Lietuvos mokslų taryba: KTU sulauks daugiausiai remiamų tarptautinių dėstytojų vizitų

Publikuota: 2014 m. liepos 29 d. antradienis

Kauno technologijos universitetas (KTU) rudens semestre sulauks daugiausiai Lietuvos mokslų tarybos (Taryba) remiamų tarptautinių dėstytojų vizitų. Rudenį skaityti seminarų ir paskaitų į KTU atvyks 11 tarptautinio pripažinimo sulaukusių mokslininkų. Iš viso konkurse buvo svarstomos 96 paraiškos, finansavimo sulaukė 32.

KTU paskaitas rudenį skaitysiantys tarptautiniai ekspertai sudaro trečdalį visų šiame konkurse paramą gavusių mokslininkų – 11 iš 32. Per metus Taryba skelbia du šio konkurso kvietimus – pavasario ir rudens semestrams. 2013-aisiais KTU paskaitas skaitė 21 užsienio mokslininkas – 13 tyrėjų rudens ir 8 tyrėjai pavasario semestruose. Daugiausia Tarybos vykdomo projekto finansuojamų mokslininkų skaityti paskaitų atvyksta į tris Lietuvos aukštąsias mokyklas – Kauno technologijos universitetą, Vilniaus universitetą ir Vytauto Didžiojo universitetą.

Taryba, vykdydama projektą „Konkursinis trumpalaikių mokslinių vizitų finansavimas“, skatina aukšto lygio mokslininkų vizitus Lietuvos mokslo ir studijų institucijose, kurie yra finansuojami iš Europos Sąjungos (ES) socialinio fondo lėšų. Mokslininkai kviečiami skaityti paskaitas, seminarus ir jų ciklus bei tokiu būdu skatinami prisidėti prie mokslinių tyrimų sklaidos ir populiarinimo.

Trumpalaikių mokslinių vizitų finansavimas suteikia galimybę ne tik Lietuvos mokslo ir studijų institucijoms pasikviesti tarptautinio lygio mokslininkus, kurių kompetencija ir žinios padeda stiprinti mokslinį potencialą Lietuvoje, bet ir patiems Lietuvos mokslininkams išvykti į tarptautines mokslines konferencijas, kuriose jie gali pasidalinti savo patirtimi, pasisemti naujų žinių iš kitų mokslininkų, taip keliant savo kompetenciją, gebėjimus, plėtojant daugiašalį mokslinį bendradarbiavimą.

KTU aktyviai dalyvauja ne tik paskaitų ir seminarų (jų ciklų) finansavimo konkurse, bet ir dalyvavimo doktorantūros procese bei mokslinių tyrimų finansavimo konkursuose.

„Universiteto aktyvumas ir gebėjimas laiku bei tinkamai pateikti kokybiškai parengtas paraiškas Tarybos organizuojamuose konkursuose suteikia galimybę maksimaliai pasitelkti ES struktūrinės paramos lėšas, kurios gaunamos dalyvaujant trumpalaikių mokslinių vizitų projekte“, – teigia LMT fondo Visuotinės dotacijos skyriaus vyriausioji specialistė Jolanta Sabestinaitė.

Šių metų rudenį Taryba ketina skelbti kelis konkursus teikti paraiškas trumpalaikių vizitų paramai gauti.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Paskelbtas iškilios mokslininkės, pedagogės Meilės Lukšienės premijos laureatas

Spalio 3 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje Meilės Lukšienės premijos skyrimo komisija paskelbė daktarės Meilės Lukšienės premijos laureatą. Šių metų laureatu tapo Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos fizikos mokytojas Antanas Kalinauskas. skaityti »

Paskelbti aukštųjų universitetinių mokyklų studentų magistro darbų konkurso laimėtojai

Paskelbti Ūkio ministerijos inicijuoto aukštųjų universitetinių mokyklų studentų geriausių magistro darbų, kurių temos siejosi su šalies ekonomikos augimu ir konkurencingumo skatinimu, konkurso laimėtojai. skaityti »

„Saulėtekio slėnyje“ – Biotechnologijų verslo inkubatorius

Besibaigiant Inovacijų savaitei, rugsėjo 30 d. Vilniaus universiteto Saulėtekio slėnyje atidarytas Biotechnologijų verslo inkubatorius. skaityti »

Sukurtas didmiesčių gyventojams skirtas elektrinis paspirtukas

Elektrinį paspirtuką buvo galima pamatyti bei išbandyti ir renginių ciklo „Inovacijų savaitė“ verslo ir mokslo pikniko metu, vykusiu šalia Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) centrinių rūmų. skaityti »

Šiemet veiklą atnaujino lituanistinė mokykla Milane

Nauji mokslo metai prasidėjo Milano lituanistinėje mokykloje „Pabiručiai“, į kurią užregistruota 30 vaikų nuo 4 iki 12 m. Beveik visi vaikai yra iš mišrių šeimų. skaityti »

Profesinės mokyklos priėmė penktadaliu daugiau mokinių nei planavo

Galutiniais duomenimis šiais mokslo metais į profesines mokyklas priimta 23,7 tūkst. mokinių. Tai 1 800 mokinių, arba 8 proc., daugiau nei pernai ir 20 proc. daugiau nei buvo numatyta priimti. skaityti »

Mokiniams nebereikės nešiotis vadovėlių

Lengvesnės mokinių kuprinės ir paprastesnis mokytojų darbas – tokį pažadą davė leidykla „Šviesa“, šiais mokslo metais suteikdama nemokamą prieigą naudotis visų pagrindinių vadovėlių elektroninėmis versijomis per virtualiąją mokymosi aplinką „Eduka klasė“. skaityti »

Paskirtos K. Būgos stipendijos užsienio lituanistikos centrų studentams

Švietimo ir mokslo ministerija skiria Kazimiero Būgos stipendijas užsienyje veikiančių lituanistikos centrų studentams. 2016–2017 mokslo metais Lietuvos valstybines stipendijas gaus penki studentai, studijuojantys lietuvių kalbą Čekijos, Latvijos, Lenkijos ir Rusijos universitetuose. skaityti »

VU ir VGTU suvienys jėgas ir atnaujins Saulėtekio akademinį miestelį

Vilniaus universitetas (VU) kartu su Vilniaus Gedimino technikos universitetu (VGTU) sutarė atnaujinti Vilniuje esantį Saulėtekio miestelį ir plėtoti šiuolaikišką mokslo, studijų ir socialinę infrastruktūrą. skaityti »

MRU mokslinėje konferencijoje dalyvauja projektų vadybininkai iš įvairių Europos universitetų

Rugsėjo 22–23 d. Mykolo Romerio universitete (MRU) vyksta tarptautinių projektų administratorių tinklo COST veiklos Nr. TN1302 BESTPRAC susitikimas. skaityti »