Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pritaria vadovų veiklos vertinimui

Publikuota: 2014 m. vasario 28 d. penktadienis

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga ir Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga pritaria Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymui nustatyti mokyklų, darželių, socialinės globos įstaigų, kultūros centrų ir kitų biudžetinių įstaigų vadovams vienodas ketverių metų kadencijas ir kasmet vertinti jų veiklą. Švietimo profesinės sąjungos jau ne vienerius metus įtikinėjo LR Seimo narius bei Švietimo ir mokslo ministerijos vadovus priimti būtent tokį sprendimą, t. y. įvesti švietimo įstaigų vadovų kadenciją. Panašios nuostatos skiriant vadovus viešajame sektoriuje taikomos daugelyje Europos šalių.

Švietimo profesinės sąjungos, išreikšdamos savo narių – švietimo darbuotojų nuomonę, teigia, jog švietimo įstaigų vadovų kaita bei jų veiklos metinis įvertinimas ne tik privers vadovus pasitempti nuolat tobulinant savo dalykines, vadybines bei komunikavimo kompetencijas, bet ir pagerins mikroklimatą įstaigų kolektyvuose, užtikrins konstruktyvius bei dalykinius darbdavio ir darbuotojų kolektyvinius santykius, stipriai pagerins švietimo įstaigų veiklos rezultatus.

Švietimo profesinės sąjungos, vertindamos bendrą situaciją švietimo sistemoje, pabrėžia, jog šiuo metu galiojantis LR Biudžetinių įstaigų įstatymas, kuris niekaip nereglamentuoja tokių įstaigų vadovų skyrimo į pareigas tvarkos, nenustato kadencijų, nereglamentuoja biudžetinių įstaigų vadovų veiklos vertinimo, daugeliu atvejų švietimo įstaigose sukūrė ydingas vienvaldystės tradicijas, nepakeičiamumo situaciją, o tai visiškai neskatina švietimo įstaigų vadybos gerinimo ir nemotyvuoja vadovų tobulėti.

Vertindamos siūlomą įstatymo projektą, švietimo profesinės sąjungos atkreipia dėmesį, jog švietimo įstaigos, kuriose puoselėjama lyderiavimo, o ne komandavimo kultūra, nenukentės, nes siūlomame teisės akto projekte numatoma, kad pasibaigus kadencijai, biudžetinės įstaigos vadovas skiriamas naujai ketverių metų kadencijai, neskelbiant naujo konkurso, jeigu jo veikla kadencijos metu visus vertinimo kartus buvo įvertinta gerai arba labai gerai, o kadencijų skaičius neribojamas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »