Lietuvos pajūryje tiesiamas mokslo bei verslo tiltas tarp Rytų ir Vakarų

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 23 d. ketvirtadienis

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas (KMTP) rengiasi projekto „East Link" tarptautinei konferencijai. Šis projektas skirtas santykių tarp Rytų ir Vakarų mokslo, verslo institucijų plėtrai, juo siekiama paskatinti ES naujų narių ir Postsovietinių bei Azijos valstybių glaudų bendradarbiavimą sujungiant mokslą ir verslą bei atveriant rinkas bendriems projektams.

Projektas „East link” orientuotas į šalis, apimančias Rytų partnerystės programos geografinę erdvę: Baltijos šalis, Rusiją, Kazachstaną, Gruziją, Azerbaidžianą, Turkmėnistaną, Uzbekistaną, Kirgistaną, Ukrainą, Baltarusiją. 

„Pirmoji „East Link“ konferencija sutraukė gausybę svečių. Po konferencijos buvo pasirašytos penkios tarptautinio bendradarbiavimo sutartys tarp universitetų, dėl bendro darbo susitarė įvairios įmonės, technologinės laboratorijos. Šiemet rengiama konferencija bus dar didesnio masto – dalyviai aktyviai registruojasi šiam tarptautiniam renginiui.  Projektas sulaukė susidomėjimo, nes veikdami atskirai Rytų ir Vakarų regionai negali pasiekti tokių rezultatų, kaip dirbant išvien. „East link” projektu tikimasi sujungti šalių mokslinę ir tyrimų infrastruktūrą, rasti būdų, kaip tokius projektus finansuoti ir plėtoti, kurti naujus ar atnaujinti senus mokslinius projektus, kurie galėtų būti sėkmingai įgyvendinti rinkose” , - apie projektą pasakojo KMTP direktorė Roma Stubrienė.

Spalio 1–2 dienomi vyksiančioje „East Link“ konferencijoje dalyvaus įvairių šalių ministerijų, mokslo institucijų, Europos bendradarbiavimo programų atstovai, verslininkai. Jie dalyvaus ne tik konferencijoje, bet ir specialiai parengtose programose, veiks ekspozicijų salės, kuriose bus pristatomos inovatyvios verslo įmonės, tyrimų institutai. Prognozuojama, kad į renginius, kurie vyks Palangoje, atvyks apie porą šimtų dalyvių iš daugiau kaip trisdešimties šalių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Klaipėdos universitetas pradeda verslo inkubatoriaus statybas

Verslo inkubatoriaus statyba yra viena iš projekto „Inžinerinių tinklų ir susisiekimo komunikacijų įrengimas bei Klaipėdos mokslo ir technologijų parko infrastruktūros plėtra jūriniame slėnyje“ veiklų. Kaip ir visas projektas, Verslo inkubatoriaus statybos darbai yra finansuojami... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »