Lietuvos universitetuose ir kolegijose – dar 16 jungtinių studijų programų su užsienio aukštosiomis mokyklomis

Publikuota: 2012 m. spalio 29 d. pirmadienis

Lietuvoje atsiras dar 16 jungtinių studijų programų su užsienio aukštosiomis mokyklomis. Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius pasirašė įsakymą dėl lėšų joms rengti skyrimo. Aštuonios aukštosios mokyklos iš viso gaus apie 25 mln. litų iš ES struktūrinių fondų.

„Studentui pasirinkus jungtinę programą dalis jo studijų vyksta Lietuvos universitete ar kolegijoje, o kita dalis – užsienio aukštoje mokykloje, – sako švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius. – Tokios programos naudingos ne tik jaunimui, bet ir mūsų universitetams ir kolegijoms. Tai skatina užsienio partnerių paiešką ir tarptautinį bendradarbiavimą, jas rengiant ir vykdant keičiamasi idėjomis, protais ir geriausia patirtimi siekiant tarptautinių kokybės standartų“.

Jungtines studijų programas su užsienio partneriais rengs keturi universitetai ir keturios kolegijos. 4 naujos jungtinės studijų programos atsiras Mykolo Romerio universitete, po 3 – Šiaulių universitete ir Socialinių mokslų kolegijoje, dvi – Vilniaus Gedimino technikos universitete, po vieną – Tarptautinėje teisės ir verslo aukštojoje mokykloje, Utenos ir Vilniaus kolegijose bei Vytauto Didžiojo universitete.

Jungtines studijų programas rengia ir vykdo kelios aukštosios mokyklos kartu. Pasirinkęs tokią programą studentas vienu metu studijuoja Lietuvos ir užsienio universitete ar kolegijoje, o baigęs šias studijas gauna abiejų aukštųjų mokyklų diplomą. Jungtines programas gali kartu organizuoti ir kelios Lietuvos aukštosios mokyklos.

Šiuo metu Lietuvoje jau galima studijuoti pagal 8 jungtines studijų programas, parengtas ES struktūrinių fondų lėšomis. Jas siūlo penkios aukštosios mokyklos – Mykolo Romerio, Vilniaus, Vilniaus Gedimino technikos ir Vytauto Didžiojo universitetai bei Socialinių mokslų kolegija – kartu su Lenkijos, Portugalijos, Italijos, Vengrijos, Belgijos, Austrijos, Suomijos, Ispanijos, Vokietijos, Rusijos ir kitų šalių universitetais.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »