Lietuvos mokinių technologijų olimpiados atgarsiai

Publikuota: 2014 m. balandžio 28 d. pirmadienis

Balandžio 24-25 dienomis jau septintą kartą Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras (toliau – Centras) į Kauną sukvietė kūrybingus ir darbščius mokinius iš visos šalies dalyvauti Lietuvos mokinių technologijų olimpiados finaliniame etape. Ši olimpiada – tai puiki galimybė talentingiems jauniems žmonėms pademonstruoti savo gabumus, išreikšti save. Tiek organizatoriai, tiek ir garbūs svečiai džiaugėsi, jog renginys praėjo sklandžiai, o jo dalyviai dėkojo už gerai praleistą laiką, galimybę susirasti naujų draugų, daugiau sužinoti apie profesinį mokymą.

„Džiaugiamės, jog mumis pasitiki ir stengiamės, kad šis renginys būtų tikra šventė visiems jauniesiems auksarankiams ir jų mokytojams, Pastarieji visus metus įdeda daug triūso, kad jų auklėtiniai galėtų pademonstruoti savo gabumus, išreikšti savo idėjas. Tai matome dalyvių namų darbų ekspozicijoje, tačiau įdomiausia stebėti, kaip šie jauni žmonės olimpiados metu tas kelias valandas dirba, stengiasi. Suteikiame jiems pačias geriausias sąlygas, padrąsiname juos, nes tai tikri mūsų šalies perlai. Tikimės, kad būtent šie žmonės suvoks ir papasakos kietiems, jog šiais laikais amatas labai svarbus“, - kalbėjo Centro direktorė dr. Laimutė Anužienė, abi renginio dienas daug bendravusi su olimpiados dalyviais, pristačiusi realius pavyzdžius, jog profesinis mokymas gali būti inovatyvus, patrauklus ir turintis dideles perspektyvas.

Šiemet sukanka 300 metų, kai gimė lietuvių grožinės literatūros pradininkas Kristijonas Donelaitis. Lietuvos Respublikos Seimo nutarimu 2014-ieji paskelbti Kristijono Donelaičio metais. Todėl Lietuvos mokinių technologijų olimpiados organizacinis komitetas nutarė šių metų technologijų olimpiadą skirti šiai sukakčiai paminėti. „Metų laikai“ – tai pagrindinė renginio tema, kuri atsispindėjo mokinių, demonstravusių savo sugebėjimus konstrukcinių medžiagų, tekstilės, taikomojo meno ir amatų bei mitybos kūrybinės veiklos grupėse, darbuose. LR Švietimo ir mokslo ministerijos kancleris Dainius Numgaudis džiaugėsi, jog olimpiadoje jauni žmonės sugeba pažvelgti į užduotis kūrybiškai, laužo daugelį stereotipų, o technologijos vėl tampa populiaria disciplina, kuri prisideda prie visapusiško jaunimo ugdymo. „Pokyčiai, kurie yra įvykę profesiniame mokyme per pastaruosius keletą metų, yra pats geriausias rodiklis, kad prieš apsisprendžiant, kur mokytis, reikia pradėti žiūrėti nuo profesinės mokyklos, nes ta profesinė mokykla, kuri buvo prieš kelis metus ir dabar – jos labai skiriasi, pastebima didžiulė pažanga“, - vertino D. Numgaudis.

Olimpiados dalyviai taip pat vienbalsiai tvirtino, jog labai smagu pabūti bendraminčių apsuptyje, pasidalinti patirtimi, pasisemti naujų idėjų. Mokiniai taip pat tvirtino esą maloniai nustebinti, jog profesinio mokymo centre juos taip šiltai priėmė ir suteikė pačias geriausias sąlygas. Taip pat vyresnių klasių mokiniai domėjosi profesijomis ir pripažino, jog nors informacijos ir pakanka, tačiau jų bendraamžių tarpe dar susiduriama su stereotipiniu mąstymu, jog profesinis mokymas yra žemesnio lygio. Jaunieji talentai pažadėjo parvežti tik pozityvių naujienų apie Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centrą, o nors diplomus ir medalius gavo ne visi, tačiau vertinimo komisijos pirmininkė doc. dr. Birutė Žygaitienė visus pavadino nugalėtojais ir patikino, kad nuspręsti, kas tapo laureatais, buvo labai sunku. Taigi beįsibėgėjantis pavasaris mūsų šalyje atneša džiugių žinių apie tai, jog jauni žmonės kuria, dirba ir drąsiai siekia savo tikslų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »