Lietuvos universitetai dėstytojų ieško užsienyje

Publikuota: 2014 m. balandžio 11 d. penktadienis

Pritraukti aukštos kvalifikacijos užsienio dėstytojus dėstyti Lietuvos aukštosiose mokyklose yra vienas iš nacionalinių prioritetų, numatytų Lietuvos aukštojo mokslo tarptautiškumo skatinimo programoje. Šiam tikslui įgyvendinti Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija skiria papildomą finansavimą iš valstybės biudžeto maždaug 456.000 litų per metus. Parama skiriama užsienio valstybių mokslo ir studijų institucijų dėstytojams ir pasaulinio lygio mokslininkams, menininkams, praktikams ir aukšto meistriškumo sportininkams, atvykstantiems į Lietuvos aukštąsias mokyklas. Konkursą dėl paramos užsieniečiams dėstytojams skelbia Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija,  organizuoja ir veiklą administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Valstybės paramos užsieniečių dėstytojų vizitams į Lietuvos aukštąsias mokyklas poreikiu neleidžia abejoti konkursui pateiktų paraiškų skaičius – 2014 metais  gautos 225 paraiškos, bus finansuoti 95-ių dėstytojų vizitai 21-oje Lietuvos aukštoje mokykloje. Palyginimui, 2013 metais buvo finansuotos 75 paraiškos 17-oje Lietuvos aukštųjų mokyklų.

Daugiausia dėstyti atvykusių užsieniečių priims Vytauto Gedimino technikos universitetas (19), Vilniaus dailės akademija (14) ir Mykolo Riomerio Universitetas (9).   Norintys savo patirtimi dalintis dėstytojai atvyksta iš  Kanados, Suomijos, Nyderlandų, Estijos, Austrijos, Čekijos, Serbijos. Tačiau daugiausia dėstytojų sulauksime -  iš Jungtinių Amerikos Valstijų ( 22), Jungtinės karalystės (11), Vokietijos(8) ir Portugalijos (7).

Nuo 2014 metų didesnis dėmesys skiriamas lietuvių kilmės dėstytojų, dirbančių užsienio valstybių mokslo ir švietimo institucijose pritraukimui į aukštąsias mokyklas Lietuvoje.  Vertinant jų paraiškas pridedamas papildomas balas. Šiemet finansuotos 8 tokios paraiškos.   Daugiausia norinčių atvykti Lietuvių kilmės dėstytojų iš Jungtinių Amerikos Valstijų (5)

Aukštųjų mokyklų atstovai pabrėžia užsienio dėstytojų vizitų naudą vykdomoms studijų programoms bei žinių, patirties ir mokymo metodų tobulinimui.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvos universitetai išlaiko panašias pozicijas

Remiantis naujausiais reitingavimo sistemos Webometrics duomenimis, pirmaujančių Lietuvos universitetų eilė nepakito. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universiteto mokslininkams – apdovanojimai už nuopelnus Vilniaus miestui

Jau devynioliktąjį kartą įteikti garbingiausi Vilniaus miesto apdovanojimai – Šv. Kristoforo statulėlės, teikiamos už nuopelnus švietimo, mokslo, kultūros, meno bei kitus darbus. skaityti »

KTU ir LSMU sukūrė unikalią technologiją vestibulinės funkcijos sutrikimams tirti

Kauno technologijos (KTU) ir Lietuvos sveikatos mokslų (LSMU) universitetai apjungė jėgas bendram tikslui – vestibulinio aparato sutrikimams tirti ir jų diagnostikai tobulinti. skaityti »

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos mokiniai iškovojo sidabro ir bronzos medalius

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje, gruodžio 2–11 dienomis vykusioje Indonezijoje, Balyje, sidabro medalius pelnė Ignas Šakuro ir Ernestas Ramanauskas. skaityti »

LEU IF prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje

Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakulteto (LEU IF) prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje (Kazachstanas). skaityti »

„Mokslo pusryčiai“ – kaip mokslas gali kurti pridėtinę vertę verslui?

Antradienį Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros organizuotoje konferencijoje „Mokslo pusryčiai“ pristatyta nauja iniciatyva – „Mokslo ir tyrimų atvira prieiga“, kuri, kaip planuojama, padės mokslininkams pritraukti daugiau verslo užsakymų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. skaityti »

VU studentai pateko į pasaulinės programavimo olimpiados finalą

Pasaulinės studentų programavimo olimpiados Šiaurės Rytų Europos regiono atrankos turnyre Vilniaus universitetui atstovaujanti Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) studentų komanda užėmė 10 vietą iš 228 ir pirmą kartą VU istorijoje iškovojo kelialapį į finalą. skaityti »

VU tyrėjus pripažinę CERN specialistai Lietuvoje ieškos naujų idėjų pasaulinio mokslo pažangai

Gruodžio 13–14 d. mokslinėse dirbtuvėse „CERN CMS Computing and Technology Workshop“ Vilniaus universiteto ir Europos branduolinių tyrimų organizacijos Kompaktiškojo miuonų solenoido (CMS) mokslininkai aptars aktualiausius iššūkius, su kuriais susiduria geriausi pasaulio tyrėjai. skaityti »

VGTU mokslininkai rado praktišką būdą, kaip panaudoti avių vilnos atliekas

Lietuvoje šiuo metu auginama daugiau nei 180 tūkst. avių. Iš jų vilnos gaminant verpalus susidaro itin daug vilnos atliekų, kurios yra netinkamos pakartotinei verpalų gamybai. skaityti »

Prevencines programas įgyvendino daugiau nei 60 proc. Lietuvos mokyklų

2015–2016 m. m. bent vieną prevencinę programą įgyvendino 730 bendrojo ugdymo mokyklų, tai sudaro 62,8 proc. visų šalies mokyklų. skaityti »

Vilniaus universitetas bendradarbiaus su Generaline prokuratūra

Vilniaus universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos Respublikos generaline prokuratūra. Šią sutartį inicijavo VU Filosofijos fakultetas. skaityti »