Lietuvos pajūryje tiesiamas mokslo bei verslo tiltas tarp Rytų ir Vakarų

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 23 d. ketvirtadienis

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas (KMTP) rengiasi projekto „East Link" tarptautinei konferencijai. Šis projektas skirtas santykių tarp Rytų ir Vakarų mokslo, verslo institucijų plėtrai, juo siekiama paskatinti ES naujų narių ir Postsovietinių bei Azijos valstybių glaudų bendradarbiavimą sujungiant mokslą ir verslą bei atveriant rinkas bendriems projektams.

Projektas „East link” orientuotas į šalis, apimančias Rytų partnerystės programos geografinę erdvę: Baltijos šalis, Rusiją, Kazachstaną, Gruziją, Azerbaidžianą, Turkmėnistaną, Uzbekistaną, Kirgistaną, Ukrainą, Baltarusiją. 

„Pirmoji „East Link“ konferencija sutraukė gausybę svečių. Po konferencijos buvo pasirašytos penkios tarptautinio bendradarbiavimo sutartys tarp universitetų, dėl bendro darbo susitarė įvairios įmonės, technologinės laboratorijos. Šiemet rengiama konferencija bus dar didesnio masto – dalyviai aktyviai registruojasi šiam tarptautiniam renginiui.  Projektas sulaukė susidomėjimo, nes veikdami atskirai Rytų ir Vakarų regionai negali pasiekti tokių rezultatų, kaip dirbant išvien. „East link” projektu tikimasi sujungti šalių mokslinę ir tyrimų infrastruktūrą, rasti būdų, kaip tokius projektus finansuoti ir plėtoti, kurti naujus ar atnaujinti senus mokslinius projektus, kurie galėtų būti sėkmingai įgyvendinti rinkose” , - apie projektą pasakojo KMTP direktorė Roma Stubrienė.

Spalio 1–2 dienomi vyksiančioje „East Link“ konferencijoje dalyvaus įvairių šalių ministerijų, mokslo institucijų, Europos bendradarbiavimo programų atstovai, verslininkai. Jie dalyvaus ne tik konferencijoje, bet ir specialiai parengtose programose, veiks ekspozicijų salės, kuriose bus pristatomos inovatyvios verslo įmonės, tyrimų institutai. Prognozuojama, kad į renginius, kurie vyks Palangoje, atvyks apie porą šimtų dalyvių iš daugiau kaip trisdešimties šalių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Klaipėdos universitetas pradeda verslo inkubatoriaus statybas

Verslo inkubatoriaus statyba yra viena iš projekto „Inžinerinių tinklų ir susisiekimo komunikacijų įrengimas bei Klaipėdos mokslo ir technologijų parko infrastruktūros plėtra jūriniame slėnyje“ veiklų. Kaip ir visas projektas, Verslo inkubatoriaus statybos darbai yra finansuojami... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »