Lietuvos mokiniai jau devynioliktą kartą rungsis dailės olimpiadoje

Publikuota: 2013 m. balandžio 5 d. penktadienis

XIX-oji Lietuvos mokinių dailės olimpiada šiemet pirmą kartą rengiama Vilniaus dailės akademijoje. Atrankas savo miestuose ir rajonuose laimėję 64 bendrojo lavinimo mokyklų mokiniai, lydimi pedagogų, susirinks lemiamam etapui balandžio 5-6 dienomis Vilniaus dailės akademijoje. Pirmąją dieną jų laukia lietuvių apeiginio folkloro kolektyvo „Kūlgrinda“ muzikinis sveikinimas, namų užduoties peržiūra ir individualus pokalbis su vertinimo komisija bei ekskursijos po Vilniaus dailės akademiją bei spektaklis Operos ir baleto teatre, o antrąją – paslaptyje laikoma kūrybinė užduotis, kurią reikės atlikti sąlygomis, labai primenančiomis stojamąjį egzaminą.

Renginio kulminacija – Olimpiados nugalėtojų apdovanojimo ceremonija ir moksleivių kūrybinių darbų parodos atidarymas šeštadienį 15.45 val. VDA rūmų Malūnų g. 5 Šachmatinėje fojė.

Dailės pedagogų Olimpiadoje laukia atskira programa: keramikos ir tekstilės technologijų kūrybinės dirbtuvės bei teorinis seminaras „Kitoks požiūris į meno edukaciją“ VDA Atvirojoje Dailės, dizaino ir architektūros mokykloje, o vakare – C. Graužinio trupės spektaklis „Drąsi šalis“ „Menų spaustuvėje“.

„Džiaugsimės galėdami pasveikinti jaunuosius kolegas Akademijos rūmuose, linkime jiems visiems didžiausios sėkmės ir tikimės pamatyti po kelerių metų tarp savo pirmakursių!“ sako Vilniaus dailės akademijos prorektorė studijoms Eglė Ganda Bogdanienė. 

Olimpiadą organizuoja Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Gabių ir talentingų vaikų ugdymo programa bei seniausia ir didžiausia aukštoji universitetinė dailės mokykla Baltijos šalyse – Vilniaus dailės akademija, prisidedant daugiau nei 20 rėmėjų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Vilniuje moksleiviai dalyvavo kūrybinio programavimo popietėje

Jungiantis prie pasaulinės iniciatyvios „Hour of code“, programavimo valandai subursiančios daugiau nei 100 milijonų vaikų visame pasaulyje, gruodžio 5 d. Vilniuje pirmą kartą 300 moksleivių buvo pakviesti susipažinti su kūrybiniu programavimu. skaityti »

Vyks seminarų ciklas mokytojams nacionalinio saugumo temomis

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje (Šilo g. 5A, Vilnius) prasidės seminarų ciklas „Nacionalinio saugumo ir pilietiškumo nuostatų stiprinimas ugdyme“. skaityti »

Geriausių pasaulio verslo mokyklų tinkle – KTU Ekonomikos ir verslo fakultetas

Didžiausios tarptautinės vadybos vystymo asociacijos „EFMD Global Network“ (EFMD GN) narių atrankos komitetas gruodžio 3 d. oficialiai patvirtino, kad Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakultetas (KTU EVF) atitiko visus jų keliamus reikalavimus. skaityti »

M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokiniai pirmą kartą koncertuos Ermitaže Sankt Peterburge

Gruodžio 6 dieną Sankt Peterburgo Ermitaže koncertuos Lietuvos nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos auklėtiniai, kelis muzikinius numerius atliks ir Sankt Peterburgo kultūros komiteto muzikinis licėjus. skaityti »

Kaip studentui išmokti planuoti savo išlaidas

Dažnas pirmakursis nemoka planuoti savo išlaidų, todėl mėnesiui skirta suma ištirpsta per porą savaičių. Ką turi žinoti jaunas žmogus, kad taip nenutiktų? skaityti »

VU pirmą kartą pateko tarp 200 geriausių kylančios ekonomikos šalių universitetų

Gruodžio 2 d. paskelbtame tarptautiniame „Times Higher Education“ (THE) BRICS ir kylančios ekonomikos šalių reitinge Vilniaus universitetas (VU) užėmė 116 vietą. VU yra pirmoji ir vienintelė Lietuvos aukštoji mokykla, patekusi į šios agentūros sudaromus reitingus. skaityti »

Gerai besimokantiesiems iki metų pabaigos bus grąžinta 4,7 mln. eurų

Valstybinio studijų fondo valdyba patvirtino sąrašą asmenų, kuriems bus kompensuota už studijas sumokėta kaina. Į studijas investuotas lėšas atgaus net 2450 geriausių rezultatų pasiekusių studentų ir alumnų, studijavusių valstybės nefinansuojamose studijų vietose. skaityti »

Pasaulinio garso mokslininkai minėjo didžiausios mokslinių tyrimų įstaigos Lietuvoje sukaktį

Fizinių ir technologijos mokslų centras (FTMC) – šiemet išgyvena įdomų ir permainingą laiką – ne tik mini penkerių metų sukaktį, bet ir keliasi į naujus namus – moderniai įrengtas mokslines laboratorijas. skaityti »

VU Fizikos fakultetas mini 50 metų jubiliejų

Šią savaitę Vilniaus universiteto Fizikos fakultetas švenčia 50 metų jubiliejų. Ta proga fakulteto bendruomenė kviečia visus, ne tik buvusius ar esamus fizikus, dalyvauti šventiniuose renginiuose. Jie tęsis iki gruodžio 4 dienos. skaityti »

Švietimo ir mokslo ministerija pradeda viešąsias konsultacijas dėl naujos mokinių pasiekimų vertinimo sistemos

Svarstoma, kad abitūros egzaminus, kurie sukelia nemenką stresą abiturientams ir ne itin išsamiai parodo jų žinias ir kompetencijas, palaipsniui pakeistų kaupiamojo vertinimo sistema. skaityti »