Lietuvos mokslų taryba: KTU sulauks daugiausiai remiamų tarptautinių dėstytojų vizitų

Publikuota: 2014 m. liepos 29 d. antradienis

Kauno technologijos universitetas (KTU) rudens semestre sulauks daugiausiai Lietuvos mokslų tarybos (Taryba) remiamų tarptautinių dėstytojų vizitų. Rudenį skaityti seminarų ir paskaitų į KTU atvyks 11 tarptautinio pripažinimo sulaukusių mokslininkų. Iš viso konkurse buvo svarstomos 96 paraiškos, finansavimo sulaukė 32.

KTU paskaitas rudenį skaitysiantys tarptautiniai ekspertai sudaro trečdalį visų šiame konkurse paramą gavusių mokslininkų – 11 iš 32. Per metus Taryba skelbia du šio konkurso kvietimus – pavasario ir rudens semestrams. 2013-aisiais KTU paskaitas skaitė 21 užsienio mokslininkas – 13 tyrėjų rudens ir 8 tyrėjai pavasario semestruose. Daugiausia Tarybos vykdomo projekto finansuojamų mokslininkų skaityti paskaitų atvyksta į tris Lietuvos aukštąsias mokyklas – Kauno technologijos universitetą, Vilniaus universitetą ir Vytauto Didžiojo universitetą.

Taryba, vykdydama projektą „Konkursinis trumpalaikių mokslinių vizitų finansavimas“, skatina aukšto lygio mokslininkų vizitus Lietuvos mokslo ir studijų institucijose, kurie yra finansuojami iš Europos Sąjungos (ES) socialinio fondo lėšų. Mokslininkai kviečiami skaityti paskaitas, seminarus ir jų ciklus bei tokiu būdu skatinami prisidėti prie mokslinių tyrimų sklaidos ir populiarinimo.

Trumpalaikių mokslinių vizitų finansavimas suteikia galimybę ne tik Lietuvos mokslo ir studijų institucijoms pasikviesti tarptautinio lygio mokslininkus, kurių kompetencija ir žinios padeda stiprinti mokslinį potencialą Lietuvoje, bet ir patiems Lietuvos mokslininkams išvykti į tarptautines mokslines konferencijas, kuriose jie gali pasidalinti savo patirtimi, pasisemti naujų žinių iš kitų mokslininkų, taip keliant savo kompetenciją, gebėjimus, plėtojant daugiašalį mokslinį bendradarbiavimą.

KTU aktyviai dalyvauja ne tik paskaitų ir seminarų (jų ciklų) finansavimo konkurse, bet ir dalyvavimo doktorantūros procese bei mokslinių tyrimų finansavimo konkursuose.

„Universiteto aktyvumas ir gebėjimas laiku bei tinkamai pateikti kokybiškai parengtas paraiškas Tarybos organizuojamuose konkursuose suteikia galimybę maksimaliai pasitelkti ES struktūrinės paramos lėšas, kurios gaunamos dalyvaujant trumpalaikių mokslinių vizitų projekte“, – teigia LMT fondo Visuotinės dotacijos skyriaus vyriausioji specialistė Jolanta Sabestinaitė.

Šių metų rudenį Taryba ketina skelbti kelis konkursus teikti paraiškas trumpalaikių vizitų paramai gauti.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Pokyčiai VU rektoriaus komandoje – studijų prorektoriaus pareigas eis doc. dr. Valdas Jaskūnas

Naujus mokslo metus Vilniaus universitete (VU) pasitinka atsinaujinusi rektoriaus komanda: nuo rugsėjo 1 d. studijų prorektoriaus pareigas vietoj filosofijos docentės dr. Nijolės Radavičienės eis indologijos docentas dr. Valdas Jaskūnas, iki šiol vadovavęs VU Orientalistikos centrui. skaityti »

MRU prasidėjo tarptautinė studentų savaitė

Rugpjūčio 29–rugsėjo 4 dienomis Mykolo Romerio universitete (MRU) vyksta tradicinė įvadinė tarptautinių studentų savaitė, kurios metu studentai susipažįsta su universitetu, dalyvauja susitikimuose su administracija, susipažįsta su Lietuva. skaityti »

LEU vaikų darželio „Mažųjų akademija“ laukia vaikų

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Ugdymo mokslų fakulteto dėstytojai subrandino ir įgyvendino idėją – vaikų darželis „Mažųjų akademija“ jau laukia vaikų. skaityti »

Lietuvos pedagogai semiasi žinių skaitmeniniuose mokymuose

Artėjant rugsėjo pirmajai Lietuvos pedagogai jau pradėjo ruoštis naujiesiems mokslo metams. Labiausiai motyvuoti šalies mokytojai susirinko į Kauną, kur startavo skaitmeninių mokymų programa „Samsung Mokykla ateičiai“. skaityti »

KTU tapo vasaros universitetu kinų moksleiviams

Keturi kinų moksleiviai iš Šenženio miesto Kinijoje dvi savaites šią vasarą praleido Kauno technologijos universitete (KTU) – mokėsi fizikos ir anglų kalbos, kūrė svajonių namus kompiuterine 3D programa, mokėsi šokio ir piešimo. skaityti »

Vilniaus universitetas gerina sąlygas žmonėms su negalia

Vilniaus universitetas (VU) skirs dar daugiau dėmesio negalią turinčių žmonių poreikių užtikrinimui. Siekiama, kad visuose VU padaliniuose galėtų studijuoti ir dirbti asmenys su negalia. skaityti »

Kaip išnaudoti mobiliojo telefono galimybes ugdymo procese?

Įtraukus mobilųjį telefoną į ugdymo procesą, jis ugdytiniams neatrodys toks trokštamas kaip uždraustas vaisius. skaityti »

Ministro pareigos sudomino projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ jaunuolius

Būti aktyviems, neprarasti pozityvumo ir nuoširdžiai mylėti savo veiklą. To projekte „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyvaujantiems klaipėdietei Klaudijai Lukošiutei ir Lukui Neverdauskui iš Šilalės linkėjo socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė. skaityti »

Kaip pagal moksleivio amžių parinkti telefoną, planšetę ar kompiuterį?

Išmaniojo įrenginio pasirinkimas prieš mokslo metus kelia nemažai klausimų ir moksleiviams, ir jų tėvams. Kas ir kokioje situacijoje pravers labiau – telefonas, planšetė ar kompiuteris? skaityti »

Vilniaus licėjaus mokinys Tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kazanėje pelnė bronzos medalį

28-ojoje tarptautinėje informatikos olimpiadoje, rugpjūčio 12–19 dienomis vykusioje Kazanėje (Rusija), Vilniaus licėjaus vienuoliktokas Jonas Pukšta pelnė bronzos medalį. skaityti »