Lietuvos mokinių daugiakalbystės olimpiadoje ir vėl skambės per 20 kalbų

Publikuota: 2014 m. balandžio 11 d. penktadienis

Tarptautinė Amerikos mokykla Vilniuje (AISV) ruošiasi jau trečius metus iš eilės mokykloje vyksiančiai   nacionalinei mokinių daugiakalbystės olimpiadai „Aš kalbu, tu kalbi – mes bendraujame!”. Jau šį savaitgalį vyksiančiame renginyje savo gebėjimus bendrauti keliomis kalbomis demonstruos daugiau kaip 30-ies šalies mokyklų vyresniųjų klasių mokiniai, skambės per 20 skirtingų pasaulio kalbų.

„Mokinių pamėgtu ir jau tradicija tapusiu renginiu siekiame paskatinti dalyvius mokytis daugiau įvairių kalbų ir puoselėti individualiąją daugiakalbystę, motyvuoti domėtis kitomis kultūromis, o taip pat ir pajusti kūrybiškumo, asmenybės lankstumo, gebėjimo bendrauti įvairiose situacijose įvairiomis kalbomis naudą“, - sakė AISV renginių organizatorė ir Olimpiados organizacinio komiteto pirmininkė Jolita Norkūnaitė.

Šeštadienį vyksiančioje olimpiadoje išbandyti savo daugiakalbystės gebėjimus pareiškė norą mokyklų komandos iš Vilniaus, Trakų, Kauno, Alytaus, Jonavos, Ukmergės, Panevėžio, Rokiškio, Šakių, Plungės, Tauragės, Šilutės, Šilalės, Pasvalio, Šiaulių ir Klaipėdos. Kiekvienas dalyvis be savo gimtosios kalbos privalės bendrauti ne mažiau nei dviem kitomis kalbomis, o kiekviena komanda turės atlikti užduotis net trimis skirtingomis kalbomis. Mokiniai demonstruos anglų, rusų, prancūzų, vokiečių, švedų, italų, ispanų, kinų, latvių, estų, azeri, katalonų, tailandiečių, lotynų, gruzinų, suahelių, norvegų, danų, baltarusių, japonų, korėjiečių, vietnamiečių, ir kitų kalbų žinias.

AISV ir kitų Olimpiados organizatorių – Švietimo ir mokslo ministerija, Švietimo mainų paramos fondas, Ugdymo plėtotės centras, Goethe‘s institutas Vilniuje, Prancūzų institutas Lietuvoje, Britų taryba ir  ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas – parengtoms individualioms ir komandinėms užduotims atlikti mokiniai turės pasitelkti kūrybiškumą, gebėjimą dirbti komandoje, ir kelių kalbų žinias. Komandos varžysis ir kalbų kazino žaidime, kur demonstruos ne tik pasaulio kalbų išmanymą, bet ir apie jomis kalbančių šalių kultūrą, istoriją, meną, įžymybes ir kt.

Nugalėtojai turės galimybę išbandyti mokslus AISV. Geriausiai anglų kalba užduotis atlikusiam mokiniui bus suteikta galimybė nemokamai laikyti IELTS (International English Language Testing System) testą. Litterulos prizais. Kitiems nugalėtojams ir dalyviams bus įteikti ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto, Italų kultūros centro Vilniuje, Prancūzų instituto Lietuvoje, Goethe‘s institutas Vilniuje, Europos informacinis centro, LEU Užsienio kalbų fakulteto ir Švietimo mainų paramos fondo prizai.

Daugiakalbystės olimpiados apdovanojimų ceremonija vyks šeštadienį, š.m. balandžio 12 d., 18:00 val., ISM Vadybos ir ekonomikos universitete (Arklių g. 18, Vilnius).

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Daugiakalbystės olimpiadoje nugalėjo Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje komanda

Vilniuje įvykusioje Lietuvos mokinių daugiakalbystės olimpiadoje „Aš kalbu, tu kalbi – mes bendraujame“ nugalėjo Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje (American International School of Vilnius, AISV) mokinių komanda. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Prezidentė Suomijoje domėsis aukštojo mokslo reforma

Tęsdama oficialų vizitą Suomijoje Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį, spalio 19 dieną, lankysis Alto universitete, kur domėsis šios šalies patirtimi pertvarkant aukštojo mokslo sistemą. skaityti »

Anglijos ir Lietuvos vidurinių mokyklų skirtumai

Tai, kas mūsų šalyje pristatoma kaip švietimo naujovė, daugelyje šalių tai yra nusistovėjusi sistema. skaityti »

M. Mažvydo biblioteka Europos Parlamente pristatys virtualiosios realybės biblioteką

Spalio 18–19 dienomis Europos Parlamente Briuselyje vyks tarptautinė bibliotekų paroda „Generation Code: Born at the Library“. skaityti »

Kinijos universitetai atveria naujas galimybes VGTU

Pekine vyko Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos šalių universitetų konsorciumo partnerių susitikimas, kuriame dalyvavo ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) strateginės partnerystės prorektorė Asta Radzevičienė. skaityti »

Moksliniams tyrimams iš verslo skirta per 1 mln. eurų

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skyrė daugiau kaip 1 mln. eurų mokslo ir studijų institucijoms už užsakomųjų darbų pagal verslo poreikius atlikimą. skaityti »

Lietuvos žurnalistikos centras atnaujino žiniasklaidos ir ryšių su visuomene studijų programas

Lietuvos žurnalistikos centras (LŽC) 2016-2017 mokslo metų sezoną pasitinka atnaujinęs pagrindines studijų programas ir sustiprinęs vadovų bei lektorių komandą. skaityti »

Mokslininkai diskutuoja apie teisinės pagalbos kokybę

Lietuvos teisės instituto mokslininkė Agnė Limantė kartu su bendraautoriumi Manfredu Limantu Vilniaus Universiteto Teisės fakulteto mokslo žurnale „Teisė“ publikavo mokslo straipsnį „Teisė į teisinę pagalbą Europoje“. skaityti »

VU Teisės fakultetas pasitinka 375 metų jubiliejų

Spalio 11 d. Vilniaus universiteto Teisės fakultetas mini 375-ąsias įsteigimo metines. skaityti »

Nobelio premija pagerbta sutarčių teorija

Šiemet Nobelio ekonomikos mokslų premija skirta Oliveriui Hartui iš Harvardo universiteto ir Bengtui Holmströmui iš Masačusetso technologijos instituto už indėlį į sutarčių teoriją. skaityti »

MRU įvyko Korėjietiškos abėcėlės diena

Spalio 10 d. Karaliaus Sedžiongo institutas kvietė studentus ir akademinę bendruomenę kartu švęsti Hanguel (Korėjietiškos abėcėlės dieną) ir 2-ąjį instituto gimtadienį. skaityti »