Lietuvos pajūryje tiesiamas mokslo bei verslo tiltas tarp Rytų ir Vakarų

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 23 d. ketvirtadienis

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas (KMTP) rengiasi projekto „East Link" tarptautinei konferencijai. Šis projektas skirtas santykių tarp Rytų ir Vakarų mokslo, verslo institucijų plėtrai, juo siekiama paskatinti ES naujų narių ir Postsovietinių bei Azijos valstybių glaudų bendradarbiavimą sujungiant mokslą ir verslą bei atveriant rinkas bendriems projektams.

Projektas „East link” orientuotas į šalis, apimančias Rytų partnerystės programos geografinę erdvę: Baltijos šalis, Rusiją, Kazachstaną, Gruziją, Azerbaidžianą, Turkmėnistaną, Uzbekistaną, Kirgistaną, Ukrainą, Baltarusiją. 

„Pirmoji „East Link“ konferencija sutraukė gausybę svečių. Po konferencijos buvo pasirašytos penkios tarptautinio bendradarbiavimo sutartys tarp universitetų, dėl bendro darbo susitarė įvairios įmonės, technologinės laboratorijos. Šiemet rengiama konferencija bus dar didesnio masto – dalyviai aktyviai registruojasi šiam tarptautiniam renginiui.  Projektas sulaukė susidomėjimo, nes veikdami atskirai Rytų ir Vakarų regionai negali pasiekti tokių rezultatų, kaip dirbant išvien. „East link” projektu tikimasi sujungti šalių mokslinę ir tyrimų infrastruktūrą, rasti būdų, kaip tokius projektus finansuoti ir plėtoti, kurti naujus ar atnaujinti senus mokslinius projektus, kurie galėtų būti sėkmingai įgyvendinti rinkose” , - apie projektą pasakojo KMTP direktorė Roma Stubrienė.

Spalio 1–2 dienomi vyksiančioje „East Link“ konferencijoje dalyvaus įvairių šalių ministerijų, mokslo institucijų, Europos bendradarbiavimo programų atstovai, verslininkai. Jie dalyvaus ne tik konferencijoje, bet ir specialiai parengtose programose, veiks ekspozicijų salės, kuriose bus pristatomos inovatyvios verslo įmonės, tyrimų institutai. Prognozuojama, kad į renginius, kurie vyks Palangoje, atvyks apie porą šimtų dalyvių iš daugiau kaip trisdešimties šalių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Klaipėdos universitetas pradeda verslo inkubatoriaus statybas

Verslo inkubatoriaus statyba yra viena iš projekto „Inžinerinių tinklų ir susisiekimo komunikacijų įrengimas bei Klaipėdos mokslo ir technologijų parko infrastruktūros plėtra jūriniame slėnyje“ veiklų. Kaip ir visas projektas, Verslo inkubatoriaus statybos darbai yra finansuojami... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universitetas laukia pusantro tūkstančio archeologų

Vilniaus universitete (VU) rugpjūčio 31–rugsėjo 4 d. vyks Europos archeologų asociacijos kongresas. skaityti »

SMK įgyvendina projektą Afrikoje

Š. m. rugpjūčio 08–12 d. Socialinių mokslų kolegijos Tarptautinių studijų vadovas Marius Zalieckas, strateginės plėtros vadovė Reda Mikalauskaitė bei projekto „Atrask save“ jaunimo garantijų iniciatyvos koordinatorė Inga Kulikauskė vedė mokymus Ganos, Ugandos bei Kenijos jaunimo darbuotojams apie karjeros konsultavimo paslaugų teikimą vietiniam jaunimui. skaityti »

Profesines mokyklas jau pasirinko tūkstančiu daugiau jaunuolių nei pernai

Auga besirenkančių profesines mokyklas skaičius: rugpjūčio vidurio duomenimis, šiemet mokymąsi profesinėse mokyklose jau yra pasirinkę 14,3 tūkst. mokinių, t. y. sulaukta per tūkstantį arba 7 proc. daugiau priėmimo prašymų nei pernai tuo pat metu. skaityti »

Rugsėjo pirmajai artėjant: programėlės padėsiančios greičiau sugrįžti į mokslus

Programos „Samsung Mokykla ateičiai“ kūrėjai moksleiviams rekomenduoja nemokamas edukacines programėles. skaityti »

VDU studentėms – vardinės „Thermo Fisher Scientific“ stipendijos

Stipendijos tikslas – gabius bei motyvuotus VDU studentus, studijuojančius su biotechnologijomis ar UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ veikla susijusius mokslus ir kryptingai gilinančius šių sričių žinias, skatinti dalyvauti moksliniuose tyrimuose ir siekti karjeros. skaityti »

Mokyklose populiarėjančios elektroninės pratybos lengvina vaikų kuprines

Elektroninių pratybų kūrėjai skaičiuoja, kad šiemet Lietuvoje elektronines pratybas naudos 4 kartus daugiau mokyklų, nei praėjusiais mokslo metais. Prekybininkai pastebi, kad mokymosi skaitmenizavimas daro įtaką ir apsipirkimui prieš rugsėjo pirmąją. skaityti »

Vėžio registras leis efektyviau vykdyti mokslinius tyrimus ir kovoti su onkologinėmis ligomis

Švietimo ir mokslo ministerijos siūlymu Vyriausybė įsteigė Vėžio registrą. Nacionalinė duomenų bazė sudarys sąlygas Lietuvos mokslininkams efektyviau tirti onkologinius susirgimus ir siūlyti naujus problemų sprendimo būdus. skaityti »

Į mokyklinuko kuprinę – ne tik sąsiuvinis, bet ir kompiuteris

Artėjant mokslo metų pradžiai, į mokyklas vaikus išleidžiantys tėvai skirstosi į dvi barikadų puses. Vieni skuba mokyklinuko kuprinę sukrauti iki rugsėjo 1-osios, kiti kantriai laukia, kol praėjus bumui mokykliniams reikmenims bus pradėtos taikyti nuolaidos, tad prieš mokyklą įsigyja tik pačias būtiniausias priemones. skaityti »

Iš Sibiro grįžęs VDU doktorantas: istoriniai įvykiai padeda perprasti dabartį

Ekspedicija „Misija Sibiras“ reiškia daugiau nei dviejų savaičių trukmės išbandymą tvarkant Lietuvos tremtinių kapavietes – tai pilietinės raiškos būdas, skatinantis diskusijas apie istorinės atminties svarbą ir ugdantis sąmoningumą istoriją vertinti su didele atsakomybe bei pagarba. skaityti »

Magistrantūra naujai: šiandien nebereikia vienodas kompetencijas turinčių specialistų

„Šiandien problemos tokios kompleksinės, kad jų neįmanoma išspręsti turint tik siaurą išsilavinimą“, – teigia Jurgita Šiugždinienė, Kauno technologijos universiteto (KTU) studijų prorektorė. Pasak jos, tyrimai ir pasaulinės tendencijos rodo, kad rinkai nebereikia daug vienodas kompetencijas turinčių specialistų, kuriems sunku išsiskirti iš kitų. skaityti »