„Matematikos džiunglės“ – nauja kompiuterinė mokymosi priemonė pradinukams

Publikuota: 2011 m. spalio 7 d. penktadienis

Matematika – tamsus miškas? Greičiau spalvingos džiunglės, kuriose apsigyveno juokingi gyvūnėliai ir keletas ateivių – tokią nuotaiką kuria nauja kompiuterinė mokymosi priemonė 5–11 metų vaikams „Matematikos džiunglės“.

„Matematikos džiungles“ sudaro 30 mokomųjų kompiuterinių žaidimų bei tiek pat interaktyvių testų. Visa tai parengta siekiant padėti vaikams lavinti skaičiavimo mintinai įgūdžius, bendrą suvokimą apie skaičius, geometriją ir matavimus, loginį mąstymą ir kitus matematinius gebėjimus.

Tikriausiai sutiksite – žaidžiant kompiuterinius žaidimus įsisavinama labai daug informacijos, nepriklausomai nuo žaidėjo amžiaus ar žaidimo tematikos. Net jei tektų valdyti miestelį tolimoje galaktikoje, kuriame veiktų nežemiška ekonomika, o gyventojų kalba tebūtų keisti garsai, greitai pasijustumėte tarsi vietinis.

Sunku neatkreipti dėmesio ir į šiuolaikinių vaikų pasaulėžiūros ypatybes. Priešingai nei daugelis suaugusiųjų, vaikai natūraliai priima modernią techninę įrangą bei intuityviai perpranta jos naudojimo ypatybes.

Šie aspektai įgyvendinti ir „Matematikos džiunglėse“: vaikų dėmesį patrauks nuotaikingi veikėjai ir didelis interaktyvumas. Pavyzdžiui, Gudrusis erelis padeda mokytis mintinai sudėti ir atimti. Žaidimo metu reikia valdyti skrendantį erelį, stengtis surinkti kuo daugiau žvaigždučių, tuo pat metu mintinai apskaičiuoti pateiktą sąlygą ir nukreipti erelį į vieną iš keturių balionų su teisingu atsakymu.

„Matematikos džiungles“ rasite ir išbandyti galite internete, tinklalapyje Mokinukai.lt . Tai didžiausias lietuviškas portalas vaikams, kuriame galima mokytis pasaulio pažinimo, anglų kalbos, o nuo šio rudens – ir matematikos. Jau ketvirtus metus gyvuojančio projekto pagrindinis tikslas – kurti saugią erdvę internete, kurioje vaikai gali nevaržomai bendrauti, kurti ir mokytis žaisdami.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Prezidentė Suomijoje domėsis aukštojo mokslo reforma

Tęsdama oficialų vizitą Suomijoje Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį, spalio 19 dieną, lankysis Alto universitete, kur domėsis šios šalies patirtimi pertvarkant aukštojo mokslo sistemą. skaityti »

Anglijos ir Lietuvos vidurinių mokyklų skirtumai

Tai, kas mūsų šalyje pristatoma kaip švietimo naujovė, daugelyje šalių tai yra nusistovėjusi sistema. skaityti »

M. Mažvydo biblioteka Europos Parlamente pristatys virtualiosios realybės biblioteką

Spalio 18–19 dienomis Europos Parlamente Briuselyje vyks tarptautinė bibliotekų paroda „Generation Code: Born at the Library“. skaityti »

Kinijos universitetai atveria naujas galimybes VGTU

Pekine vyko Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos šalių universitetų konsorciumo partnerių susitikimas, kuriame dalyvavo ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) strateginės partnerystės prorektorė Asta Radzevičienė. skaityti »

Moksliniams tyrimams iš verslo skirta per 1 mln. eurų

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skyrė daugiau kaip 1 mln. eurų mokslo ir studijų institucijoms už užsakomųjų darbų pagal verslo poreikius atlikimą. skaityti »

Lietuvos žurnalistikos centras atnaujino žiniasklaidos ir ryšių su visuomene studijų programas

Lietuvos žurnalistikos centras (LŽC) 2016-2017 mokslo metų sezoną pasitinka atnaujinęs pagrindines studijų programas ir sustiprinęs vadovų bei lektorių komandą. skaityti »

Mokslininkai diskutuoja apie teisinės pagalbos kokybę

Lietuvos teisės instituto mokslininkė Agnė Limantė kartu su bendraautoriumi Manfredu Limantu Vilniaus Universiteto Teisės fakulteto mokslo žurnale „Teisė“ publikavo mokslo straipsnį „Teisė į teisinę pagalbą Europoje“. skaityti »

VU Teisės fakultetas pasitinka 375 metų jubiliejų

Spalio 11 d. Vilniaus universiteto Teisės fakultetas mini 375-ąsias įsteigimo metines. skaityti »

Nobelio premija pagerbta sutarčių teorija

Šiemet Nobelio ekonomikos mokslų premija skirta Oliveriui Hartui iš Harvardo universiteto ir Bengtui Holmströmui iš Masačusetso technologijos instituto už indėlį į sutarčių teoriją. skaityti »

MRU įvyko Korėjietiškos abėcėlės diena

Spalio 10 d. Karaliaus Sedžiongo institutas kvietė studentus ir akademinę bendruomenę kartu švęsti Hanguel (Korėjietiškos abėcėlės dieną) ir 2-ąjį instituto gimtadienį. skaityti »