Lietuvos mokslininkai kviečia mokinius „distiliuoti idėjas“

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 21 d. antradienis

Lietuvos mokslo bendruomenė kviečia mokinius „distiliuoti" mokslinius atradimus ir idėjas. Trumpųjų filmukų konkurse „Distiliuotos idėjos“ mokiniai raginami patraukliai papasakoti apie jiems aktualų mokslo laimėjimą. Konkursas rengiamas artėjant jau aštuntajam renginiui „Tyrėjų naktis", kuris rugsėjo 28 d. ir mažiems ir dideliems mokslo entuziastams pasiūlys daugiau nei 100 nemokamų renginių.

„Pasirinkti vieną iš milijonų žmonijai tarnaujančių mokslo rezultatų yra sudėtinga, tačiau tereikia apsižvalgyti – atradimai supa mus kiekviename gyvenimo žingsnyje. Dažnai net nesusimąstome, kad kai kurie paprasti dalykai anksčiau tiesiog neegzistavo. Konkursu siekiame priminti, koks reikšmingas yra mokslas, nors kartais – visai nepastebimas", – teigia konkursą rengiančio Baltijos pažangių technologijų instituto atstovas Tomas Žalandauskas.

Konkurso laimėtojai bus išaiškinti „Tyrėjų nakties“ metu – rugsėjo 28 d. Vilniuje kino teatre „Pasaka" vyksiančiame renginyje, į kurį bus pakviesti visi konkurso dalyviai. Čia bus apdovanoti geriausio, komisijos manymu, filmuko autoriai. Prizas bus įteiktas ir pelnysiančiam daugiausiai peržiūrų virtualioje erdvėje. Geriausių filmukų autoriai gyvais pristatymais varžysis finale kino teatre „Pasaka". Konkurso prizai taip pat inovatyvūs – tai „iPhone 4“ ir „iPad 3“.

„Tyrėjų naktis" yra išskirtinis renginys, kai daugelis Europos mokslo ir tyrimų laboratorijų atveria duris ir pabendrauti su visuomene išeina tie, kurie paprastai dirba už gerai uždarytų durų. „Tyrėjų naktyje" dalyvauja daugiau nei 30 Europos šalių, t.y. daugiau nei 300 Europos miestų. „Tyrėjų naktis" yra Europos Komisijos iniciatyva.

Projektą „Tyrėjų naktis 2012" įgyvendina Socialinių inovacijų institutas kartu su partneriais: Aleksandro Stulginskio universitetu, Baltijos pažangių technologijų institutu, Kauno Technologijos universitetu, Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga, Šiaulių universitetu, Vilniaus universitetu, Vilniaus Gedimino technikos universitetu. Prie projekto kviečiamos jungtis visos bendrojo lavinimo mokyklos

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Prezidentė Suomijoje domėsis aukštojo mokslo reforma

Tęsdama oficialų vizitą Suomijoje Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį, spalio 19 dieną, lankysis Alto universitete, kur domėsis šios šalies patirtimi pertvarkant aukštojo mokslo sistemą. skaityti »

Anglijos ir Lietuvos vidurinių mokyklų skirtumai

Tai, kas mūsų šalyje pristatoma kaip švietimo naujovė, daugelyje šalių tai yra nusistovėjusi sistema. skaityti »

M. Mažvydo biblioteka Europos Parlamente pristatys virtualiosios realybės biblioteką

Spalio 18–19 dienomis Europos Parlamente Briuselyje vyks tarptautinė bibliotekų paroda „Generation Code: Born at the Library“. skaityti »

Kinijos universitetai atveria naujas galimybes VGTU

Pekine vyko Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos šalių universitetų konsorciumo partnerių susitikimas, kuriame dalyvavo ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) strateginės partnerystės prorektorė Asta Radzevičienė. skaityti »

Moksliniams tyrimams iš verslo skirta per 1 mln. eurų

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skyrė daugiau kaip 1 mln. eurų mokslo ir studijų institucijoms už užsakomųjų darbų pagal verslo poreikius atlikimą. skaityti »

Lietuvos žurnalistikos centras atnaujino žiniasklaidos ir ryšių su visuomene studijų programas

Lietuvos žurnalistikos centras (LŽC) 2016-2017 mokslo metų sezoną pasitinka atnaujinęs pagrindines studijų programas ir sustiprinęs vadovų bei lektorių komandą. skaityti »

Mokslininkai diskutuoja apie teisinės pagalbos kokybę

Lietuvos teisės instituto mokslininkė Agnė Limantė kartu su bendraautoriumi Manfredu Limantu Vilniaus Universiteto Teisės fakulteto mokslo žurnale „Teisė“ publikavo mokslo straipsnį „Teisė į teisinę pagalbą Europoje“. skaityti »

VU Teisės fakultetas pasitinka 375 metų jubiliejų

Spalio 11 d. Vilniaus universiteto Teisės fakultetas mini 375-ąsias įsteigimo metines. skaityti »

Nobelio premija pagerbta sutarčių teorija

Šiemet Nobelio ekonomikos mokslų premija skirta Oliveriui Hartui iš Harvardo universiteto ir Bengtui Holmströmui iš Masačusetso technologijos instituto už indėlį į sutarčių teoriją. skaityti »

MRU įvyko Korėjietiškos abėcėlės diena

Spalio 10 d. Karaliaus Sedžiongo institutas kvietė studentus ir akademinę bendruomenę kartu švęsti Hanguel (Korėjietiškos abėcėlės dieną) ir 2-ąjį instituto gimtadienį. skaityti »