Lietuvos mokslo ir inovacijų potencialas bus pristatomas Kinijos parodoje

Publikuota: 2016 m. gegužės 25 d. trečiadienis

Š. m. gegužės 28 d.–birželio 1 d. mūsų šalies delegacija Kinijos tarptautinėje prekybos ir paslaugų parodoje CIFTIS, kuri vyks Pekine, pristatys Lietuvos mokslo ir inovacijų potencialą bei „Open R&D Lietuva“ tinklo teikiamas paslaugas.

Parodos metu veiks jungtinis Lietuvos stendas „Open R&D Lithuania“. Lietuvos dalyviai iš  Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA), Vilniaus universiteto, Kauno technologijos universiteto ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto pristatys Lietuvoje veikiančius slėnius bei mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) paslaugas, skirtas verslo sektoriui.

„Kinijos ekonomika daro didžiulį poveikį Europos pramonei ir verslui, todėl naudinga plėtoti glaudų Lietuvos ir Kinijos bendradarbiavimą mokslo ir inovacijų srityje. Lietuvos mokslas gali pasiūlyti įvairių paslaugų Kinijos pramonei, atlikti aukščiausio lygio tyrimus su modernia įranga. Tikimės, kad parodoje pristatomos mūsų šalies verslo ir mokslo kuriamos technologijos, siūlomi inovatyvūs sprendimai sudomins Kinijos rinką  ir sulauksime įvairių užsakymų“, – teigia Kęstutis Šetkus, MITA direktorius.

Gegužės 31 d. parodos metu bus organizuojamas forumas verslui. Jo metu Kinijos ir kitų užsienio šalių verslininkams bus pateikiama išsami informacija apie Lietuvoje veikiantį „Open R&D Lithuania“ tinklą. Bus pristatomas atviros prieigos paslaugų spektras, supažindinama su Lietuvos mokslo pasiekimais lazerių, maisto, gyvybės mokslų ir išmanaus miesto srityse. Susidomėjimą forumu šiuo metu jau išreiškė apie 100 skirtingų užsienio įmonių atstovų.  Forumo metu sveikinimo žodį tars Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė. Forumą moderuos Lietuvos komercijos atašė Kinijoje Arūnas Karlonas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Japonijoje pristatomas Lietuvos mokslo ir inovacijų potencialas

Gegužės 25–29 d. Lietuvos delegacija, vadovaujama švietimo ir mokslo viceministrės Svetlanos Kauzonienės, lankosi Japonijoje. skaityti »

Populiariausi straipsniai

SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“

Tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2017“ SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“. skaityti »

Ekspertai: Lietuvos mokslo taryba diskriminuoja socialinius mokslus

Lietuvos mokslo tarybos (LMT) keliami reikalavimai eliminuoja šalies socialinių mokslų atstovus iš mokslo tyrimų finansavimo. skaityti »

KTU studijų prorektorė J. Šiugždinienė: konkuruodami tarpusavyje, pralaimime kovą tarptautinėje aukštojo mokslo erdvėje

Jau visi pavargo nuo diskusijų apie universitetų susijungimus – belieka laukti Vyriausybės politinės valios kuo greičiau priimti racionalius sprendimus. skaityti »

Didžiausioje Lietuvos mokslinių tyrimų įstaigoje tobulinamas atominių jėgų mikroskopas

Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslininkai sukūrė unikalų būdą didesne sparta gauti atominių jėgų mikroskopo vaizdus. skaityti »

SMK plečia tarptautinį bendradarbiavimą

Socialinių mokslų kolegija, siekdama suteikti SMK bendruomenės nariams kuo įvairesnės globalios patirties, užmezgė ryšius su žinomomis ir gerai vertinamomis institucijomis Lotynų Amerikoje, Azijoje, Balkanų ir kitose Europos šalyse. skaityti »

Ar lengva būti jaunuoju mokslininku Lietuvoje?

Viešojoje erdvėje nuolat pasigirsta diskusijos apie į užsienį „nutekančius“ jaunuosius Lietuvos protus. skaityti »

Aukštųjų mokyklų tinklo pertvarka leis efektyviau panaudoti mokslui ir studijoms skiriamas lėšas

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos studentų sąjungos tarybos atstovais. skaityti »

Bus tariamasi dėl mokytojų rengimo koncepcijos

Švietimo ir mokslo ministerijoje bus aptariami ir apibendrinti šiuo metu akademinėje aplinkoje bei švietimo visuomenėje diskutuojami siūlymai dėl Nacionalinės mokytojų rengimo koncepcijos nuostatų. skaityti »

Paskirtos šešios Lietuvos mokslo premijos

Geriausiems mokslininkams paskirtos šešios 2016 m. Lietuvos mokslo premijos. skaityti »

Kodėl ambicingiems studentams reikalingi karjeros mentoriai?

Kiekvieno asmens karjeroje mentoriaus vaidmuo kuria didžiulę vertę. Žmogus savo gyvenime turėjęs mentorių yra labiau motyvuotas, daug greičiau ir sėkmingiau adaptuojasi darbo rinkoje, jam lengviau sekasi užmegzti naujas pažintis. skaityti »