„Menar“ akademijoje bus mokomi ir sutrikimų turintys vaikai

Publikuota: 2014 m. rugpjūčio 20 d. trečiadienis

Pasaulyje paplitusio unikalaus vaikų intelekto lavinimo mokykla „Menar Mental Arithmetic“, 2013 m. pradžioje atvėrusi duris Lietuvoje, sulaukė didelio susidomėjimo Vilniuje, Kaune bei Klaipėdoje. Šiuo metu „Menar“ akademijoje mokosi jau apie 300 vaikų. O nuo šių metų rudens „Menar“ akademija pradeda veiklą ir su sutrikimus turinčiais vaikais.

„Dabar tikrai galime drąsiai teigti, kad mokymo metodika veikia – vaikai jau demonstruoja tokius skaičiavimo mintinai įgūdžius, kuriais kartais sunku net patikėti. Dar daugiau džiugesio kelia, jog ši mokymosi metodika nuo šiol bus prieinama ne tik sveikiems, bet ir mokymosi sutrikimų turintiems vaikams“ – rezultatais ir naujovėmis džiaugiasi „Menar“ akademijos Lietuvoje įkūrėja ir direktorė Vaida Zibalytė.

Nuo šių metų rugsėjo „Menar“ akademijoje negalią turintys vaikai bus mokomi pagal tą pačią „Menar“ programą kaip ir sveikieji, tačiau jiems pritaikytu tempu, individualiai arba mažose grupelėse. Priklausomai nuo sutrikimų sudėtingumo, programa gali išsitęsti ir į daugelį metų.

Darbas su negalią turinčiais vaikais reikalauja ne tik specialių žinių, bet ir begalinio troškimo padėti tokiems vaikams bei gebėjimo užmegzti ryšį su jais. Pagal Menar metodiką darbui paruošta klinikinės psichologijos magistrantė Ingrida Tarasevič teigia, kad ugdant mažuosius bus pasitelkta geroji šalių praktika, leidžianti tikėtis džiuginančių rezultatų.

„Abacus aritmetinio skaičiavimo sistema paremta mokymosi programa siekiame suteikti daugiau galimybių sutrikimus turinčių vaikų adaptacijai kasdieniniame gyvenime - dėmesio, koncentracijos, skaitymo, vaizduotės bei mokymosi įgūdžių lavinimui. Mokymosi procese numatomas vaiko specialiųjų poreikių įvertinimas, bei atskirų gebėjimų, elgesio, emocinių ir adaptacijos sunkumų įvertinimas, siekiant patikrinti taikomos programos naudą ir numatyti tolimesnį mokymosi planą,“ – sako klinikinės psichologijos specialistė, Menar akademijoje dirbsianti su specialių poreikių turinčiais vaikais, Ingrida Tarasevič.

Menar akademija laukia 5-10 metų vaikų turinčių dauno sindromą, autizmo bei kitokius mokymosi sutrikimus. Kviečiame registruotis individualiam susitikimui dėl detalesnės informacijos. Ši speciali mokymosi programa kol kas bus prieinama tik Vilniaus vaikams.

„Menar“ akademija taip pat skelbia atvirų durų dienas ir visiems kitiems, besidomintiems jau daugybę metų pasaulyje praktikuojamu vaikų intelekto ugdymu. Parodomosios pamokos vyks rugpjūčio 27 d. Vilniuje, rugpjūčio 28 d. Kaune ir rugpjūčio 29 d. Klaipėdoje. Šiomis dienomis 4-6 metų vaikams parodomosios pamokos vyks 17:00 val., o 7-12 metų vaikams – 18:30 val.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Pirmą kartą Lietuvoje vyko „MENAR olimpiada 2014“

Gruodžio 13 d. Vilniuje įvyko pirmoji Lietuvoje „MENAR olimpiada 2014“, kurią organizavo mintinio skaičiavimo mokykla – „MENAR akademija“. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »