Lietuvos mokyklose norima įvesti šachmatų programą

Publikuota: 2013 m. kovo 12 d. antradienis

Šeštadienį Lietuvos Respublikos (LR) Seime vykusiose tradicinėse Seimo kanceliarijos iniciatyva organizuojamose šachmatų varžybose „Seimo taurė 2013“ Nepriklausomybės Akto signatarams prof. Vytautui Landsbergiui ir Česlovui Juršėnui už šachmatų populiarinimą ir propagavimą šalyje buvo įteikti Tarptautinės šachmatų federacijos (FIDE) padėkos raštai. Renginio metu buvo aptarta naujai siūloma šachmatų programa Lietuvos mokyklose.

Seimo veteranus apdovanojo specialiai į renginį atvykęs FIDE prezidentas Kirsanas Iliumžinovas. Po apdovanojimų V. Landsbergis ir K. Iliumžinovas nepraleido progos sužaisti improvizuotą šachmatų partiją. Vėliau prie šachmatų lentos Lietuvos šachmatininkai varžėsi su kolegomis iš Estijos, Latvijos, Moldovos, Baltarusijos ir Rusijos.

Dar anksčiau Lietuvos šachmatų federacija su didžiausiomis Lietuvos politinėmis partijomis buvo pasirašiusi preliminarius susitarimus dėl galimybės visose šalies mokyklose įvesti šachmatus kaip mąstymą skatinančio ir lavinančio sporto discipliną. Po pietų vykusioje apskritojo stalo diskusijoje buvo kalbama dėl anksčiau numatytų planų visose Lietuvos mokyklose įvesti mokomąją šachmatų programą.

„Tarptautiniais tyrimais įrodyta, jog šachmatais nuo mažens žaidžiantys mokiniai yra pažangesni, jų mokslo rezultatai yra geresni. Šachmatai yra tiek sportas, tiek puiki smegenų mankšta, tiek ir smagus užsiėmimas“, – sakė Lietuvos šachmatų federacijos prezidentas Aleksandras Černovas.

Pasak FIDE prezidento K. Iliumžinovo, šachmatai – sportas, lavinantis abu smegenų pusrutulius, skatinantis ir intelektinį vystymąsi, ir kūrybiškumą. „Smagu, kad kasmetiniame turnyre kartu su politikais varžosi ir vaikai. Šachmatai atskleidžia vidinį vaiko potencialą – jais žaidžiantys vaikai pasiekia geresnių mokslo rezultatų, – sakė K.  Iliumžinovas. – Sugebėjimas modeliuoti situaciją, žvelgti į ją kūrybiškai, aštrus loginis mąstymas, mokėjimas rizikuoti ir prisitaikyti prie situacijos – savybės, praverčiančios praktiniame gyvenime, lavinamos žaidžiant šachmatais.“

Naujos programos klausimas aptartas ir su LR Seimo pirmininku Vydu Gedvilu, kuris renginyje su K. Iliumžinovu sužaidė simbolinę partiją didžiaisiais šachmatais, pasibaigusią lygiosiomis. „Šachmatai yra nuostabus žaidimas. Lietuvoje turbūt nėra nė vieno, kuris nežino, kas yra šachmatai“, – sakė Vydas Gedvilas ir palinkėjo, – Kad kuo mažiau būtų pykčio ir kuo daugiau loginių sprendimų“.

Galimybę skatinti jaunimą mokytis žaisti šachmatais palaiko ir geriausia Lietuvos šachmatininkė, Europos moterų šachmatų čempionato aukso medalio laimėtoja Viktorija Čmilytė.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Tarptautinėje biologijos olimpiadoje lietuviai iškovojo sidabro ir bronzos medalius

Tarptautinėje biologijos olimpiadoje, liepos 17–24 dienomis įvykusioje Vietnamo sostinėje Hanojuje, Vilniaus licėjaus mokiniai Lukas Činčikas (mokytoja Alyda Daulenskienė) ir Jonas Černeckis (mokytojos Alyda Daulenskienė, Alma Čekauskienė) iškovojo sidabro medalius. skaityti »

Europos kosmoso agentūra atveria duris Lietuvos verslui

Lietuvos technologinės bendrovės kviečiamos domėtis kosminių technologijų kūrimu ir atvykti į Europos kosmoso agentūros (EKA) renginius. skaityti »

Mokytojams – 7 naujos neformaliojo švietimo programos

Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto (KTU SHMMF) Edukacinės kompetencijos centras vasarą organizuoja kvalifikacijos tobulinimo mokyklą mokytojams. skaityti »

Mokiniai mokysis mąstyti kaip verslininkai

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė pasirašė įsakymą, kuriuo patvirtinta novatoriško verslumo ugdymo samprata. skaityti »

Norintieji studijuoti technologijos mokslus dažniausiai renkasi VGTU

Oficialiais Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) duomenimis, pasibaigus pirmajam pagrindinio bendrojo priėmimo etapui, šiemet studijuoti Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) norą išreiškė 13 217 abiturientų. skaityti »

MRU Karaliaus Sedžiongo instituto laukia malonios permainos

Jau šį rudenį Mykolo Romerio universiteto Karaliaus Sedžiongo institutas studentus bei socialinius partnerius planuoja pakviesti į moderniai atnaujintas patalpas. skaityti »

Šiais metais bendrajame priėmime į Lietuvos aukštąsias mokyklas dalyvauja beveik 28 tūkst. stojančiųjų

Kaip praneša Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO), šiais metais prašymus priimti studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose užregistravo 33 598 asmenys. skaityti »

Kodėl verta rinktis studijas Lietuvoje?

Svajoji apie tarptautinę karjerą, tad net neabejoji, jog studijuoti vyksi į užsienį? Turime puikių naujienų – Lietuva – viena geriausių vietų siekti tarptautinės karjeros! skaityti »

MRU LAB lankėsi Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados delegacija

Liepos 14 dieną MRU LAB lankėsi Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados delegacija: ambasadorės pavaduotojas p. Howard T. Solomon, Politikos ir ekonomikos skyriaus vadovo pavaduotoja p. Diane Kohn ir kultūros atašė p. Althea Cawley-Murphree. skaityti »

4 klaidos, kurias daro abiturientai rinkdamiesi studijas

Jau liepos 19-ąją baigiasi pirmasis pagrindinio bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas etapas. Kaip neapsirikti priimant vieną svarbiausių sprendimų gyvenime? Jūsų dėmesiui – 4 didžiausios klaidos, kurias daro abiturientai, rinkdamiesi studijas. skaityti »