Lietuvos švietimo profesinė sąjunga ir Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga pritaria Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymui nustatyti mokyklų, darželių, socialinės globos įstaigų, kultūros centrų ir kitų biudžetinių įstaigų vadovams vienodas ketverių metų kadencijas ir kasmet vertinti jų veiklą.
Lietuvos švietimo profesinė sąjunga ir Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga pritaria Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymui nustatyti mokyklų, darželių, socialinės globos įstaigų, kultūros centrų ir kitų biudžetinių įstaigų vadovams vienodas ketverių metų kadencijas ir kasmet vertinti jų veiklą. Švietimo profesinės sąjungos jau ne vienerius metus įtikinėjo LR Seimo narius bei Švietimo ir mokslo ministerijos vadovus priimti būtent tokį sprendimą, t. y. įvesti švietimo įstaigų vadovų kadenciją. Panašios nuostatos skiriant vadovus viešajame sektoriuje taikomos daugelyje Europos šalių.
Švietimo profesinės sąjungos, išreikšdamos savo narių – švietimo darbuotojų nuomonę, teigia, jog švietimo įstaigų vadovų kaita bei jų veiklos metinis įvertinimas ne tik privers vadovus pasitempti nuolat tobulinant savo dalykines, vadybines bei komunikavimo kompetencijas, bet ir pagerins mikroklimatą įstaigų kolektyvuose, užtikrins konstruktyvius bei dalykinius darbdavio ir darbuotojų kolektyvinius santykius, stipriai pagerins švietimo įstaigų veiklos rezultatus.
Švietimo profesinės sąjungos, vertindamos bendrą situaciją švietimo sistemoje, pabrėžia, jog šiuo metu galiojantis LR Biudžetinių įstaigų įstatymas, kuris niekaip nereglamentuoja tokių įstaigų vadovų skyrimo į pareigas tvarkos, nenustato kadencijų, nereglamentuoja biudžetinių įstaigų vadovų veiklos vertinimo, daugeliu atvejų švietimo įstaigose sukūrė ydingas vienvaldystės tradicijas, nepakeičiamumo situaciją, o tai visiškai neskatina švietimo įstaigų vadybos gerinimo ir nemotyvuoja vadovų tobulėti.
Vertindamos siūlomą įstatymo projektą, švietimo profesinės sąjungos atkreipia dėmesį, jog švietimo įstaigos, kuriose puoselėjama lyderiavimo, o ne komandavimo kultūra, nenukentės, nes siūlomame teisės akto projekte numatoma, kad pasibaigus kadencijai, biudžetinės įstaigos vadovas skiriamas naujai ketverių metų kadencijai, neskelbiant naujo konkurso, jeigu jo veikla kadencijos metu visus vertinimo kartus buvo įvertinta gerai arba labai gerai, o kadencijų skaičius neribojamas.