Lietuvos mokinių daugiakalbystės olimpiadoje ir vėl skambės per 20 kalbų

Publikuota: 2014 m. balandžio 11 d. penktadienis

Tarptautinė Amerikos mokykla Vilniuje (AISV) ruošiasi jau trečius metus iš eilės mokykloje vyksiančiai   nacionalinei mokinių daugiakalbystės olimpiadai „Aš kalbu, tu kalbi – mes bendraujame!”. Jau šį savaitgalį vyksiančiame renginyje savo gebėjimus bendrauti keliomis kalbomis demonstruos daugiau kaip 30-ies šalies mokyklų vyresniųjų klasių mokiniai, skambės per 20 skirtingų pasaulio kalbų.

„Mokinių pamėgtu ir jau tradicija tapusiu renginiu siekiame paskatinti dalyvius mokytis daugiau įvairių kalbų ir puoselėti individualiąją daugiakalbystę, motyvuoti domėtis kitomis kultūromis, o taip pat ir pajusti kūrybiškumo, asmenybės lankstumo, gebėjimo bendrauti įvairiose situacijose įvairiomis kalbomis naudą“, - sakė AISV renginių organizatorė ir Olimpiados organizacinio komiteto pirmininkė Jolita Norkūnaitė.

Šeštadienį vyksiančioje olimpiadoje išbandyti savo daugiakalbystės gebėjimus pareiškė norą mokyklų komandos iš Vilniaus, Trakų, Kauno, Alytaus, Jonavos, Ukmergės, Panevėžio, Rokiškio, Šakių, Plungės, Tauragės, Šilutės, Šilalės, Pasvalio, Šiaulių ir Klaipėdos. Kiekvienas dalyvis be savo gimtosios kalbos privalės bendrauti ne mažiau nei dviem kitomis kalbomis, o kiekviena komanda turės atlikti užduotis net trimis skirtingomis kalbomis. Mokiniai demonstruos anglų, rusų, prancūzų, vokiečių, švedų, italų, ispanų, kinų, latvių, estų, azeri, katalonų, tailandiečių, lotynų, gruzinų, suahelių, norvegų, danų, baltarusių, japonų, korėjiečių, vietnamiečių, ir kitų kalbų žinias.

AISV ir kitų Olimpiados organizatorių – Švietimo ir mokslo ministerija, Švietimo mainų paramos fondas, Ugdymo plėtotės centras, Goethe‘s institutas Vilniuje, Prancūzų institutas Lietuvoje, Britų taryba ir  ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas – parengtoms individualioms ir komandinėms užduotims atlikti mokiniai turės pasitelkti kūrybiškumą, gebėjimą dirbti komandoje, ir kelių kalbų žinias. Komandos varžysis ir kalbų kazino žaidime, kur demonstruos ne tik pasaulio kalbų išmanymą, bet ir apie jomis kalbančių šalių kultūrą, istoriją, meną, įžymybes ir kt.

Nugalėtojai turės galimybę išbandyti mokslus AISV. Geriausiai anglų kalba užduotis atlikusiam mokiniui bus suteikta galimybė nemokamai laikyti IELTS (International English Language Testing System) testą. Litterulos prizais. Kitiems nugalėtojams ir dalyviams bus įteikti ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto, Italų kultūros centro Vilniuje, Prancūzų instituto Lietuvoje, Goethe‘s institutas Vilniuje, Europos informacinis centro, LEU Užsienio kalbų fakulteto ir Švietimo mainų paramos fondo prizai.

Daugiakalbystės olimpiados apdovanojimų ceremonija vyks šeštadienį, š.m. balandžio 12 d., 18:00 val., ISM Vadybos ir ekonomikos universitete (Arklių g. 18, Vilnius).

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Daugiakalbystės olimpiadoje nugalėjo Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje komanda

Vilniuje įvykusioje Lietuvos mokinių daugiakalbystės olimpiadoje „Aš kalbu, tu kalbi – mes bendraujame“ nugalėjo Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje (American International School of Vilnius, AISV) mokinių komanda. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »