Lietuvos moksleiviai Europos Parlamento rinkimų rezultatus prognozavo geriau nei sociologai

Publikuota: 2014 m. birželio 13 d. penktadienis

Kauno technologijos universiteto Viešosios politikos ir administravimo instituto (KTU VPAI) inicijuotuose mokomuosiuose rinkimuose dalyvavusių Lietuvos moksleivių balsai pasiskirstė labai panašiai, kaip ir tikrųjų rinkėjų balsai rinkimuose į Europos Parlamentą. Moksleivių balsavimas – tai pirmą kartą Lietuvoje rengiamo socio-edukacinio projekto „Moksleiviai renka Europos Parlamentą“ dalis.

Gegužės 3-4 dienomis vykusio elektroninio balsavimo metu moksleiviai savo mandatus skyrė septynioms partijoms. Daugiausia vietų (net tris) savo Europos Parlamente moksleiviai skyrė Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžiui, po du mandatus gavo Lietuvos socialdemokratų partija ir Tėvynės Sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai. Po vieną mandatą moksleiviai skyrė Darbo partijai, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai, Lietuvos žaliųjų partijai ir partijai „Tvarka ir teisingumas“.

Mokomųjų moksleivių rinkimų rezultatai yra labai panašūs į gegužės 25 dieną įvykusių Europos Parlamento rinkimų rezultatus, kur daugiausia mandatų gavo Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis, Lietuvos socialdemokratų partija, Tėvynės Sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai, partija „Tvarka ir teisingumas“.

„Moksleiviai rezultatus prognozavo geriau nei sociologai“, – teigia KTU VPAI profesorius Algis Krupavičius. Politologo nuomone, šis projektas – tai savotiška demokratijos laboratorija, o jo rezultatai rodo, jog moksleiviai domisi Lietuvos politiniu gyvenimu ir supranta rinkimų esmę.

Įvairiose projekto veiklose per kelis mėnesius dalyvavo apie 3000 vyresniųjų klasių mokinių iš daugiau nei 120-ies skirtingų mokyklų. KTU VPAI ketina ir 2015 metais moksleivius įtraukti į veiklas, susijusias su savivaldybių tarybų rinkimais, o 2016 metais – su Seimo rinkimais.

„Vietos ir nacionalinius rinkimus imituojantys mokinių rinkimai pasaulyje yra vienas iš efektyviausių būdų skatinti jaunimo politinį aktyvumą“, – teigia A. Krupavičius. Tokie rinkimai Norvegijoje rengiami nuo 1989 m. ir juose dalyvauja apie 70 proc. šalies moksleivių. Politologijos profesoriaus teigimu, panašūs ilgalaikiai projektai padedantys moksleiviams geriau pažinti pasaulį, turi galios reikšmingai pakeisti politinį šalies veidą.

Šaltinis: ktu.edu
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »