Lietuvos mokyklose norima įvesti šachmatų programą

Publikuota: 2013 m. kovo 12 d. antradienis

Šeštadienį Lietuvos Respublikos (LR) Seime vykusiose tradicinėse Seimo kanceliarijos iniciatyva organizuojamose šachmatų varžybose „Seimo taurė 2013“ Nepriklausomybės Akto signatarams prof. Vytautui Landsbergiui ir Česlovui Juršėnui už šachmatų populiarinimą ir propagavimą šalyje buvo įteikti Tarptautinės šachmatų federacijos (FIDE) padėkos raštai. Renginio metu buvo aptarta naujai siūloma šachmatų programa Lietuvos mokyklose.

Seimo veteranus apdovanojo specialiai į renginį atvykęs FIDE prezidentas Kirsanas Iliumžinovas. Po apdovanojimų V. Landsbergis ir K. Iliumžinovas nepraleido progos sužaisti improvizuotą šachmatų partiją. Vėliau prie šachmatų lentos Lietuvos šachmatininkai varžėsi su kolegomis iš Estijos, Latvijos, Moldovos, Baltarusijos ir Rusijos.

Dar anksčiau Lietuvos šachmatų federacija su didžiausiomis Lietuvos politinėmis partijomis buvo pasirašiusi preliminarius susitarimus dėl galimybės visose šalies mokyklose įvesti šachmatus kaip mąstymą skatinančio ir lavinančio sporto discipliną. Po pietų vykusioje apskritojo stalo diskusijoje buvo kalbama dėl anksčiau numatytų planų visose Lietuvos mokyklose įvesti mokomąją šachmatų programą.

„Tarptautiniais tyrimais įrodyta, jog šachmatais nuo mažens žaidžiantys mokiniai yra pažangesni, jų mokslo rezultatai yra geresni. Šachmatai yra tiek sportas, tiek puiki smegenų mankšta, tiek ir smagus užsiėmimas“, – sakė Lietuvos šachmatų federacijos prezidentas Aleksandras Černovas.

Pasak FIDE prezidento K. Iliumžinovo, šachmatai – sportas, lavinantis abu smegenų pusrutulius, skatinantis ir intelektinį vystymąsi, ir kūrybiškumą. „Smagu, kad kasmetiniame turnyre kartu su politikais varžosi ir vaikai. Šachmatai atskleidžia vidinį vaiko potencialą – jais žaidžiantys vaikai pasiekia geresnių mokslo rezultatų, – sakė K.  Iliumžinovas. – Sugebėjimas modeliuoti situaciją, žvelgti į ją kūrybiškai, aštrus loginis mąstymas, mokėjimas rizikuoti ir prisitaikyti prie situacijos – savybės, praverčiančios praktiniame gyvenime, lavinamos žaidžiant šachmatais.“

Naujos programos klausimas aptartas ir su LR Seimo pirmininku Vydu Gedvilu, kuris renginyje su K. Iliumžinovu sužaidė simbolinę partiją didžiaisiais šachmatais, pasibaigusią lygiosiomis. „Šachmatai yra nuostabus žaidimas. Lietuvoje turbūt nėra nė vieno, kuris nežino, kas yra šachmatai“, – sakė Vydas Gedvilas ir palinkėjo, – Kad kuo mažiau būtų pykčio ir kuo daugiau loginių sprendimų“.

Galimybę skatinti jaunimą mokytis žaisti šachmatais palaiko ir geriausia Lietuvos šachmatininkė, Europos moterų šachmatų čempionato aukso medalio laimėtoja Viktorija Čmilytė.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »