Lietuvos mokiniai jau devynioliktą kartą rungsis dailės olimpiadoje

Publikuota: 2013 m. balandžio 5 d. penktadienis

XIX-oji Lietuvos mokinių dailės olimpiada šiemet pirmą kartą rengiama Vilniaus dailės akademijoje. Atrankas savo miestuose ir rajonuose laimėję 64 bendrojo lavinimo mokyklų mokiniai, lydimi pedagogų, susirinks lemiamam etapui balandžio 5-6 dienomis Vilniaus dailės akademijoje. Pirmąją dieną jų laukia lietuvių apeiginio folkloro kolektyvo „Kūlgrinda“ muzikinis sveikinimas, namų užduoties peržiūra ir individualus pokalbis su vertinimo komisija bei ekskursijos po Vilniaus dailės akademiją bei spektaklis Operos ir baleto teatre, o antrąją – paslaptyje laikoma kūrybinė užduotis, kurią reikės atlikti sąlygomis, labai primenančiomis stojamąjį egzaminą.

Renginio kulminacija – Olimpiados nugalėtojų apdovanojimo ceremonija ir moksleivių kūrybinių darbų parodos atidarymas šeštadienį 15.45 val. VDA rūmų Malūnų g. 5 Šachmatinėje fojė.

Dailės pedagogų Olimpiadoje laukia atskira programa: keramikos ir tekstilės technologijų kūrybinės dirbtuvės bei teorinis seminaras „Kitoks požiūris į meno edukaciją“ VDA Atvirojoje Dailės, dizaino ir architektūros mokykloje, o vakare – C. Graužinio trupės spektaklis „Drąsi šalis“ „Menų spaustuvėje“.

„Džiaugsimės galėdami pasveikinti jaunuosius kolegas Akademijos rūmuose, linkime jiems visiems didžiausios sėkmės ir tikimės pamatyti po kelerių metų tarp savo pirmakursių!“ sako Vilniaus dailės akademijos prorektorė studijoms Eglė Ganda Bogdanienė. 

Olimpiadą organizuoja Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Gabių ir talentingų vaikų ugdymo programa bei seniausia ir didžiausia aukštoji universitetinė dailės mokykla Baltijos šalyse – Vilniaus dailės akademija, prisidedant daugiau nei 20 rėmėjų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Panaudojant ES lėšas didinamas doktorantų skaičius

Doktorantūros studijoms 2014–2020 m. skiriama 22,4 mln. eurų iš ES struktūrinių fondų. skaityti »

Mokslininkai: politika turi remtis mokslu pagrįstais sprendimais

Lietuvos mokslo taryba per 5 metus finansavo 213 mokslinių tyrimų, pagal kuriuos valdžios institucijoms parengtos rekomendacijos, susistemintos žinios, susijusios su visuomenei aktualiomis problemomis bei galimais jų sprendimo būdais. skaityti »

LEU pradeda leisti jaunųjų mokslininkų darbus – „Mažąją mokslinę seriją“

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) leidykla pradėjo leisti geriausių socialinių, fizinių, biomedicinos ir humanitarinių mokslų sričių bakalaurų ir magistrų mokslines studijas – „Mažąją mokslinę seriją“. skaityti »

Ministrė Audronė Pitrėnienė dalyvauja Pasaulio švietimo forume

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė sausio 18–20 d. lankosi Londone. Ji dalyvaus Pasaulio švietimo forume ir Britų švietimo ir mokymo technologijų parodoje (BETT), taip pat susitiks su Didžiosios Britanijos lituanistinių mokyklų ir lietuvių bendruomenės atstovais. skaityti »

Lietuva išmaniųjų mokytojų skaičiumi lenkia kaimynes

26 Lietuvos mokytojai pateko tarp 4 tūkst. visame pasaulyje, kuriems „Microsoft“ suteikė mokytojų novatorių-ekspertų vardą. Šiuo skaičiumi Lietuvos pedagogai lenkia kolegas Baltijos šalyse ir tokias valstybes, kaip Šveicarija ar Japonija. skaityti »

Studentų metų lyderiu išrinktas VGTU atstovas

Lietuvos studentų sąjunga (LSS) skelbė labiausiai nusipelniusių studentų apdovanojimus. skaityti »

Universitetų klasterio planuose – bendros studijų programos ir lietuviškas „Erasmus“

Pirmaisiais tarp Vytauto Didžiojo, Klaipėdos, Lietuvos edukologijos ir Šiaulių universitetų pasirašyto memorandumo rezultatais studentai ir mokslininkai galės pasinaudoti jau 2016–2017 mokslo metais. skaityti »

Pristatytas Nacionalinio mokslo centro Vilniuje projektas

Švietimo ir mokslo ministerijoje pristatytas atnaujintas Nacionalinio mokslo centro Vilniuje projektas. Palyginti su praėjusiu susitikimu, vykusiu lapkritį, smarkiai pasistūmėta į priekį. skaityti »

Pratęsta bendradarbiavimo sutartis tarp LEU ir Vilniaus akademinės sielovados centro

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU), atstovaujamas rektoriaus akademiko Algirdo Gaižučio, ir Vilniaus akademinės sielovados centras, atstovaujamas vadovo kun. Povilo Narijausko, pratęsė bendradarbiavimo sutartį. skaityti »

KTU – pirmoji Lietuvos aukštoji mokykla, inicijavusi dalinimąsi automobiliu

Keturias savaites trukusi akcija „KTU veža namo“ – pirmasis oficialus visame pasaulyje populiaraus keliavimo būdo dalinantis automobiliu (angl. Carpooling) atvejis Lietuvos aukštųjų mokyklų istorijoje skaityti »