Lietuvos mokinių technologijų olimpiados atgarsiai

Publikuota: 2014 m. balandžio 28 d. pirmadienis

Balandžio 24-25 dienomis jau septintą kartą Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras (toliau – Centras) į Kauną sukvietė kūrybingus ir darbščius mokinius iš visos šalies dalyvauti Lietuvos mokinių technologijų olimpiados finaliniame etape. Ši olimpiada – tai puiki galimybė talentingiems jauniems žmonėms pademonstruoti savo gabumus, išreikšti save. Tiek organizatoriai, tiek ir garbūs svečiai džiaugėsi, jog renginys praėjo sklandžiai, o jo dalyviai dėkojo už gerai praleistą laiką, galimybę susirasti naujų draugų, daugiau sužinoti apie profesinį mokymą.

„Džiaugiamės, jog mumis pasitiki ir stengiamės, kad šis renginys būtų tikra šventė visiems jauniesiems auksarankiams ir jų mokytojams, Pastarieji visus metus įdeda daug triūso, kad jų auklėtiniai galėtų pademonstruoti savo gabumus, išreikšti savo idėjas. Tai matome dalyvių namų darbų ekspozicijoje, tačiau įdomiausia stebėti, kaip šie jauni žmonės olimpiados metu tas kelias valandas dirba, stengiasi. Suteikiame jiems pačias geriausias sąlygas, padrąsiname juos, nes tai tikri mūsų šalies perlai. Tikimės, kad būtent šie žmonės suvoks ir papasakos kietiems, jog šiais laikais amatas labai svarbus“, - kalbėjo Centro direktorė dr. Laimutė Anužienė, abi renginio dienas daug bendravusi su olimpiados dalyviais, pristačiusi realius pavyzdžius, jog profesinis mokymas gali būti inovatyvus, patrauklus ir turintis dideles perspektyvas.

Šiemet sukanka 300 metų, kai gimė lietuvių grožinės literatūros pradininkas Kristijonas Donelaitis. Lietuvos Respublikos Seimo nutarimu 2014-ieji paskelbti Kristijono Donelaičio metais. Todėl Lietuvos mokinių technologijų olimpiados organizacinis komitetas nutarė šių metų technologijų olimpiadą skirti šiai sukakčiai paminėti. „Metų laikai“ – tai pagrindinė renginio tema, kuri atsispindėjo mokinių, demonstravusių savo sugebėjimus konstrukcinių medžiagų, tekstilės, taikomojo meno ir amatų bei mitybos kūrybinės veiklos grupėse, darbuose. LR Švietimo ir mokslo ministerijos kancleris Dainius Numgaudis džiaugėsi, jog olimpiadoje jauni žmonės sugeba pažvelgti į užduotis kūrybiškai, laužo daugelį stereotipų, o technologijos vėl tampa populiaria disciplina, kuri prisideda prie visapusiško jaunimo ugdymo. „Pokyčiai, kurie yra įvykę profesiniame mokyme per pastaruosius keletą metų, yra pats geriausias rodiklis, kad prieš apsisprendžiant, kur mokytis, reikia pradėti žiūrėti nuo profesinės mokyklos, nes ta profesinė mokykla, kuri buvo prieš kelis metus ir dabar – jos labai skiriasi, pastebima didžiulė pažanga“, - vertino D. Numgaudis.

Olimpiados dalyviai taip pat vienbalsiai tvirtino, jog labai smagu pabūti bendraminčių apsuptyje, pasidalinti patirtimi, pasisemti naujų idėjų. Mokiniai taip pat tvirtino esą maloniai nustebinti, jog profesinio mokymo centre juos taip šiltai priėmė ir suteikė pačias geriausias sąlygas. Taip pat vyresnių klasių mokiniai domėjosi profesijomis ir pripažino, jog nors informacijos ir pakanka, tačiau jų bendraamžių tarpe dar susiduriama su stereotipiniu mąstymu, jog profesinis mokymas yra žemesnio lygio. Jaunieji talentai pažadėjo parvežti tik pozityvių naujienų apie Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centrą, o nors diplomus ir medalius gavo ne visi, tačiau vertinimo komisijos pirmininkė doc. dr. Birutė Žygaitienė visus pavadino nugalėtojais ir patikino, kad nuspręsti, kas tapo laureatais, buvo labai sunku. Taigi beįsibėgėjantis pavasaris mūsų šalyje atneša džiugių žinių apie tai, jog jauni žmonės kuria, dirba ir drąsiai siekia savo tikslų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

VDU ir LEU pasirašys integracijos sutartį

Vasario 6 d., pirmadienį, 11.30 val. bus pasirašyta VDU ir LEU integracijos sutartis. skaityti »

Kviečiame susipažinti su LEU studentų ir dėstytojų sukurtais interaktyviais žemėlapiais

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) studentai ir dėstytojai aktyviai taiko geografines informacines sistemas (GIS), kuria ir viešina interaktyvius žemėlapius skaityti »

VU genetikai siūlo naują vėžio diagnostikos metodą

„Vėžio prigimtį, vystymosi mechanizmus tyrinėju daugelį metų, bet molekuliniu lygmeniu pradėjome dirbti ne taip ir seniai“, – sako Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro profesorė Sonata Jarmalaitė. skaityti »

VGTU studento komanda sukūrė virtualų „Tesla Motors“ gigafabriką

Vilniuje fejerverkais ir perkirpta raudona juostele pažymėtas JAV elektromobilių gamintojo „Tesla Motors“ gigafabriko atidarymas. skaityti »

VU Gyvybės mokslų centras – tarp geriausių pasaulio architektūros projektų

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro projektas susilaukė pasaulio žiniasklaidos dėmesio – prestižinio architektūros žurnalo „ArchDaily” konkurse jis nominuotas geriausio 2017 m. kultūros objekto kategorijoje. skaityti »

Kauno studentai sukūrė autonominio vežimėlio oro uostui prototipą

Oro uostą, kuriame skubančių žmonių – mažiau, eilės – trumpesnės, o kelioniniai lagaminai patys pasiekia bagažo atidavimo punktą, šiandien įsivaizduoti sunku. skaityti »

VGTU inžinerijos licėjaus mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą

2017 m. sausio 26 d., VGTU inžinerijos licėjaus 1-4 klasių mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą – sužaidė didžiausiame šachmatų turnyre Lietuvoje. skaityti »

Stojantiesiems į aukštąsias mokyklas keliama priėmimo kartelė

Kaip numatyta 2016 m. priimtame Mokslo ir studijų įstatyme, Švietimo ir mokslo ministerija pirmą kartą nustato mažiausią konkursinį balą stojantiesiems į valstybės finansuojamas vietas. skaityti »

KTU subūrė Europos inovatyvių universitetų vadovus

Kauno technologijos universitetas (KTU) dalinasi patirtimi su giminingomis užsienio aukštojo mokslo įstaigomis. skaityti »

Kurdami skiauteručius mokslininkai garsina Lietuvą

Aleksandro Stulginskio universiteto profesoriai Simas Gliožeris ir Alfonsas Sigitas Tamošiūnas, kurdami naujas dekoratyvinių augalų veisles, garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje. skaityti »