Lietuvos pajūryje tiesiamas mokslo bei verslo tiltas tarp Rytų ir Vakarų

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 23 d. ketvirtadienis

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas (KMTP) rengiasi projekto „East Link" tarptautinei konferencijai. Šis projektas skirtas santykių tarp Rytų ir Vakarų mokslo, verslo institucijų plėtrai, juo siekiama paskatinti ES naujų narių ir Postsovietinių bei Azijos valstybių glaudų bendradarbiavimą sujungiant mokslą ir verslą bei atveriant rinkas bendriems projektams.

Projektas „East link” orientuotas į šalis, apimančias Rytų partnerystės programos geografinę erdvę: Baltijos šalis, Rusiją, Kazachstaną, Gruziją, Azerbaidžianą, Turkmėnistaną, Uzbekistaną, Kirgistaną, Ukrainą, Baltarusiją. 

„Pirmoji „East Link“ konferencija sutraukė gausybę svečių. Po konferencijos buvo pasirašytos penkios tarptautinio bendradarbiavimo sutartys tarp universitetų, dėl bendro darbo susitarė įvairios įmonės, technologinės laboratorijos. Šiemet rengiama konferencija bus dar didesnio masto – dalyviai aktyviai registruojasi šiam tarptautiniam renginiui.  Projektas sulaukė susidomėjimo, nes veikdami atskirai Rytų ir Vakarų regionai negali pasiekti tokių rezultatų, kaip dirbant išvien. „East link” projektu tikimasi sujungti šalių mokslinę ir tyrimų infrastruktūrą, rasti būdų, kaip tokius projektus finansuoti ir plėtoti, kurti naujus ar atnaujinti senus mokslinius projektus, kurie galėtų būti sėkmingai įgyvendinti rinkose” , - apie projektą pasakojo KMTP direktorė Roma Stubrienė.

Spalio 1–2 dienomi vyksiančioje „East Link“ konferencijoje dalyvaus įvairių šalių ministerijų, mokslo institucijų, Europos bendradarbiavimo programų atstovai, verslininkai. Jie dalyvaus ne tik konferencijoje, bet ir specialiai parengtose programose, veiks ekspozicijų salės, kuriose bus pristatomos inovatyvios verslo įmonės, tyrimų institutai. Prognozuojama, kad į renginius, kurie vyks Palangoje, atvyks apie porą šimtų dalyvių iš daugiau kaip trisdešimties šalių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Klaipėdos universitetas pradeda verslo inkubatoriaus statybas

Verslo inkubatoriaus statyba yra viena iš projekto „Inžinerinių tinklų ir susisiekimo komunikacijų įrengimas bei Klaipėdos mokslo ir technologijų parko infrastruktūros plėtra jūriniame slėnyje“ veiklų. Kaip ir visas projektas, Verslo inkubatoriaus statybos darbai yra finansuojami... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »