Lietuvos mokyklose norima įvesti šachmatų programą

Publikuota: 2013 m. kovo 12 d. antradienis

Šeštadienį Lietuvos Respublikos (LR) Seime vykusiose tradicinėse Seimo kanceliarijos iniciatyva organizuojamose šachmatų varžybose „Seimo taurė 2013“ Nepriklausomybės Akto signatarams prof. Vytautui Landsbergiui ir Česlovui Juršėnui už šachmatų populiarinimą ir propagavimą šalyje buvo įteikti Tarptautinės šachmatų federacijos (FIDE) padėkos raštai. Renginio metu buvo aptarta naujai siūloma šachmatų programa Lietuvos mokyklose.

Seimo veteranus apdovanojo specialiai į renginį atvykęs FIDE prezidentas Kirsanas Iliumžinovas. Po apdovanojimų V. Landsbergis ir K. Iliumžinovas nepraleido progos sužaisti improvizuotą šachmatų partiją. Vėliau prie šachmatų lentos Lietuvos šachmatininkai varžėsi su kolegomis iš Estijos, Latvijos, Moldovos, Baltarusijos ir Rusijos.

Dar anksčiau Lietuvos šachmatų federacija su didžiausiomis Lietuvos politinėmis partijomis buvo pasirašiusi preliminarius susitarimus dėl galimybės visose šalies mokyklose įvesti šachmatus kaip mąstymą skatinančio ir lavinančio sporto discipliną. Po pietų vykusioje apskritojo stalo diskusijoje buvo kalbama dėl anksčiau numatytų planų visose Lietuvos mokyklose įvesti mokomąją šachmatų programą.

„Tarptautiniais tyrimais įrodyta, jog šachmatais nuo mažens žaidžiantys mokiniai yra pažangesni, jų mokslo rezultatai yra geresni. Šachmatai yra tiek sportas, tiek puiki smegenų mankšta, tiek ir smagus užsiėmimas“, – sakė Lietuvos šachmatų federacijos prezidentas Aleksandras Černovas.

Pasak FIDE prezidento K. Iliumžinovo, šachmatai – sportas, lavinantis abu smegenų pusrutulius, skatinantis ir intelektinį vystymąsi, ir kūrybiškumą. „Smagu, kad kasmetiniame turnyre kartu su politikais varžosi ir vaikai. Šachmatai atskleidžia vidinį vaiko potencialą – jais žaidžiantys vaikai pasiekia geresnių mokslo rezultatų, – sakė K.  Iliumžinovas. – Sugebėjimas modeliuoti situaciją, žvelgti į ją kūrybiškai, aštrus loginis mąstymas, mokėjimas rizikuoti ir prisitaikyti prie situacijos – savybės, praverčiančios praktiniame gyvenime, lavinamos žaidžiant šachmatais.“

Naujos programos klausimas aptartas ir su LR Seimo pirmininku Vydu Gedvilu, kuris renginyje su K. Iliumžinovu sužaidė simbolinę partiją didžiaisiais šachmatais, pasibaigusią lygiosiomis. „Šachmatai yra nuostabus žaidimas. Lietuvoje turbūt nėra nė vieno, kuris nežino, kas yra šachmatai“, – sakė Vydas Gedvilas ir palinkėjo, – Kad kuo mažiau būtų pykčio ir kuo daugiau loginių sprendimų“.

Galimybę skatinti jaunimą mokytis žaisti šachmatais palaiko ir geriausia Lietuvos šachmatininkė, Europos moterų šachmatų čempionato aukso medalio laimėtoja Viktorija Čmilytė.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Paskelbtas iškilios mokslininkės, pedagogės Meilės Lukšienės premijos laureatas

Spalio 3 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje Meilės Lukšienės premijos skyrimo komisija paskelbė daktarės Meilės Lukšienės premijos laureatą. Šių metų laureatu tapo Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos fizikos mokytojas Antanas Kalinauskas. skaityti »

Paskelbti aukštųjų universitetinių mokyklų studentų magistro darbų konkurso laimėtojai

Paskelbti Ūkio ministerijos inicijuoto aukštųjų universitetinių mokyklų studentų geriausių magistro darbų, kurių temos siejosi su šalies ekonomikos augimu ir konkurencingumo skatinimu, konkurso laimėtojai. skaityti »

„Saulėtekio slėnyje“ – Biotechnologijų verslo inkubatorius

Besibaigiant Inovacijų savaitei, rugsėjo 30 d. Vilniaus universiteto Saulėtekio slėnyje atidarytas Biotechnologijų verslo inkubatorius. skaityti »

Sukurtas didmiesčių gyventojams skirtas elektrinis paspirtukas

Elektrinį paspirtuką buvo galima pamatyti bei išbandyti ir renginių ciklo „Inovacijų savaitė“ verslo ir mokslo pikniko metu, vykusiu šalia Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) centrinių rūmų. skaityti »

Šiemet veiklą atnaujino lituanistinė mokykla Milane

Nauji mokslo metai prasidėjo Milano lituanistinėje mokykloje „Pabiručiai“, į kurią užregistruota 30 vaikų nuo 4 iki 12 m. Beveik visi vaikai yra iš mišrių šeimų. skaityti »

Profesinės mokyklos priėmė penktadaliu daugiau mokinių nei planavo

Galutiniais duomenimis šiais mokslo metais į profesines mokyklas priimta 23,7 tūkst. mokinių. Tai 1 800 mokinių, arba 8 proc., daugiau nei pernai ir 20 proc. daugiau nei buvo numatyta priimti. skaityti »

Mokiniams nebereikės nešiotis vadovėlių

Lengvesnės mokinių kuprinės ir paprastesnis mokytojų darbas – tokį pažadą davė leidykla „Šviesa“, šiais mokslo metais suteikdama nemokamą prieigą naudotis visų pagrindinių vadovėlių elektroninėmis versijomis per virtualiąją mokymosi aplinką „Eduka klasė“. skaityti »

Paskirtos K. Būgos stipendijos užsienio lituanistikos centrų studentams

Švietimo ir mokslo ministerija skiria Kazimiero Būgos stipendijas užsienyje veikiančių lituanistikos centrų studentams. 2016–2017 mokslo metais Lietuvos valstybines stipendijas gaus penki studentai, studijuojantys lietuvių kalbą Čekijos, Latvijos, Lenkijos ir Rusijos universitetuose. skaityti »

VU ir VGTU suvienys jėgas ir atnaujins Saulėtekio akademinį miestelį

Vilniaus universitetas (VU) kartu su Vilniaus Gedimino technikos universitetu (VGTU) sutarė atnaujinti Vilniuje esantį Saulėtekio miestelį ir plėtoti šiuolaikišką mokslo, studijų ir socialinę infrastruktūrą. skaityti »

MRU mokslinėje konferencijoje dalyvauja projektų vadybininkai iš įvairių Europos universitetų

Rugsėjo 22–23 d. Mykolo Romerio universitete (MRU) vyksta tarptautinių projektų administratorių tinklo COST veiklos Nr. TN1302 BESTPRAC susitikimas. skaityti »