„Matematikos džiunglės“ – nauja kompiuterinė mokymosi priemonė pradinukams

Publikuota: 2011 m. spalio 7 d. penktadienis

Matematika – tamsus miškas? Greičiau spalvingos džiunglės, kuriose apsigyveno juokingi gyvūnėliai ir keletas ateivių – tokią nuotaiką kuria nauja kompiuterinė mokymosi priemonė 5–11 metų vaikams „Matematikos džiunglės“.

„Matematikos džiungles“ sudaro 30 mokomųjų kompiuterinių žaidimų bei tiek pat interaktyvių testų. Visa tai parengta siekiant padėti vaikams lavinti skaičiavimo mintinai įgūdžius, bendrą suvokimą apie skaičius, geometriją ir matavimus, loginį mąstymą ir kitus matematinius gebėjimus.

Tikriausiai sutiksite – žaidžiant kompiuterinius žaidimus įsisavinama labai daug informacijos, nepriklausomai nuo žaidėjo amžiaus ar žaidimo tematikos. Net jei tektų valdyti miestelį tolimoje galaktikoje, kuriame veiktų nežemiška ekonomika, o gyventojų kalba tebūtų keisti garsai, greitai pasijustumėte tarsi vietinis.

Sunku neatkreipti dėmesio ir į šiuolaikinių vaikų pasaulėžiūros ypatybes. Priešingai nei daugelis suaugusiųjų, vaikai natūraliai priima modernią techninę įrangą bei intuityviai perpranta jos naudojimo ypatybes.

Šie aspektai įgyvendinti ir „Matematikos džiunglėse“: vaikų dėmesį patrauks nuotaikingi veikėjai ir didelis interaktyvumas. Pavyzdžiui, Gudrusis erelis padeda mokytis mintinai sudėti ir atimti. Žaidimo metu reikia valdyti skrendantį erelį, stengtis surinkti kuo daugiau žvaigždučių, tuo pat metu mintinai apskaičiuoti pateiktą sąlygą ir nukreipti erelį į vieną iš keturių balionų su teisingu atsakymu.

„Matematikos džiungles“ rasite ir išbandyti galite internete, tinklalapyje Mokinukai.lt . Tai didžiausias lietuviškas portalas vaikams, kuriame galima mokytis pasaulio pažinimo, anglų kalbos, o nuo šio rudens – ir matematikos. Jau ketvirtus metus gyvuojančio projekto pagrindinis tikslas – kurti saugią erdvę internete, kurioje vaikai gali nevaržomai bendrauti, kurti ir mokytis žaisdami.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

LEU dalyvaus konferencijoje-festivalyje „Studfestas“

Spalio 14 d. „Siemens“ arenoje (Vilnius) vyks konferencija-festivalis „Studfestas“, padėsiantis moksleiviams atsakyti į klausimus apie studijas ir karjerą. Ką daryti baigus mokyklą, kokias studijas rinktis? skaityti »

Vilniaus universiteto profesoriui V. Šikšniui įteikta elitinė „Warren Alpert” premija

Vilniaus universiteto Biotechnologijos instituto profesoriui Virginijui Šikšniui Harvardo universiteto (JAV) Medicinos mokykloje oficialiai įteikta elitine laikoma „Warren Alpert” fondo premija už reikšmingą indėlį į bakterijų CRISPR antivirusinės apsaugos sistemos pažinimą. skaityti »

KTU gimnazistams – moderniausia mokymosi bazė

Kauno technologijos universiteto gimnazijoje (KTUG) pamokos nuo šiol bus dar įtaigesnės ir įdomesnės. Šią savaitę duris atvėrė naujos fizikos, biologijos, informatikos ir chemijos klasės, kuriose įdiegtos išmaniosios technologijos, bei įrengta chemijos laboratorija. skaityti »

VDU daugiafunkcis centras – atviras Lietuvai ir pasauliui

Vytauto Didžiojo universitetas atidarė naują, darnaus vystymo principus atitinkantį daugiafunkcį mokslo ir studijų centrą, kuris atviras ne tik visai akademinei bendruomenei, mokslo ir inovacijų kūrėjams, bet ir pasaulio lietuviams bei plačiajai visuomenei. skaityti »

Vilniaus universitetas Nobelio premijos lūkesčius atideda netolimai ateičiai

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje tiek žmonių gyvai stebėjo transliaciją iš Švedijos karališkosios mokslų akademijos, kur buvo skelbiami Chemijos premijos laureatai. skaityti »

Gyvybės mokslų studijoms VU – naujos „Thermo Fisher Scientific“ investicijos

Spalio 5 d. Jungtiniame gyvybės mokslų centre (JGMC) įvyko „Thermo Fisher Scientific“ Mokslo diena. Šią dieną „Thermo Fisher Scientific“ pažymėjo dovanodama Vilniaus universitetui (VU) naujausią tyrimų įrangą už 220 tūkst. eurų. skaityti »

Ar dirbtinis intelektas pakeis šiandienos pedagogą?

Kokius iššūkius, reaguodamas į naujosios mokinių kartos mokymosi poreikius, turi būti pasirengęs sutikti šiandienos mokytojas? skaityti »

Keisis mokytojų darbo sąlygos

Per ateinančius kelerius metus bus siekiama įvesti etatinį mokytojų darbo apmokėjimą, mokytojus, dirbančius nedidelėse mokyklose ar turinčius mažą darbo krūvį, skatinti įgyti papildomą kvalifikaciją. skaityti »

JAV ambasada kviečia teikti paraiškas FLEX moksleivių mainų programai

Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Lietuvoje ir Amerikos Tarptautinio švietimo taryba kviečia visus moksleivius dalyvauti FLEX programos konkurse. skaityti »

Nobelio fizikos premijos vertas atradimas atveria kelius naujoms medžiagų būsenoms

Nobelio fizikos premiją pasidalijo trys JAV mokslininkai: Davidas J. Thoulessas, F. Duncanas M. Haldane‘as ir J. Michaelas Kosterlitzas už atrastus topologinius fazinius virsmus medžiagoje. Mokslininkai pasiūlė modelius, kaip šie virsmai galėtų pasireikšti. skaityti »