Lietuvos mokslų taryba: KTU sulauks daugiausiai remiamų tarptautinių dėstytojų vizitų

Publikuota: 2014 m. liepos 29 d. antradienis

Kauno technologijos universitetas (KTU) rudens semestre sulauks daugiausiai Lietuvos mokslų tarybos (Taryba) remiamų tarptautinių dėstytojų vizitų. Rudenį skaityti seminarų ir paskaitų į KTU atvyks 11 tarptautinio pripažinimo sulaukusių mokslininkų. Iš viso konkurse buvo svarstomos 96 paraiškos, finansavimo sulaukė 32.

KTU paskaitas rudenį skaitysiantys tarptautiniai ekspertai sudaro trečdalį visų šiame konkurse paramą gavusių mokslininkų – 11 iš 32. Per metus Taryba skelbia du šio konkurso kvietimus – pavasario ir rudens semestrams. 2013-aisiais KTU paskaitas skaitė 21 užsienio mokslininkas – 13 tyrėjų rudens ir 8 tyrėjai pavasario semestruose. Daugiausia Tarybos vykdomo projekto finansuojamų mokslininkų skaityti paskaitų atvyksta į tris Lietuvos aukštąsias mokyklas – Kauno technologijos universitetą, Vilniaus universitetą ir Vytauto Didžiojo universitetą.

Taryba, vykdydama projektą „Konkursinis trumpalaikių mokslinių vizitų finansavimas“, skatina aukšto lygio mokslininkų vizitus Lietuvos mokslo ir studijų institucijose, kurie yra finansuojami iš Europos Sąjungos (ES) socialinio fondo lėšų. Mokslininkai kviečiami skaityti paskaitas, seminarus ir jų ciklus bei tokiu būdu skatinami prisidėti prie mokslinių tyrimų sklaidos ir populiarinimo.

Trumpalaikių mokslinių vizitų finansavimas suteikia galimybę ne tik Lietuvos mokslo ir studijų institucijoms pasikviesti tarptautinio lygio mokslininkus, kurių kompetencija ir žinios padeda stiprinti mokslinį potencialą Lietuvoje, bet ir patiems Lietuvos mokslininkams išvykti į tarptautines mokslines konferencijas, kuriose jie gali pasidalinti savo patirtimi, pasisemti naujų žinių iš kitų mokslininkų, taip keliant savo kompetenciją, gebėjimus, plėtojant daugiašalį mokslinį bendradarbiavimą.

KTU aktyviai dalyvauja ne tik paskaitų ir seminarų (jų ciklų) finansavimo konkurse, bet ir dalyvavimo doktorantūros procese bei mokslinių tyrimų finansavimo konkursuose.

„Universiteto aktyvumas ir gebėjimas laiku bei tinkamai pateikti kokybiškai parengtas paraiškas Tarybos organizuojamuose konkursuose suteikia galimybę maksimaliai pasitelkti ES struktūrinės paramos lėšas, kurios gaunamos dalyvaujant trumpalaikių mokslinių vizitų projekte“, – teigia LMT fondo Visuotinės dotacijos skyriaus vyriausioji specialistė Jolanta Sabestinaitė.

Šių metų rudenį Taryba ketina skelbti kelis konkursus teikti paraiškas trumpalaikių vizitų paramai gauti.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VDU – antras Lietuvoje pagal europinio lygio studijų programų skaičių

Žurnalo „Reitingai“ paskelbtame Lietuvos universitetų studijų krypčių vertinime Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir toliau išlaikė lyderiaujančias pozicijas. skaityti »

Aplinkos ministerijoje apdovanoti sumaniausi moksleiviai

Aplinkos ministerijoje vakar buvo apdovanoti darbščiausi ir sumaniausi moksleiviai iš visos Lietuvos – ekodizaino konkurso „Kita forma mokinys. Ekobendruomenė“ nugalėtojai. skaityti »

Šalies aukštųjų mokyklų dalykiniame reitinge – Vilniaus universiteto lyderystė

Trečiąkart žurnalo „Reitingai” pristatytame dalykiniame reitinge Vilniaus universitetas (VU) įvertintas kaip geriausias 31 bakalauro ir 32 magistrantūros studijų kryptyse, o dar vienoje – vienintelis tos magistro studijų krypties studijas vykdantis universitetas. skaityti »

Helsinkio hakatone rytdienos inovacijas kūrė „GIFTed.COMM“ studentai

1500 geriausių programuotojų, dizainerių, inžinierių ir entreprenerių iš daugiau nei 50 pasaulio šalių metų pabaigoje rinkosi į didžiausią Europoje hakatoną (angl. hackathon) „Junction 2016“, vykusį Suomijos sostinėje Helsinkyje. skaityti »

Profesinis mokymas: kas trukdo įgauti pagreitį?

Lietuvoje jau kuris laikas formuojasi nauja tendencija, kad į profesines mokyklas stoja vis daugiau žmonių, baigusių universitetus. Pasak Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidento Roberto Dargio, tai rodo, kad mūsų švietimo sistemoje naudojami resursai prasilenkia. skaityti »

Lietuvos mokslininkų atradimą pripažino pasaulio mokslo elitas

Vilniaus Gedimino technikos universiteto ir Vilniaus universiteto mokslininkų komanda dirbo ieškodama efektyvesnių būdų išgauti energiją iš biomasės – žemės ūkio ar maisto atliekų, nuotekų, panaudotų aliejų, be tikslo supūvančių augalų, taip pat ir biologinės kilmės terpių. skaityti »

LEU rektoriui akademikui Algirdui Gaižučiui įteiktas Švietimo ir mokslo ministerijos apdovanojimas

Gruodžio 1 d. Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) rektoriui akademikui Algirdui Gaižučiui Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė įteikė Švietimo ir mokslo ministerijos apdovanojimą. skaityti »

Didžiosios Britanijos mokslininkai tyrė „lietuviškumą“ studentų tekstuose

Mokslininkai iš Lankasterio universiteto (Jungtinė Karalystė) Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultete vykdė „pilotinį“ tyrimą, skirtą atskleisti lietuvių nacionalinio identiteto subtilybes studentų pateiktuose darbuose. skaityti »

Vilniaus universitete – bendros pastangos gerinti sąlygas žmonėms su negalia

Vilniaus universitetas (VU) nuosekliai dirba siekdamas sukurti tinkamas studijų sąlygas visiems savo studentams. skaityti »

Įsteigta Lietuvos sveikatos mokslų universiteto alumnų asociacija

Gruodžio 1 dieną Lietuvos sveikatos mokslų universitete susirinko vieni žymiausių universiteto absolventų, kurie tapo savo Alma Mater alumnų asociacijos steigėjais. skaityti »