Lietuvos mokyklose norima įvesti šachmatų programą

Publikuota: 2013 m. kovo 12 d. antradienis

Šeštadienį Lietuvos Respublikos (LR) Seime vykusiose tradicinėse Seimo kanceliarijos iniciatyva organizuojamose šachmatų varžybose „Seimo taurė 2013“ Nepriklausomybės Akto signatarams prof. Vytautui Landsbergiui ir Česlovui Juršėnui už šachmatų populiarinimą ir propagavimą šalyje buvo įteikti Tarptautinės šachmatų federacijos (FIDE) padėkos raštai. Renginio metu buvo aptarta naujai siūloma šachmatų programa Lietuvos mokyklose.

Seimo veteranus apdovanojo specialiai į renginį atvykęs FIDE prezidentas Kirsanas Iliumžinovas. Po apdovanojimų V. Landsbergis ir K. Iliumžinovas nepraleido progos sužaisti improvizuotą šachmatų partiją. Vėliau prie šachmatų lentos Lietuvos šachmatininkai varžėsi su kolegomis iš Estijos, Latvijos, Moldovos, Baltarusijos ir Rusijos.

Dar anksčiau Lietuvos šachmatų federacija su didžiausiomis Lietuvos politinėmis partijomis buvo pasirašiusi preliminarius susitarimus dėl galimybės visose šalies mokyklose įvesti šachmatus kaip mąstymą skatinančio ir lavinančio sporto discipliną. Po pietų vykusioje apskritojo stalo diskusijoje buvo kalbama dėl anksčiau numatytų planų visose Lietuvos mokyklose įvesti mokomąją šachmatų programą.

„Tarptautiniais tyrimais įrodyta, jog šachmatais nuo mažens žaidžiantys mokiniai yra pažangesni, jų mokslo rezultatai yra geresni. Šachmatai yra tiek sportas, tiek puiki smegenų mankšta, tiek ir smagus užsiėmimas“, – sakė Lietuvos šachmatų federacijos prezidentas Aleksandras Černovas.

Pasak FIDE prezidento K. Iliumžinovo, šachmatai – sportas, lavinantis abu smegenų pusrutulius, skatinantis ir intelektinį vystymąsi, ir kūrybiškumą. „Smagu, kad kasmetiniame turnyre kartu su politikais varžosi ir vaikai. Šachmatai atskleidžia vidinį vaiko potencialą – jais žaidžiantys vaikai pasiekia geresnių mokslo rezultatų, – sakė K.  Iliumžinovas. – Sugebėjimas modeliuoti situaciją, žvelgti į ją kūrybiškai, aštrus loginis mąstymas, mokėjimas rizikuoti ir prisitaikyti prie situacijos – savybės, praverčiančios praktiniame gyvenime, lavinamos žaidžiant šachmatais.“

Naujos programos klausimas aptartas ir su LR Seimo pirmininku Vydu Gedvilu, kuris renginyje su K. Iliumžinovu sužaidė simbolinę partiją didžiaisiais šachmatais, pasibaigusią lygiosiomis. „Šachmatai yra nuostabus žaidimas. Lietuvoje turbūt nėra nė vieno, kuris nežino, kas yra šachmatai“, – sakė Vydas Gedvilas ir palinkėjo, – Kad kuo mažiau būtų pykčio ir kuo daugiau loginių sprendimų“.

Galimybę skatinti jaunimą mokytis žaisti šachmatais palaiko ir geriausia Lietuvos šachmatininkė, Europos moterų šachmatų čempionato aukso medalio laimėtoja Viktorija Čmilytė.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Tarp 28 geriausių Lietuvos studentų – ir LEU atstovė

Geriausiems Lietuvos studentams paskirtos vardinės Lietuvos Respublikos prezidentų stipendijos. skaityti »

Kaip informatikos studijas pakeitė asmeninių kompiuterių ir interneto atsiradimas?

Kaip informatikos studijas pakeitė pastaraisiais dešimtmečiais žaibiškai besivystančios informacinės technologijos (IT), rinkos poreikiai, kokių programavimo kalbų mokomi dabartiniai studentai, kokios IT studijos bus ateityje? skaityti »

LEU rektoriui akademikui Algirdui Gaižučiui suteiktas Vroclavo universiteto garbės daktaro vardas

Birželio 29 d. Vroclavo universitete (Lenkija) vyko iškilmės, kurių metu Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) rektoriui, Lietuvos kultūros, meno filosofui akademikui prof. habil. dr. Algirdui Gaižučiui įteiktos šio universiteto garbės daktaro regalijos skaityti »

Kuriama lietuvių kalbos testavimo sistema užsienio lituanistinių mokyklų mokiniams

Švietimo ir mokslo ministerija, įvertinusi šiuo metu egzistuojančius lietuvių kalbos mokėjimo vertinimo būdus, inicijavo vieningos lietuvių kalbos testavimo sistemos, skirtos užsienio lietuviams ir užsieniečiams, sukūrimą. skaityti »

Lietuva pirmąkart dalyvavo suaugusiųjų gebėjimų tyrime

Lietuva pirmą kartą dalyvavo Tarptautiniame suaugusiųjų gebėjimų tyrime (PIAAC), kuriame įvertintas suaugusiųjų raštingumas, gebėjimas skaičiuoti bei problemų sprendimas informacinių technologijų pagalba 33-ose šalyse. skaityti »

LNB parengė virtualią paroda „Lietuvos edukologijos universiteto Lituanistikos fakultetui – 70“

2015 m. Lietuvos edukologijos universitetui (LEU) minint 80-metį, šios mokslo ir švietimo įstaigos Lituanistikos fakultetas šventė 70-ąjį jubiliejų. Ta proga Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka parengė virtualią parodą. skaityti »

Papildomas informatikos mokymasis – sėkmingos karjeros pagrindas

Apklausos rodo, kad iš 66 proc. moksleivių, lankančių papildomo ugdymo užsiėmimus, tik 6,2 proc. renkasi mokytis informacinių technologijų (IT), kai, tuo tarpu, sportuoja daugiau nei pusė iš jų. skaityti »

TVM taps visateise VU dalimi: stojantieji galės pretenduoti į valstybės finansuojamas vietas

Vilniaus universitetas (VU) integruoja Tarptautinio verslo mokyklą (VU TVM) vidinio organizacinio padalinio (lot. sui generis) pagrindu. skaityti »

Mokslo metų statistika: beveik kas trečias pažymys – dešimtukas

Lietuvos moksleiviams per praėjusius metus parašyta beveik 2 mln. neigiamų pažymių ir tai – 19 procentinių punktų mažiau nei dešimtukų. skaityti »

Ūkio ministerija kviečia studentus dalyvauti magistro darbų konkurse

Ūkio ministerija kviečia aukštųjų universitetinių mokyklų magistrantus ir jų mokslinius vadovus dalyvauti magistro darbų konkurse. skaityti »