Lietuvos mokinių daugiakalbystės olimpiadoje ir vėl skambės per 20 kalbų

Publikuota: 2014 m. balandžio 11 d. penktadienis

Tarptautinė Amerikos mokykla Vilniuje (AISV) ruošiasi jau trečius metus iš eilės mokykloje vyksiančiai   nacionalinei mokinių daugiakalbystės olimpiadai „Aš kalbu, tu kalbi – mes bendraujame!”. Jau šį savaitgalį vyksiančiame renginyje savo gebėjimus bendrauti keliomis kalbomis demonstruos daugiau kaip 30-ies šalies mokyklų vyresniųjų klasių mokiniai, skambės per 20 skirtingų pasaulio kalbų.

„Mokinių pamėgtu ir jau tradicija tapusiu renginiu siekiame paskatinti dalyvius mokytis daugiau įvairių kalbų ir puoselėti individualiąją daugiakalbystę, motyvuoti domėtis kitomis kultūromis, o taip pat ir pajusti kūrybiškumo, asmenybės lankstumo, gebėjimo bendrauti įvairiose situacijose įvairiomis kalbomis naudą“, - sakė AISV renginių organizatorė ir Olimpiados organizacinio komiteto pirmininkė Jolita Norkūnaitė.

Šeštadienį vyksiančioje olimpiadoje išbandyti savo daugiakalbystės gebėjimus pareiškė norą mokyklų komandos iš Vilniaus, Trakų, Kauno, Alytaus, Jonavos, Ukmergės, Panevėžio, Rokiškio, Šakių, Plungės, Tauragės, Šilutės, Šilalės, Pasvalio, Šiaulių ir Klaipėdos. Kiekvienas dalyvis be savo gimtosios kalbos privalės bendrauti ne mažiau nei dviem kitomis kalbomis, o kiekviena komanda turės atlikti užduotis net trimis skirtingomis kalbomis. Mokiniai demonstruos anglų, rusų, prancūzų, vokiečių, švedų, italų, ispanų, kinų, latvių, estų, azeri, katalonų, tailandiečių, lotynų, gruzinų, suahelių, norvegų, danų, baltarusių, japonų, korėjiečių, vietnamiečių, ir kitų kalbų žinias.

AISV ir kitų Olimpiados organizatorių – Švietimo ir mokslo ministerija, Švietimo mainų paramos fondas, Ugdymo plėtotės centras, Goethe‘s institutas Vilniuje, Prancūzų institutas Lietuvoje, Britų taryba ir  ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas – parengtoms individualioms ir komandinėms užduotims atlikti mokiniai turės pasitelkti kūrybiškumą, gebėjimą dirbti komandoje, ir kelių kalbų žinias. Komandos varžysis ir kalbų kazino žaidime, kur demonstruos ne tik pasaulio kalbų išmanymą, bet ir apie jomis kalbančių šalių kultūrą, istoriją, meną, įžymybes ir kt.

Nugalėtojai turės galimybę išbandyti mokslus AISV. Geriausiai anglų kalba užduotis atlikusiam mokiniui bus suteikta galimybė nemokamai laikyti IELTS (International English Language Testing System) testą. Litterulos prizais. Kitiems nugalėtojams ir dalyviams bus įteikti ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto, Italų kultūros centro Vilniuje, Prancūzų instituto Lietuvoje, Goethe‘s institutas Vilniuje, Europos informacinis centro, LEU Užsienio kalbų fakulteto ir Švietimo mainų paramos fondo prizai.

Daugiakalbystės olimpiados apdovanojimų ceremonija vyks šeštadienį, š.m. balandžio 12 d., 18:00 val., ISM Vadybos ir ekonomikos universitete (Arklių g. 18, Vilnius).

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Daugiakalbystės olimpiadoje nugalėjo Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje komanda

Vilniuje įvykusioje Lietuvos mokinių daugiakalbystės olimpiadoje „Aš kalbu, tu kalbi – mes bendraujame“ nugalėjo Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje (American International School of Vilnius, AISV) mokinių komanda. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Vaikus programavimo mokanti lietuvė: leiskime jiems spręsti rytojaus problemas

Vaikų programavimo akademijos įkūrėja Monika Katkutė mano, kad netolimoje ateityje technologinis išprusimas gyvenimo aprašymuose bus toks pat įprastas ir normalus, kaip šiuo metu užsienio kalbos mokėjimas. skaityti »

LEU pasirašė bendradarbiavimo sutartį su VšĮ „Intelektas Q“

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) kovo 23 d. pasirašė bendradarbiavimo sutartį su VšĮ „Intelektas Q“. skaityti »

Vilniaus vaikams – daugiau galimybių mokytis IT ir programavimo

Sostinės savivaldybėje surengta diskusija „Informacinės technologijos mokyklose“, kurios metu buvo svarstoma, kaip pagerinti IT mokymo ir naudojimo situaciją Vilniaus švietimo įstaigose bei paskatinti mokinius labiau domėtis naujausiomis technologijomis. skaityti »

Ko trūksta, kad vaikai mokykloje išmoktų verslumo ir suprastų tikrąją pinigų vertę?

Vilniaus licėjaus direktorius Saulius Jurkevičius įsitikinęs, kad finansus turi išmanyti kiekvienas sąmoningas pilietis. Todėl mokyti finansinio raštingumo paauglius mokyklose – sveikintina iniciatyva. skaityti »

Paskelbtas tarptautinis QS reitingas pagal studijų kryptis

Tarptautinis universitetų reitingas „QS World University Rankings by Subject“ jau šeštą kartą įvertino aukštąsias mokyklas skirtingose studijų kryptyse. skaityti »

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra turi naują vadovą

Nuo š. m. kovo 21 d. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūroje į direktoriaus pareigas paskirtas Kęstutis Šetkus. skaityti »

Vaikų universitetas pradeda naują sesiją

Vilniaus universiteto Vaikų universitetas kviečia 8–15 metų moksleivius į pavasario–vasaros sesiją. Ji vyks balandžio 6 – birželio 9 d. skaityti »

SMK plečia ryšius Kambodžoje

Socialinių mokslų kolegijos (SMK) Strateginės plėtros vadovė Reda Mikalauskaitė IIC University Of Technology (Kambodžoje) šiuo metu veda paskaitas partnerinio universiteto studentams apie projektų rengimą ir valdymą. skaityti »

LEU vyks forumas „Šiuolaikinio mokytojo ugdymo perspektyvos“

Kovo 23 d. 9 val. Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) aktų salėje (III aukštas, Studentų g. 39, Vilnius) vyks forumas „Šiuolaikinio mokytojo ugdymo perspektyvos“. skaityti »

LEU pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Vilniaus Gabijos gimnazija

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) kovo 9 d. pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Vilniaus Gabijos gimnazija. Sutartį pasirašė LEU mokslo ir plėtros prorektorius, laikinai pavaduojantis rektorių, prof. dr. Aivas Ragauskas ir Vilniaus Gabijos gimnazijos direktorė Vilija Klimavičienė. skaityti »