MRU ir ASU bendradarbiaus bei kartu rengs tarpsritinę studijų programą

Publikuota: 2013 m. vasario 3 d. sekmadienis

Vasario 1 d. Mykolo Romerio universiteto (MRU) rektorius prof. dr. Alvydas Pumputis ir Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) rektorius prof. dr. Antanas Maziliauskas pasirašė bendradarbiavimo sutartį tarp universitetų. Rektoriai taip pat pasirašė sutartį dėl bendradarbiavimo vykdant Technologijos mokslų srities, bendrosios inžinerijos (pagrindinės) ir Teisės (gretutinės) krypčių bakalauro studijų programą. 

„Konkurencinėje pasaulio aplinkoje tokiomis sutartimis Lietuvos universitetai tik stiprėja“, – bendradarbiavimo reikšmę pabrėžia MRU rektorius prof. dr. A. Pumputis. – „Tokiu būdu mes praturtiname ir studentą – rinkoje jis jaučiasi tvirtesnis, be to, tai labiau sutelkia aukštąsias mokyklas, didina jų atsakomybę dėl studijų kokybės.“ 

Pritardamas, kad universitetus ypatingai stiprina bendradarbiavimas ir tarpusavio įsipareigojimai, ASU rektorius prof. dr. A. Maziliauskas taip pat pasidžiaugė, kad toks studijų programos derinys inovatyvus ir tuo, kad jis ne tik tarpkryptinis, bet ir tarpsritinis – derinami technologiniai ir socialiniai mokslai. 

Sutartimi tarp MRU ir ASU patvirtintas bendras pasiryžimas bendradarbiauti tarpusavyje tokiose srityse kaip fakultetų, dėstytojų, mokslo darbuotojų, studentų ir doktorantų bendruose moksliniuose tyrimuose, teikti savitarpio pagalbą tobulinant visų mokslų sričių specialistų rengimą ir plėtojant kultūrinę, meninę ir sportinę veiklas.

Universitetai taip pat sutarė bendradarbiauti vykdant Technologijos mokslų srities, bendrosios inžinerijos (pagrindinės) ir Teisės (gretutinės) krypčių pirmosios pakopos (bakalauro) 240 ECTS kreditų apimties studijų programos Inžinerija ir teisė gretutines 60 ECTS kreditų apimties Teisės krypties studijas. 

Sutartis numato, kad ASU vykdys ir pagal studentų, darbdavių, visuomenės poreikius tobulins Studijų programą, MRU turės atlikti su ASU suderintus Gretutinių studijų organizavimo darbus, parinkti pagal kompetenciją dėstytojus, leisti jiems dėstyti Gretutinių studijų dalykus, vadovauti praktikoms ir baigiamiesiems darbams.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »