 m. kovo 15–17 dienomis dalyvavo pasaulinėje jūros mokslų ir technologijų parodoje „Oceanology International“. skaityti »