MRU LAB laboratorijos padės spręsti šalies savivaldybių švietimo problemas

Publikuota: 2015 m. spalio 28 d. trečiadienis

Spalio 26 d. naujajame Mykolo Romerio universiteto MRU LAB korpuse įvyko Lietuvos savivaldybių švietimo skyrių vadovų susitikimas su MRU LAB Edukacinių technologijų laboratorijos vadove doc. dr. Asta Balkute bei Mokymosi visą gyvenimą laboratorijos vadove doc. dr. Jolanta Urbanovič. Renginyje taip pat dalyvavo Akademinių reikalų centro Studijų skyriaus vedėja (prorektoriaus pavaduotoja) Barbara Stankevič, Komunikacijos ir rinkodaros centro vedėjas Šarūnas Sakalauskas. Susitikimą iniciavo Lietuvos savivaldybių asociacijos patarėjas švietimo ir kultūros klausimais Jonas Mickus.

Savivaldybių švietimo skyriaus vadovams buvo pristatytas naujasis Mykolo Romerio universiteto padalinys MRU LAB, kuriame jau veikia 19 skirtingų socialinių inovacijų mokslo laboratorijų. A. Balkutė ir J. Urbanovič išsamiau supažindino su Edukacinių technologijų ir Mokymosi visą gyvenimą laboratorijomis, jų veiklomis, atliekamų mokslinių tyrimų, mokymų temomis, kurios ypač aktualios švietimo skyriams ir institucijoms.

Vadovės ypač akcentavo laboratorijų ir savivaldybių švietimo skyrių bendradarbiavimo bei mokslinio tarpdiscipliniškumo svarbą. Laboratorijose dirbantys mokslininkai orientuoti į įvairius kokybinius tyrimus, kurie realiai, o ne „ant popieriaus“ padėtų kuo efektyviau identifikuoti konkrečius švietimo politikos, ugdymo procesų, aplinkos trūkumus, pateiktų administracines ir vadybines rekomendacijas, kaip spręsti konkrečiais problemas, pasiūlytų įvairių kompetencijų tobulinimo galimybes.

Švietimo skyrių vadovai sutarė kuo tiksliau identifikuoti jiems aktualias problemas, kurias galėtų spręsti užsakę mokslinius tyrimus; atsižvelgę į savo realius poreikius įgytų konkrečių kompetencijų įvairių kvalifikacijos kėlimo, mokymų metu.

Komunikacijos ir rinkodaros centro vedėjas Š. Sakalauskas pabrėžė, kad į regionus nukreipta politika yra viena iš perspektyvinių Mykolo Romerio universiteto gairių. Universiteto atstovai planuoja lankytis skirtinguose regionuose, bendrauti su vietine bendruomene, savivaldybių, mokymo įstaigų atstovais ir identifikuoti konkrečius poreikius, kuriuos padėtų realizuoti Mykolo Romerio universitetas, ruošdamas socialinių ir humanitarinių mokslų specialistus bei skatindamas glaudesnių mokslininkų ir vietinių bendruomenių bendradarbiavimą.  

Savivaldybių švietimo skyrių vadovai taip pat išsakė pirminius pageidavimus ir problemas, kurios yra labai įvairios ir daugiasluoksnės: nuo drastiškai mažėjančio jaunų mokytojų skaičiaus regionuose iki formalaus savivaldybių reitingavimo. Savivaldybių atstovai pastebėjo, kad jiems dažnai trūksta moksliniais tyrimais paremtų argumentų diskusijose apie švietimo skyrių funkcijas, jų reikalingumą, įtaką, poreikį ir efektyvų darbą, nes dažniausiai ugdymo procesų problemos sprendžiamos remiantis politine valia, kiekybine, reitingavimo praktika o ne mokslininkų atliktais kokybiniais tyrimais. Susitikimo dalyviai sutarė, kad savivaldybių atstovai artimiausiu metu identifikuos savo poreikius, pagal kuriuos MRU LAB laboratorijos paruoš konkrečių veiklų strategijų pasiūlymus.

Šaltinis: mruni.eu
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Elektroninių audioknygų populiarumas Lietuvoje išaugo tris kartus

Stereotipas, kad garsinės knygos yra skirtos tik regėjimo negalią turintiems žmonėms, po truputį atsitraukia. Visuomenė pradeda suprasti, kad šios knygos puikiausiai tinka aktyvų gyvenimą gyvenantiems žmonėms, kuriems dažnai pritrūksta laiko paimti knygą į rankas. skaityti »

Lietuvos mokyklų apdovanojimai padės atrasti šalies mokyklų herojus

Po sėkmingo praėjusių metų starto grįžta Lietuvos mokyklų apdovanojimai (LMA). Kovo 30 dieną Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje vyksiančiame renginyje ne tik paaiškės dešimties nominacijų nugalėtojai, bet ir vyks nemokama konferencija moksleiviams bei mokytojams „Code the future“. skaityti »

VGTU lankysis žymi Holivudo aktorė

Kovo 8 dieną, 11 valandą populiari autorė, aktorė ir lektorė iš Holivudo Kimlė Smit (Kimleigh Smith) Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU), Kūrybinių industrijų fakultete susitiks su dėstytojais ir studentais bei skaitys paskaitą-seminarą „Dalijimasis – kelias į sėkmę“. skaityti »

VU biotechnologų sukurtas metodas – išskirtiniame mokslo žurnale

Prestižinio žurnalo „Molecular Cell“ vasario numeryje pristatomas Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto mokslininkų grupės sukurtas naujas DNR modifikavimo profilių analizės metodas TOP-seq (angl. Tethered Oligonucleotide-Primed sequencing). skaityti »

Vilnius siekia tapti pasaulio knygų sostine

Vilniuje vykstančioje knygų mugėje sostinės meras pareiškė, kad Vilnius yra labiausiai skaitantis miestas. skaityti »

Tato ir Pato – paroda, kurioje viską reikia liesti

Nacionalinėje bibliotekoje duris atverianti estų dizainerės Mae Kivilo kurta interaktyvi ekspozicija – rojus vaikams, kuriems knieti viską patikrinti ir pačiupinėti. skaityti »

Paskelbti „Metų knygos rinkimai 2016“ nugalėtojai

Vilniaus knygų mugėje bus apdovanoti „Metų knygos rinkimai 2016“ nugalėtojai, kurių knygos pripažintos geriausiomis suaugusiųjų, poezijos ir knygų vaikams kategorijose. skaityti »

VU fizikai atrado naują būdą sąveikai tarp atomų tirti

Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto vyriausieji mokslo darbuotojai Julius Ruseckas ir Gediminas Juzeliūnas kartu su Taivano nacionalinio Tsing Hua universiteto profesoriumi Ite Yu pasiūlė naują būdą tirti sąveikai tarp vadinamųjų Rydbergo atomų juos paveikus šviesos pluoštais. skaityti »

Bus ruošiama nacionalinė mokytojų rengimo koncepcija

Švietimo ir mokslo ministerijoje aptarti šiuo metu akademinėje aplinkoje bei švietimo visuomenėje diskutuojami siūlymai dėl mokytojų rengimo koncepcijos nuostatų ir nutarta rengti nacionalinę mokytojų rengimo koncepciją. skaityti »

Konferencijoje „The Coins 2017“ - nuo nanotechnologijų iki vėžio gydymo

Jau dvyliktą kartą Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Gyvybės mokslų centre (VU SA GMC) organizuojamame renginyje daugiausia dėmesio bus skiriama nanotechnologijoms, gyvybės mokslams medicinoje ir sintetinei biologijai. skaityti »