„Matematikos džiunglės“ – nauja kompiuterinė mokymosi priemonė pradinukams

Publikuota: 2011 m. spalio 7 d. penktadienis

Matematika – tamsus miškas? Greičiau spalvingos džiunglės, kuriose apsigyveno juokingi gyvūnėliai ir keletas ateivių – tokią nuotaiką kuria nauja kompiuterinė mokymosi priemonė 5–11 metų vaikams „Matematikos džiunglės“.

„Matematikos džiungles“ sudaro 30 mokomųjų kompiuterinių žaidimų bei tiek pat interaktyvių testų. Visa tai parengta siekiant padėti vaikams lavinti skaičiavimo mintinai įgūdžius, bendrą suvokimą apie skaičius, geometriją ir matavimus, loginį mąstymą ir kitus matematinius gebėjimus.

Tikriausiai sutiksite – žaidžiant kompiuterinius žaidimus įsisavinama labai daug informacijos, nepriklausomai nuo žaidėjo amžiaus ar žaidimo tematikos. Net jei tektų valdyti miestelį tolimoje galaktikoje, kuriame veiktų nežemiška ekonomika, o gyventojų kalba tebūtų keisti garsai, greitai pasijustumėte tarsi vietinis.

Sunku neatkreipti dėmesio ir į šiuolaikinių vaikų pasaulėžiūros ypatybes. Priešingai nei daugelis suaugusiųjų, vaikai natūraliai priima modernią techninę įrangą bei intuityviai perpranta jos naudojimo ypatybes.

Šie aspektai įgyvendinti ir „Matematikos džiunglėse“: vaikų dėmesį patrauks nuotaikingi veikėjai ir didelis interaktyvumas. Pavyzdžiui, Gudrusis erelis padeda mokytis mintinai sudėti ir atimti. Žaidimo metu reikia valdyti skrendantį erelį, stengtis surinkti kuo daugiau žvaigždučių, tuo pat metu mintinai apskaičiuoti pateiktą sąlygą ir nukreipti erelį į vieną iš keturių balionų su teisingu atsakymu.

„Matematikos džiungles“ rasite ir išbandyti galite internete, tinklalapyje Mokinukai.lt . Tai didžiausias lietuviškas portalas vaikams, kuriame galima mokytis pasaulio pažinimo, anglų kalbos, o nuo šio rudens – ir matematikos. Jau ketvirtus metus gyvuojančio projekto pagrindinis tikslas – kurti saugią erdvę internete, kurioje vaikai gali nevaržomai bendrauti, kurti ir mokytis žaisdami.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »