„Menar“ akademijoje bus mokomi ir sutrikimų turintys vaikai

Publikuota: 2014 m. rugpjūčio 20 d. trečiadienis

Pasaulyje paplitusio unikalaus vaikų intelekto lavinimo mokykla „Menar Mental Arithmetic“, 2013 m. pradžioje atvėrusi duris Lietuvoje, sulaukė didelio susidomėjimo Vilniuje, Kaune bei Klaipėdoje. Šiuo metu „Menar“ akademijoje mokosi jau apie 300 vaikų. O nuo šių metų rudens „Menar“ akademija pradeda veiklą ir su sutrikimus turinčiais vaikais.

„Dabar tikrai galime drąsiai teigti, kad mokymo metodika veikia – vaikai jau demonstruoja tokius skaičiavimo mintinai įgūdžius, kuriais kartais sunku net patikėti. Dar daugiau džiugesio kelia, jog ši mokymosi metodika nuo šiol bus prieinama ne tik sveikiems, bet ir mokymosi sutrikimų turintiems vaikams“ – rezultatais ir naujovėmis džiaugiasi „Menar“ akademijos Lietuvoje įkūrėja ir direktorė Vaida Zibalytė.

Nuo šių metų rugsėjo „Menar“ akademijoje negalią turintys vaikai bus mokomi pagal tą pačią „Menar“ programą kaip ir sveikieji, tačiau jiems pritaikytu tempu, individualiai arba mažose grupelėse. Priklausomai nuo sutrikimų sudėtingumo, programa gali išsitęsti ir į daugelį metų.

Darbas su negalią turinčiais vaikais reikalauja ne tik specialių žinių, bet ir begalinio troškimo padėti tokiems vaikams bei gebėjimo užmegzti ryšį su jais. Pagal Menar metodiką darbui paruošta klinikinės psichologijos magistrantė Ingrida Tarasevič teigia, kad ugdant mažuosius bus pasitelkta geroji šalių praktika, leidžianti tikėtis džiuginančių rezultatų.

„Abacus aritmetinio skaičiavimo sistema paremta mokymosi programa siekiame suteikti daugiau galimybių sutrikimus turinčių vaikų adaptacijai kasdieniniame gyvenime - dėmesio, koncentracijos, skaitymo, vaizduotės bei mokymosi įgūdžių lavinimui. Mokymosi procese numatomas vaiko specialiųjų poreikių įvertinimas, bei atskirų gebėjimų, elgesio, emocinių ir adaptacijos sunkumų įvertinimas, siekiant patikrinti taikomos programos naudą ir numatyti tolimesnį mokymosi planą,“ – sako klinikinės psichologijos specialistė, Menar akademijoje dirbsianti su specialių poreikių turinčiais vaikais, Ingrida Tarasevič.

Menar akademija laukia 5-10 metų vaikų turinčių dauno sindromą, autizmo bei kitokius mokymosi sutrikimus. Kviečiame registruotis individualiam susitikimui dėl detalesnės informacijos. Ši speciali mokymosi programa kol kas bus prieinama tik Vilniaus vaikams.

„Menar“ akademija taip pat skelbia atvirų durų dienas ir visiems kitiems, besidomintiems jau daugybę metų pasaulyje praktikuojamu vaikų intelekto ugdymu. Parodomosios pamokos vyks rugpjūčio 27 d. Vilniuje, rugpjūčio 28 d. Kaune ir rugpjūčio 29 d. Klaipėdoje. Šiomis dienomis 4-6 metų vaikams parodomosios pamokos vyks 17:00 val., o 7-12 metų vaikams – 18:30 val.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Pirmą kartą Lietuvoje vyko „MENAR olimpiada 2014“

Gruodžio 13 d. Vilniuje įvyko pirmoji Lietuvoje „MENAR olimpiada 2014“, kurią organizavo mintinio skaičiavimo mokykla – „MENAR akademija“. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »