Lietuvos mokinių daugiakalbystės olimpiadoje ir vėl skambės per 20 kalbų

Publikuota: 2014 m. balandžio 11 d. penktadienis

Tarptautinė Amerikos mokykla Vilniuje (AISV) ruošiasi jau trečius metus iš eilės mokykloje vyksiančiai   nacionalinei mokinių daugiakalbystės olimpiadai „Aš kalbu, tu kalbi – mes bendraujame!”. Jau šį savaitgalį vyksiančiame renginyje savo gebėjimus bendrauti keliomis kalbomis demonstruos daugiau kaip 30-ies šalies mokyklų vyresniųjų klasių mokiniai, skambės per 20 skirtingų pasaulio kalbų.

„Mokinių pamėgtu ir jau tradicija tapusiu renginiu siekiame paskatinti dalyvius mokytis daugiau įvairių kalbų ir puoselėti individualiąją daugiakalbystę, motyvuoti domėtis kitomis kultūromis, o taip pat ir pajusti kūrybiškumo, asmenybės lankstumo, gebėjimo bendrauti įvairiose situacijose įvairiomis kalbomis naudą“, - sakė AISV renginių organizatorė ir Olimpiados organizacinio komiteto pirmininkė Jolita Norkūnaitė.

Šeštadienį vyksiančioje olimpiadoje išbandyti savo daugiakalbystės gebėjimus pareiškė norą mokyklų komandos iš Vilniaus, Trakų, Kauno, Alytaus, Jonavos, Ukmergės, Panevėžio, Rokiškio, Šakių, Plungės, Tauragės, Šilutės, Šilalės, Pasvalio, Šiaulių ir Klaipėdos. Kiekvienas dalyvis be savo gimtosios kalbos privalės bendrauti ne mažiau nei dviem kitomis kalbomis, o kiekviena komanda turės atlikti užduotis net trimis skirtingomis kalbomis. Mokiniai demonstruos anglų, rusų, prancūzų, vokiečių, švedų, italų, ispanų, kinų, latvių, estų, azeri, katalonų, tailandiečių, lotynų, gruzinų, suahelių, norvegų, danų, baltarusių, japonų, korėjiečių, vietnamiečių, ir kitų kalbų žinias.

AISV ir kitų Olimpiados organizatorių – Švietimo ir mokslo ministerija, Švietimo mainų paramos fondas, Ugdymo plėtotės centras, Goethe‘s institutas Vilniuje, Prancūzų institutas Lietuvoje, Britų taryba ir  ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas – parengtoms individualioms ir komandinėms užduotims atlikti mokiniai turės pasitelkti kūrybiškumą, gebėjimą dirbti komandoje, ir kelių kalbų žinias. Komandos varžysis ir kalbų kazino žaidime, kur demonstruos ne tik pasaulio kalbų išmanymą, bet ir apie jomis kalbančių šalių kultūrą, istoriją, meną, įžymybes ir kt.

Nugalėtojai turės galimybę išbandyti mokslus AISV. Geriausiai anglų kalba užduotis atlikusiam mokiniui bus suteikta galimybė nemokamai laikyti IELTS (International English Language Testing System) testą. Litterulos prizais. Kitiems nugalėtojams ir dalyviams bus įteikti ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto, Italų kultūros centro Vilniuje, Prancūzų instituto Lietuvoje, Goethe‘s institutas Vilniuje, Europos informacinis centro, LEU Užsienio kalbų fakulteto ir Švietimo mainų paramos fondo prizai.

Daugiakalbystės olimpiados apdovanojimų ceremonija vyks šeštadienį, š.m. balandžio 12 d., 18:00 val., ISM Vadybos ir ekonomikos universitete (Arklių g. 18, Vilnius).

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Daugiakalbystės olimpiadoje nugalėjo Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje komanda

Vilniuje įvykusioje Lietuvos mokinių daugiakalbystės olimpiadoje „Aš kalbu, tu kalbi – mes bendraujame“ nugalėjo Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje (American International School of Vilnius, AISV) mokinių komanda. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Stipriausi Lietuvos universitetai imasi atsakomybės gerinti studijų kokybę ir didinti mokslo pažangą

Keturių šalies aukštųjų mokyklų vadovai pasirašė ketinimų protokolą įkurti Universitetų pažangos konferenciją (UPK). skaityti »

Pažymiai neatspindi tikrojo mokinių talento ir jų gabumų

Siekti kuo aukštesnio įvertinimo šiandienėje švietimo sistemoje jau tapo įprasta. Dešimtukas ar kitas teigiamas pažymys, daugelio nuomone, parodo ir įprasmina vaiko gabumus bei pastangas siekiant mokslo aukštumų. skaityti »

Valstybės finansavimas mokslui bus aiškiau susietas su rezultatais

Tikslinamas mokslo ir studijų finansavimo modelis, pagal jį valstybės finansavimas mokslo institucijoms labiau priklausys nuo rezultatų. skaityti »

Mokslininkas iš Vokietijos supažindino su naujausiais informatikos tyrimų metodais švietimo srityje

Spaudoje daugėja pranešimų, pamąstymų apie informatikos mokymo atnaujinimą Lietuvos mokyklose, apie technines galimybes. skaityti »

VU mokslininkų sukurtas prietaisas gali padėti laiku pastebėti širdies ligas

Remiantis statistika, Lietuva patenka tarp tų Europos Sąjungos šalių, kuriose mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų yra vienas didžiausių. skaityti »

Profesinis mokymas atsinaujina: mokytojai stažuosis verslo įmonėse

Švietimo ir mokslo ministerija kviečia profesinio mokymo įstaigas, darbdavių asociacijas teikti paraiškas profesijos mokytojų technologinėms kompetencijoms tobulinti. skaityti »

Stresas yra neatsiejama gyvenimo dalis, būtina pažangos ir tobulėjimo sąlyga

Sausio mėnesis studentams primena ne tik apie didžiausių metų švenčių pabaigą, bet ir egzaminų sesijos pradžią. Net ir patiems gabiausiems studentams ilgos atsiskaitymų savaitės kelia nerimą, stresą ir nuovargį. skaityti »

Ministrė J. Petrauskienė: aukštųjų mokyklų tinklo konsolidacija – prielaida kilti dėstytojų atlyginimams

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo (LAMPSS) atstovais. skaityti »

MRU Teisės fakultetas padės kelti advokatų ir advokatų padėjėjų kvalifikaciją

Mykolo Romerio universitetas (MRU) tapo pirmąja institucija, kurią Lietuvos advokatūra akreditavo kaip galinčią vykdyti Advokatūros pripažįstamus kvalifikacijos kėlimo mokymus advokatams bei advokatų padėjėjams. skaityti »

VU bioinformatikų sukurtiems modeliams pasaulyje nebuvo lygių

VU Gyvybės mokslų centro bioinformatikai triumfavo pernai vykusiame konkurse CAPRI (angl. Critical Assessment of Predicted Interactions). skaityti »