Lietuvos mokslų taryba: KTU sulauks daugiausiai remiamų tarptautinių dėstytojų vizitų

Publikuota: 2014 m. liepos 29 d. antradienis

Kauno technologijos universitetas (KTU) rudens semestre sulauks daugiausiai Lietuvos mokslų tarybos (Taryba) remiamų tarptautinių dėstytojų vizitų. Rudenį skaityti seminarų ir paskaitų į KTU atvyks 11 tarptautinio pripažinimo sulaukusių mokslininkų. Iš viso konkurse buvo svarstomos 96 paraiškos, finansavimo sulaukė 32.

KTU paskaitas rudenį skaitysiantys tarptautiniai ekspertai sudaro trečdalį visų šiame konkurse paramą gavusių mokslininkų – 11 iš 32. Per metus Taryba skelbia du šio konkurso kvietimus – pavasario ir rudens semestrams. 2013-aisiais KTU paskaitas skaitė 21 užsienio mokslininkas – 13 tyrėjų rudens ir 8 tyrėjai pavasario semestruose. Daugiausia Tarybos vykdomo projekto finansuojamų mokslininkų skaityti paskaitų atvyksta į tris Lietuvos aukštąsias mokyklas – Kauno technologijos universitetą, Vilniaus universitetą ir Vytauto Didžiojo universitetą.

Taryba, vykdydama projektą „Konkursinis trumpalaikių mokslinių vizitų finansavimas“, skatina aukšto lygio mokslininkų vizitus Lietuvos mokslo ir studijų institucijose, kurie yra finansuojami iš Europos Sąjungos (ES) socialinio fondo lėšų. Mokslininkai kviečiami skaityti paskaitas, seminarus ir jų ciklus bei tokiu būdu skatinami prisidėti prie mokslinių tyrimų sklaidos ir populiarinimo.

Trumpalaikių mokslinių vizitų finansavimas suteikia galimybę ne tik Lietuvos mokslo ir studijų institucijoms pasikviesti tarptautinio lygio mokslininkus, kurių kompetencija ir žinios padeda stiprinti mokslinį potencialą Lietuvoje, bet ir patiems Lietuvos mokslininkams išvykti į tarptautines mokslines konferencijas, kuriose jie gali pasidalinti savo patirtimi, pasisemti naujų žinių iš kitų mokslininkų, taip keliant savo kompetenciją, gebėjimus, plėtojant daugiašalį mokslinį bendradarbiavimą.

KTU aktyviai dalyvauja ne tik paskaitų ir seminarų (jų ciklų) finansavimo konkurse, bet ir dalyvavimo doktorantūros procese bei mokslinių tyrimų finansavimo konkursuose.

„Universiteto aktyvumas ir gebėjimas laiku bei tinkamai pateikti kokybiškai parengtas paraiškas Tarybos organizuojamuose konkursuose suteikia galimybę maksimaliai pasitelkti ES struktūrinės paramos lėšas, kurios gaunamos dalyvaujant trumpalaikių mokslinių vizitų projekte“, – teigia LMT fondo Visuotinės dotacijos skyriaus vyriausioji specialistė Jolanta Sabestinaitė.

Šių metų rudenį Taryba ketina skelbti kelis konkursus teikti paraiškas trumpalaikių vizitų paramai gauti.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VGTU studentai kels Vilnių į virtualią realybę

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) jau trečią kartą vieši Žilvinas Lilas – Kelno (Vokietija) medijų meno akademijos profesorius, vienas iš Paidia instituto Kelne įkūrėjų, ketverius metus dirbęs kompanijoje „Disney“, nuo 2004 m. dėstantis akademinei bendruomenei, verslo ir vyriausybinėms institucijoms daugiau nei dešimtyje šalių. skaityti »

7 patarimai abiturientams, kaip pasirinkti tinkamas studijas

Jau greitai Lietuvos abiturientai ne tik laikys brandos egzaminus, bet ir darys vieną svarbiausių sprendimų savo gyvenime – rinksis studijas ir kartu ir būsimą karjeros kelią. skaityti »

„LOGO“ olimpiada atskleidė tendenciją: vis daugiau merginų renkasi IT mokslus

Programavimą renkasi vis daugiau merginų. Tokią tendenciją išryškino šių metų „LOGO“ konkursas ir olimpiada, kurioje dalyvavo 106 antrų-aštuntų klasių mergaitės. skaityti »

Garsiniai skaitymai supažindins su geriausiomis 2016 m. knygomis vaikams

Pasakos prieš miegą – įprastas dalykas. O jei pasaka pradėtume rytą? skaityti »

Vaikų knygos dieną bus apdovanoti labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai

Nacionaliniame dramos teatre, iškilmingai bus apdovanoti 2016 m. labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai: rašytojai, iliustruotojai, vertėjai, taip pat skaitymo skatinimo specialistai ir tyrinėtojai. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kaip pedagogai žada sudominti šiuolaikinį mokinį

Skaitmeninės technologijos skinasi kelią į mokyklas ir gali atverti daugiau galimybių tiek mokiniams, tiek mokytojams, rodo bendrovės „Samsung“ vykdyta mokytojų apklausa Vokietijoje. skaityti »

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisijos (EK) remiamą projektą, finansuojamą pagal Europos tyrimų ir inovacijų programą „Horizon 2020“. skaityti »

VU profesorius – pirmasis Lietuvos mokslininkas, gavęs prestižinę Europos mokslo tarybos dotaciją

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto profesoriui Sauliui Klimašauskui paskirta prestižinė, 2,5 mln. eurų siekianti Europos mokslo tarybos (EMT) dotacija patyrusiems mokslininkams (angl. European Research Council Advanced Grant). skaityti »

Vilniaus universitete gimsta tradicija teikti Atminties diplomus

„Grįžtanti atmintis – Recovering Memory“. Taip pavadintas Vilniaus universiteto (VU) projektas, kuriuo siekiama prisiminti ir pagerbti tuos bendruomenės narius, studentus ir darbuotojus, kurie dėl permainingos Lietuvos istorijos, totalitarinių režimų ar vietos žmonių kolaboravimo buvo pašalinti iš universiteto, neteko galimybės baigti studijas, įgyti išsilavinimą, tęsti mokslinius tyrimus, pedagoginę ar kitą su universitetu susijusią veiklą. skaityti »

Tautinių mažumų departamentas skelbia baigiamųjų mokslo darbų konkursą

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės skelbia baigiamųjų mokslo darbų Lietuvos tautinių mažumų tematika konkursą. skaityti »